Cisterne za gorivo, vodu...

evo i mojih cisterni>

7t3-201301.jpg
[/URL][/IMG]
zda-201301.jpg
[/URL][/IMG]
9lp-201301.jpg
[/URL][/IMG]

- - - - - - - - - -

Takvih cisterna sam vidio u Farm Commerce u Čantavir za 5500 din.:ppozdrav:

kojih?plasticnih?
 
2yx58og.jpg

Pazario sam cisternu od 5000litara.Služiće mi samo za prevoz vode za prskanje.Evo slike stanja u kakvom sam je uzeo.Kad se završi remont biće opet slika da se uporedi.
 
Što bi bila tajna. 60000dinara su me naterali ,a početna cena bila 40000dinara.Skroz smo je rasturili kako bi sredili peti točak i odradili još po nešto.Po nekom mom računu kad odradimo peti točak,napravimo boks za hemiju,namontira se novi ventil sa sitom za grubu i finu prljavštinu i priključkom od 2 cola,kad se očisti i ofarba,uradi signalizacija i još neke sitnice podićiće cenu još oko 20000-25000dinara maksimalno.
 
2yx58og.jpg

Pazario sam cisternu od 5000litara.Služiće mi samo za prevoz vode za prskanje.Evo slike stanja u kakvom sam je uzeo.Kad se završi remont biće opet slika da se uporedi.


Kako punis tu cisternu????? Ja imam malo problem sa vodom za prskanje nemam gde da punim,imam kod kuce bunar (nema vodovod) i kad se mnogo toci voda hoce da se izvuce sva voda iz buunara... Preostaje mi samo iz reke da punim..
 
Ja sam do sada punio onu plastičnu burad os 1000litara kući na dva creva od 3/4 cola.Za 50 minuta 1000litara.Kad mi je stani-pani onda punim u zadruzi na ono hidrantsko crevo od 2 cola.Tako ću i sad puniti ovu cisternu.
 
Ja moju cisternu punim na bunaru kod mene,Kama18 za 2 sata 8000lit,a kad mi je frka na hidrant,tu ocas posla...
 
@diklofen,
60000 din. +pdv? izacice te 100 000, meni to bas i nije povoljno jel ima jeftinije vafijante.

u B.Novom Selu pravi firma plasticne cisterne 3000l 300e, drugari kod mene uzimali prosle god. i po 4kom. stave na kamionke, a kamionke kiperke su bas visoke i bez problema sve iscuri u agromehanikine prskalice od 1000l
 
I ja radim tako sa plasticnim kockama od 1000l,ali u diklofenovom slucaju u tu cenu mu ostala i sasija od prikolice.
 
Ja sam do sada punio onu plastičnu burad os 1000litara kući na dva creva od 3/4 cola.Za 50 minuta 1000litara.Kad mi je stani-pani onda punim u zadruzi na ono hidrantsko crevo od 2 cola.Tako ću i sad puniti ovu cisternu.

Blago tebi kad mozes da punis i u zadruzi,kod mene nema nista od tog posla pa cu viteti kako cu... Sad treba da kupim dve one plasticne od po 1000l pa da ih punim kod druga ili kod mene preko noci videcu.... :ppozdrav:
 
Ostane sasija da napravi prikolicu,tako je drugar uradio,tjs jos radi,kupio sanduk od kamionske...Al trenutno ovaj tvoj predlog je jeftiniji.
 
Blago tebi kad mozes da punis i u zadruzi,kod mene nema nista od tog posla pa cu viteti kako cu... Sad treba da kupim dve one plasticne od po 1000l pa da ih punim kod druga ili kod mene preko noci videcu.... :ppozdrav:
Pa jel imate DVD u selu?Gde oni pune castis ih nesto i punis kad god ti treba.

- - - - - - - - - -

Za sta mu ostaje?
ja kazem da za 900e ima da se kupe tankovi koji sadrze 9000l i to sve stane u kamionku.
Ostaje mu prikolicu da napravi kad mu se cefne.
 
Pa mora da ulozi jos 1000e za patos i stranice i ostajemu ne-kiperka, a metalna cisterna nije bas laka za skidanje i propinjanje.
no, koliko ja vidim da to nije cilj nego cisterna da se vuce voda.
 
Ja sam moju cisternu od 5400 litara platio 140 evra.Bila na šasiji od Zmajevke prikolice,a ljudi su uzeli prikolicu zbog šasije da remontuju i šutnuli sa nje.Bukvalno mi poklonili cisternu.:osmeh:
 
Nazad
Vrh