CIGAJA (PANONSKA OVCA)

Odg: CIGAJA (PANONSKA OVCA)

znaci nisi stalno kod kuce :ppozdrav: dobro je ako imas prodat jesi skoro one obilazijo
 
Odg: CIGAJA (PANONSKA OVCA)

Nisu de kuci kuci su samo od decembra pa do pocetka marta,bio sam pre 15 minuta pustio jagance da sisaju pa cu posle da vratim nazad nemam ja velikog posla posto ovce drzim kod dede to mi je na 50 metara od kuce samo odem dosta puta u toku dana da obigem sad su juce i danas kuci pa prihranjujem ali od ponedeljka javili otoplijenije pa idu opet u ataru,samo ujutru pustim i uvece zatvorim
 
Odg: CIGAJA (PANONSKA OVCA)

kod nas je snijeg ali su uvijek pustene kad oce udju u stali ujutru ih pustamo uvece zatvaranje i tako stalno kad krene trava onda jedu koliko mogu to je pravo vrijeme za njih :ppozdrav:
juce si spominjao one bosnace da li njihovi ovnovi i pokoje ovce imaju rogove :ppozdrav:
 
Odg: CIGAJA (PANONSKA OVCA)

ma nemam poima te bosanske su pramenke samo sto su malo nizeg rasta ful ovan ima oko 60kg a ovce od 40 do 50
 
Odg: CIGAJA (PANONSKA OVCA)

udji na temu vklasicka (travnicka)pramenka pa vidi imam :ppozdrav:nekoliko slika
Post je spojen: [time]1298544647[/time]
_________________________________________________
ima li cigaja u okolini Obrenovca
Post je spojen: [time]1298569917[/time]
_________________________________________________
:ppozdrav:
 
Odg: CIGAJA (PANONSKA OVCA)

Nemogu druze to da ti potvrdim moraces da pitas kolegu sarbanca on je u tom kraju pa mozda on zna malo vise o tome ja je u obrenovcu na pijaci nisam video a isao sam jedno dve god svaki pijac
 
Odg: CIGAJA (PANONSKA OVCA)

dobro druze jer sam sad pito djeda odakle je ona ovca oni kazu da je kupljena iz okoline Obrenovca
pogledaj onim svojim odvojenim ovcama vimena da znas kace od prilike kod mene jedna ima vimena ocekujemo i mi :ppozdrav:
 
Odg: CIGAJA (PANONSKA OVCA)

Ma kolega vime je na mestu spustilo se taman koliko treba samo sto ima jako malo mleka u nijemu pa mi nesto i neizgleda da ce veceras po ponasaniju,zato cu ja jos malo da idem da se kurvam a ona nek vidi stace pred zoru kad stignem kuci pogledacu mozda ce i biti nesto,
Druze koje si ti godiste
 
Odg: CIGAJA (PANONSKA OVCA)

to mi tvoje kurvanje jos nije doslo samo ti naprijed pa ako ovce ne zadovolje zadovolji ti :haha: :haha: :haha:samo naprijed i nemoj da pretjeras :ppozdrav:
 
Odgovor

U Obrenovcu i okolini nema cigaja ali iz te okoline ima dosta švercera pa se na pijacu može videti sve i svašta.
 
Odg: CIGAJA (PANONSKA OVCA)

kod mene covek ima 20ak komada bosanke i cigaje, samo su mu one bosanke povelike,uzima onu sapurinu od kukuruza a unutra ima i dosta zrna,samo je kvalitet malo losiji,sirovo je,ponegde i budjavo otpad uglavnom koji se baca itd .. to institut baca tera sve na smetliste i pali... on covek plati traktoristi hiljadarku ovaj mu naveze 10ak prikolica i onn celu zimu pusta ovce u tu sapurinu drzi ih tu po sat dva one rovare po onome posle ih pusti tamo setaju po polju i to im je.. covek pregura zimu sa 20 komada ni ne oseti.. i to su sve bogami povelike .. to moze samo cigaja i bosanka.. al vazi sto bi neka druga mogla u tim uslovima da funkcionise normalno.. odma bi bilo sve 4 u vis! :haha:
 
Odg: CIGAJA (PANONSKA OVCA)

bio sam kod njega po ovna pre 2 meseca i nisam poneo bio tel, prvvi put kad budem bio u prilici slikacu to pa da vidite.. p,s a ovce drzi ,, montaznoj stali '' :haha: okolo drvene palete , par stubova, koji frze krov ,koji je napravljen od cerada ,najlona i tepiha a preko toga brdo korova .. pa svake godine pomera stalu i kako je pomeri ostaje mu gomila djubreta koje kasnije prodaje... zivi covek 3 km u njivama pored kanala, kao u srednjem veku ,bez struje i gradske vode ali ne odustaje .. :)
 
Odg: CIGAJA (PANONSKA OVCA)

to bosanke su sto posto nase mozes i ti kolega gilgames da odes na temu vlasicka (travnicka)pramenka pa da vidis da li su te bosanke mozda one ko imoje na slikama :ppozdrav:
 
Odg: CIGAJA (PANONSKA OVCA)

pozz kolege ta sapurina nije losa al moze da posluzi za nedai boze,ali taj sigurno tera u ataru pa tamo nabiju masu a sapurinu u slucaju nuzde neverujem da od sapurina mogu da nabiju toliku masu
 
Nazad
Vrh