Chat u voćarstvu

Meni je taj reksolin sra*e,nikakav efekat ne vidim.

- - - - - - - - - -

0,01 % tj na cisternu od 1600 l dodao 1600 g kada to izvučem kroz sistem nastavim sa vodom.

- - - - - - - - - -

Ja bio u NS slučajno svratio do hemoslavije kada sam ga video setio sam se da je Šale pisao pa sam ga uzeo inače mi izašao iz glave.
 
Ja sam na mojih 120 komada potrošio odprilike toliko vode, a 500 g Rexolina razmutio u 3 litre vode i sipao odprilike na svaku litru čiste vode 25 ml rastvora Rexolina, pa čemo videti šta će biti.

@talianu, kad si već bio u NS-u, trebao si se javiti...
 
Nisam druže imao vremena ni da jedem nego ko pas u MC drajvu,samo svratio do kuma da ga vidim popili kiselu na brzinu da ne čekam kafu.Drugi put kada bude malo komocije.
 
Insekticid Zupa Deci aktivna materija DELTAMETRIN.
Da li mogu da ga koristim protiv grinja u visnji? Pise da je i akaricid.
 
Kod mene je rexolin pokazao rezultate, vratila se boja i biljke su zivnule. Jos se muce al vidid se da su bolje!
 
Hvala kolega na pojašnjenju. Ja sam opsednut crvenom rankom i požegačom i imaću te dve sorte kad tad, bez obzira na to da se ne preporučuju...
Krajem jula stiže i lepotica koja je dooobra šljiva.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Hrvati: Propast ako se Turci i Rusi ne pomire


Nije mi jasan taj predsendink udruženja - neka potraži pomoć kod rođaka... :osmeh:
 
A "gospodja" se bas uhvatila za tu uvoznu (stranu) sljivu :haha: Sto nije uzela Srpsku Cacansku Ranu kojih ima u svakom prodajnom objektu... Novinarska posla!

@vuxsd
Lepotica stize jedno nedelju dana pre Crvene ranke. Po pitanju sadnje, ranku sadi slobodno, Pozegacu zaobidji u sirokom luku sarka je problem. Ako sadis nekoliko stabala na okucnici to i nije neki problem. Ali ako planiras ozbiljan zasad, to ti ne bih preporucio...
 
Ne planiram ozbiljan zasad ali sorta po sorta i ispade da imam najmanje 5 različitih sorti. Imam tri starija stabla i mislim da je jedna lepotica a jedna ranka i mislim da imam i jednu stenlejku. Ta što mislim da je lepotica ona počinje da plavi. Imam i dve koje su treća godina i imaju par plodova i one su u fazi ponovnog formiranja krune. Za te ću videti sledeće godine koje su.
Od mladih sam zasadio dve lepotice i dva stenleja i jednu timočanku i jednu grosse de feliciju. I na jesen ću kupiti par komada sve različitih. Dobro je imati puno sorti zbog različitog vremena zrenja ali je loše jer ima više posla oko održavanja. Šljiva mora da se štiti hemijom i tu ne pomažu šećerne vodice, kopriva i mleko. Još uvek balansiram između ta dva načina ali je teško.... Krivo mi je zbog same biljke - rodi a plod ne može da se održi zbog crva/gusenica. I zbog sebe ulažem trud i ljubav (ništa pare) a nema ni za džem.

Sad razmišljam da sam posadio samo čačansku ranu bilo bi bolje. Stiže prva i ima menje vremena da je napadnu štetočine pa i nek ne rađa svake godine. Ali mene nešto u meni tera da sadim šljivu. Nekako je volim. Volim taj miris i ukus. Volim da vidim sliku kad prođem pored nekog šljivika a ono se šljive načičkale na granama što vise do zemlje. A plave se ko plavi kamen. A volim i rakiju. Još da naučim da pijem....
 
Shvatam tvoju dilemu...ali nemoj odustajati od "secernih vodica"...Jes da nisu efikasne u potrebnoj meri, ali su zdrave...( ma bilosta da ova rec znaci)
 
Mislim da može i više komada samo što neće biti lepe na oko i neće biti za prodaju. Ali ja ih i neću prodavati. Za prodaju na otkup mora da se štiti.
 
Ne planiram ozbiljan zasad ali sorta po sorta i ispade da imam najmanje 5 različitih sorti. Imam tri starija stabla i mislim da je jedna lepotica a jedna ranka i mislim da imam i jednu stenlejku. Ta što mislim da je lepotica ona počinje da plavi. Imam i dve koje su treća godina i imaju par plodova i one su u fazi ponovnog formiranja krune. Za te ću videti sledeće godine koje su.
Od mladih sam zasadio dve lepotice i dva stenleja i jednu timočanku i jednu grosse de feliciju. I na jesen ću kupiti par komada sve različitih. Dobro je imati puno sorti zbog različitog vremena zrenja ali je loše jer ima više posla oko održavanja. Šljiva mora da se štiti hemijom i tu ne pomažu šećerne vodice, kopriva i mleko. Još uvek balansiram između ta dva načina ali je teško.... Krivo mi je zbog same biljke - rodi a plod ne može da se održi zbog crva/gusenica. I zbog sebe ulažem trud i ljubav (ništa pare) a nema ni za džem.

Sad razmišljam da sam posadio samo čačansku ranu bilo bi bolje. Stiže prva i ima menje vremena da je napadnu štetočine pa i nek ne rađa svake godine. Ali mene nešto u meni tera da sadim šljivu. Nekako je volim. Volim taj miris i ukus. Volim da vidim sliku kad prođem pored nekog šljivika a ono se šljive načičkale na granama što vise do zemlje. A plave se ko plavi kamen. A volim i rakiju. Još da naučim da pijem....


Imam isti "problem", (ako se moze nazvati problemom) dakle, kad sam zavoleo sljivu kao vocku (a pre nego sto sam poceo ozbiljnije da se bavim) na placu u blizini kuce sam posadio mnogo razlicitih sorti. Sto uopste nije dobro i sad imam problem, jer ne cvetaju sve u isto vreme (ima vise posla oko zastite), nije isto vreme zrenja (ima vise posla oko ubiranja plodova), u sustini nema niceg dovoljno, ni za rakiju ni za prodaju.
Kada bi sad sadio tako mali vocnjak posadio bih samo jednu sortu i olaksao sebi muke. Ali sad sa je tu je, kasno je za ispravke. Iz tog vocnjaka sam naucio skolu i sada kad sadim gledam da taj zasad koji sadim bude u jednoj sorti (SAMOOPLODNOJ), jer nema nista bolje nego kad u par dana sve oberes, zavrsis posao i na odmor, ne moras da se vracas na tu parcelu i da beres oprasivace, jedne druge itd...
 
Prekinuo sam danasnji post (nagrnuli gosti na vrata), tako da nisam sastavio onu misao, koju sam hteo da kazem tjt. napisem...
Sa druge strane Oktopod je u pravu...ali se desava dragi Oktopode da i maximalno tretirana vocka da slican proizvod...redje, ali se desava. Ja mislim da sa vecim brojem biljaka, se taj problem moze da ublazi...
A opet problem je i taj sto Gorski pominje....
Ja sam se opredelio za ranku i stenli i svoje i stare zasade , a i nove, prilagodjavam tome (pisao sam vec, da sam prekalemljivao ), s tim sto sam tek ove godine ubacio lepoticu, i to samo tri komada i to na Vase ubedjivanje da je treba imati...
Stenli je konstantan u rodu , a nema neke prevelike zahteve za hemijskom zastitom ( a i ako ima ja ga najcesce ignorisem , pa nek da koliko da...) A ranka kao sto znamo od 4 godine jednom prerodi ,dvaput dobra i jednom podbaci...
Kad smo vec kod ranke ...hteo bih da prokomentarisem letnju rezidbu. Prvi put sam prosle godine, to odradio i vidim efekte u rodu ove sezone...Krace receno, na tim mestima gde je proslog leta rezano skoncetrisani su plodovi kao kod grozdja i biljka mnogo lepse ponela i tako i izgleda.
 
Ne planiram ozbiljan zasad ali sorta po sorta i ispade da imam najmanje 5 različitih sorti. Imam tri starija stabla i mislim da je jedna lepotica a jedna ranka i mislim da imam i jednu stenlejku. Ta što mislim da je lepotica ona počinje da plavi. Imam i dve koje su treća godina i imaju par plodova i one su u fazi ponovnog formiranja krune. Za te ću videti sledeće godine koje su.
Od mladih sam zasadio dve lepotice i dva stenleja i jednu timočanku i jednu grosse de feliciju. I na jesen ću kupiti par komada sve različitih. Dobro je imati puno sorti zbog različitog vremena zrenja ali je loše jer ima više posla oko održavanja. Šljiva mora da se štiti hemijom i tu ne pomažu šećerne vodice, kopriva i mleko. Još uvek balansiram između ta dva načina ali je teško.... Krivo mi je zbog same biljke - rodi a plod ne može da se održi zbog crva/gusenica. I zbog sebe ulažem trud i ljubav (ništa pare) a nema ni za džem.

Sad razmišljam da sam posadio samo čačansku ranu bilo bi bolje. Stiže prva i ima menje vremena da je napadnu štetočine pa i nek ne rađa svake godine. Ali mene nešto u meni tera da sadim šljivu. Nekako je volim. Volim taj miris i ukus. Volim da vidim sliku kad prođem pored nekog šljivika a ono se šljive načičkale na granama što vise do zemlje. A plave se ko plavi kamen. A volim i rakiju. Još da naučim da pijem....

Danas sam probao jedan od tri ploda koja su sazrela sa jednog od ova dva stabla. Čini mi se da se da su plodovi skroz zreli, slatki su i imaju soka. Meso ima nije žuto nego nekako zelenkasto. Moguće je da je to stablo čačanske rane?
Plodovi sa drugog stabla nisu zreli i to bi mogla da bude lepotica.... ipak sitniji su nego kod stabla za koje mislim da je lepotica. Ti plodovi su krupni plave boje sa prevlakom preko ploda. Nisu skroz sazreli ali će uskoro.
 
Nazad
Vrh