Cisterne za gorivo, vodu...

Evo slika filtera i slavine od 2 cola.Taj kraj sa navojem gde je slavina se šrafi na cisternu a na kraj filtera se štafi klasičan vatrogasni priključak od 2 cola.Što se samog sita unutar filtera tiče ima više varijanti koje se mogu ubacivati.Verujem da sad neće biti problema za zapušavanjem dizni.
34e6dmv.jpg

1z56j3s.jpg
 
To je filter od sistema za navodnjavanje kap po kap. Nebi trebao da je skup mozda par stotina dinara max oko 400 din. Ima u zrenjaninu na magistrali na cosku kod karadjordjevog parka najpovoljnije.

- - - - - - - - - -

To je filter od sistema za navodnjavanje kap po kap. Nebi trebao da je skup mozda par stotina dinara max oko 400 din. Ima u zrenjaninu na magistrali na cosku kod karadjordjevog parka najpovoljnije.
Nisam siguran koliki mu je protok posto sluzi i kao regulator pritiska.

- - - - - - - - - -

To je obican filter od sistema za navodnjavanje kap po kap. Nije mnogo skup par stotina dinara. Nedostatak protok. Diklofen proveri protok cini mi se da sluzi i kao regulator pritiska.
 
Ko kaže da ove plastične nisu praktične. Imam dve od 1000l, viljuškarem očas posla ih nabacim na prikolicu ili skinem dole, i kada u njima ima vode, a pune se Kamom (50l/min). Sipanje na njivi u prskalicu ide slobodnim padom dok može, a posle prikačim crevo preko trokrakog ventila na prskalici, i izsrčem do kraja. Ovu cisternu koristim u još jednoj kombinaciji, nabacim je na auto prikolicu, i zakačim za prskalicu (na kojoj imam auto kuku), i idem sam na njivu :osmeh:.

Jel mozes da postavis nekoliko slika na kojima se vidi gde prikljucujes crevo na prskalicu da bi izvukao vodu iz cisterni?
Hvala unapred.

Uzeo sam 4 plasticne cisterne u metalnom kavezu i kod strugara cu od plastike napraviti adaptere za crevo za sipanje, samo jos da vidim gde bih to mogao da prikacim na prskalicu da sama vuce i bice savrseno.
 
Poslednja izmena:
Jel mozes da postavis nekoliko slika na kojima se vidi gde prikljucujes crevo na prskalicu da bi izvukao vodu iz cisterni?
Hvala unapred.

*
01042013882.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

crveni točkić gde je znak agromehanike povučeš malo sebi i zakreneš za 90 stepeni i pusti na treće koleno . na taj način pumpa prskalice usisava vodu . a na 2 kolenu služi za ispuštanje.:ppozdrav:
 
Još da se ofarba boks za hemiju,felne i jedan deo šasije i polako privodimo pripremu kraju.Inače u peti točak je stalo 168 kuglica f14.25mm ,a kad smo je doterali bilo svega 6 komada.Možete zamisliti kako se onda okretala ruda ,a kako ide sada.
6glurp.jpg
 
da li neko zna kolika bin bila cena za vojnu gumenu cisternu od 8000 l
komplet sa svim onim vintovima podlogom na kojoj stoji itd sandiukomu kome toji sklopljena....
neupotrebljavana
a ima i jedna od 3000 lit
koliko najvise dati za to
 
U Beogradu na jednom vojnom otpadu(ne znam tačno kako se zove)ima novih cisterni od 3 i 8000 litara.Sve su kompletne sa ventilima i ostalim priključcima.Čovek mi je rekao da je ta od 8000litara oko 150eura a ta od 3000litara oko 8000dinara.To mi je danas rekao.
 
Jel mozes da postavis nekoliko slika na kojima se vidi gde prikljucujes crevo na prskalicu da bi izvukao vodu iz cisterni?
Hvala unapred.

*
01042013882.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

crveni točkić gde je znak agromehanike povučeš malo sebi i zakreneš za 90 stepeni i pusti na treće koleno . na taj način pumpa prskalice usisava vodu . a na 2 kolenu služi za ispuštanje.:ppozdrav:
Možda je pitanje glupo ali da li ovako može da se puni svaka prskalica ili atomizer ili mora da ima posebnu pumpu.
Ja sam gledao da ovdje gdje ti kačiš crijevo za usis ide filter za atomizer, da li se taj filter skine i atomizer puni???
 
Bitno je da vodu na neki način dovedeš na usis pumpe.

Ovde na slici je to preko troputog ventila, a on je neka vrsta preklopnika kojim preusmeravaš da na usis pumpe dovodiš ili vodu iz bureta, ili spoljašnju vodu, ili ispuštaš nvodu iz bureta (pod buretom mislim na rezervoar prskalice). Pumpa dalje ne zna odakle si ti doveo vodu, da li iz bureta prskalice ili iz nekog kanala ili spoljašnje cisterne, njoj je bitno da dobije vodu na usis i onda je dalje gura ka regulatoru. Pošto je regulator u tom slučaju zatvoren, voda ne ide na grane već preko preliva u bure, i na taj način se vrši punjenje bureta.

Dakle, ako na neki način, napraviš mogućnost da usis pumpe spojiš na neko spoljašnje crevo a ne na taj filter (preko koga se voda iz bureta vodi na usis pumpe), a da ti pri tome ne iscuri voda iz bureta (zato je onaj troputi ventil prava stvar jer sve to završava bez ikakvih koplikacija), onda može da se pumpa koristi za samostalno punjenje prskalice.
 
baš tako DUKEJ . ja ovaj ventil imam i na ratarskim prskalicama tako da na prskalici ima uška gde kačim špediter i na njemu cisterna od 1000 l pa idem sa njive na njivu i dolivam vodu bez da bih za svako punjenje išao kući . Tako i kada prskam jabuke mada mi je voćnjak oko 600 do 700 metara daleko od kuće. A što je još bitno pumpa sama povlači vodu čak i sa 3, i *4 metra dubine mada što veća dubina manja mogućnost brzine punjenja. Vrema punjenja oko 5 minuta kada su rezervar iz kojeg se presipa u ravni sa prskalicom a kada je rezervoar (cisterna) na prikolici tada prirodnim padom ali na drugom kolenu ventila tj na ispuštanju vreme potrebno je oko 7 min, dok sa tri metra dubine može da potraje i 15 min . Prednost kod kardanskog punjenja je ta što može da radi i mešač i tako količina hemije bude istovremeno pomešana sa vodom.*::vino::
 
U Beogradu na jednom vojnom otpadu(ne znam tačno kako se zove)ima novih cisterni od 3 i 8000 litara.Sve su kompletne sa ventilima i ostalim priključcima.Čovek mi je rekao da je ta od 8000litara oko 150eura a ta od 3000litara oko 8000dinara.To mi je danas rekao.

Kako da nadjem taj otpad? Da li imas neki broj telefona ili adresu?
 
Komšija živi u BG ,a ovde kod mene u ulici ima vikendicu.On me sreo i to rekao.Rekao je on i kako se zove otpad ali ja zaboravio.Čim ga vidim pitaću 100% i odmah javljam ovde.
 
Nije ni vojni otpad u Temerinu što je nekada bio, bili smo otac i ja u potrazi za nekoliko stvari, ima zaista svega, ali ni približno kao pre, a ni cene nisu više tako niske.
 
Jesam kolega, čim uđete u dvorište sa leve strane ima ih nekoliko, ali nisam se raspitivao oko detalja, samo sam malo gledao kako izgledaju.
 
Prikljucak za punjenje prskalice iz cisterne

Pozdrav svima! Moze li mi neko pomoci oko prikljucivanja plasticne kocke za vodu 1000l? Nikako ne mogu da saznam koji prikljucak (navoj) ide i gde se moze nabaviti.
Video sam da su mnogi clanovi koristili razne raducire,ali ja zelim da zadrzim orginalni presek i kako ne bih gubio dodatne vreme za istakanje.
Zna li neko gde moze da se kupi taj navoj i crevo? 60mm je otvor i 6mm je karmak izmedju navoja (korak)
Hvala.
fce2f77c2ca9f3d0ac8020c30aa3f131.jpg
 
Nazad
Vrh