Chat u Živinarstvu 4

Dobro Vam jutro zivinari i ostatku sveta.:osmeh:
 
Ja pitao pre par dana o Amrok zivini i niko nista ne pise.. ne znam sta li je..
Da pitam jos nesto, ako se vise rasa zivine drze zajedno, i onda se hoce odvojiti jaja jedne rase za inkubiranje, ali posto su se razlicite rase drzale zajedno, doslo je do ukrstanja. Koliko dana treba odvojiti jednu rasu posebno, kako bi se izlegli pilici ciste rase?
 
@ringeee

Dobro Ti nama dosao. Nemoj misliti da mi ovde sve znamo. Ovo je forum na kom svako izlaze svoje znanje i iskustva i razmenjuje sa drugima u odredjenoj temi. Ako Ti niko nije odgovorio znaci da nismo upuceni u tu temu ili nismo sigurni sa odgovorom pa ljudi smatraju da je bolje ne odgovoriti nego pogresno nekoga informisati. Ja licno o amroku ne znam puno pa se uzdrzavam bilo kakvog komentara u vezi pomenutog.

Probaj u ovoj temi naci odgovor na svoje pitanje, moras malo i sam prelistati forum:

http://poljoinfo.com/showthread.php?19-Kokoške-za-dvorište/page4

Od ovoga posta Ti pocinje pisanje o amroku:

http://poljoinfo.com/showthread.php?19-Kokoške-za-dvorište&p=239148&viewfull=1#post239148 Nadam se da je od mene dovoljno.:ppozdrav:
 
Prelistao sam forum i nasao postove koje ste mi predlozili, ali sam mislio da ima vise. U svakom slucaju hvala, pa cemo videti da li je ok rasa ili da je menjam sledece god! Pozdrav!
 
Kolege,samo da vas pozdravim :ppozdrav: Nadam se da cu narednih dana imati malo vise vremena,pa cu biti i aktivniji na forumu.Sada me stisko posao a imao sam i smrtni slucaj u porodici,pa ovih dana bukvalno nisam znao kud' udaram.
 
@crni tekir
Sale zao mi je i primi moje iskreno saucesce.


Zivinari idu nam zestoke vrucine. Sta i kako mislite da sacuvamo ove nase pernate mezimce. Ja cu da zatvaram ulazna vrata u zivinarnik i mislim da ce biti hladnije curkama nego da su otvorena i da sunce direktno tuce u zivinarnik. Tavanak zivinarnika sam izolovao debelim kartonima pa mislim da se toplota sa crepa nece toliko prenositi u sam prostor za curke. Ako bude potrebe ubacicu ventilator pa neka mesa vazduh u zivinarniku. Mislim da je to od mene dosta...ni mene niko nece tako paziti kad pripekne a imam 120 kg. Boze... kao li ce tek biti onim debelima kad ce meni biti vruce:sta::haha::ppozdrav:
 
Crni i moje iskreno saucesce.


Na zalost stvarno idu pakleni dani i to prognoziraju ceo avgust.Ja imam i ventilaciju i izolaciju,al bez sistema za hladjenje nema sigurnosti.Na zalost to mi ne daju komsije da napravim :osmeh: te ostaje samo da se nadam da ce pregurati.Velike pilice intenzivno nosim,a za manje kategorije i nije kriticno.:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Sta reci,a ne zaplakati.:osmeh: http://www.foreca.com/Serbia/Stara_Pazova?tenday Da je za Saharu,pa je vruce,pogotovo onaj ponedeljak.::jako_besan::
 
Pozdrav, ima li koga, sta mislite, kako se najbolje zastiti stetocina?
Imam na placu napravljenu pregradjenu prostorijicu, gde bih prebacio pilice za neki dan. Prostorija je od cigle, ali pregrada i plafon od dasaka, i prozor nema nista(samo otvor).E sad planiram na prozor da napravim ram i postavim zicu neku, ali cime da oblozim daske kako ne bi progrizlo nesto, jer mi se desilo pre par godina da mi je 4 pilita unistio NN pocinilac. A inace super bi im bilo tu, ladovina, ima svetlosti.. tu bi ostali dok ne odrastu, da mogu u zivinarnik(da mi posluzi kao prelaz iz sanduka u zivinarnik). Da li moze i to zicom da se oblozi i koja zica moze najbolje da zastiti od uljeza.. da li rabit zica(1x1 punktovana,ali mi deluje slabo) ili golubarska?
 
Iskreno ne vidim drugo resenje,osim zice.NN pocinilac moze biti svasta,al ako sumnjas na njegovo velicanstvo pacova,treba sto sitnije rupe.Njemu gde prodje glava,prolazi ceo.:osmeh: Licno mislim da mu je rabic zica sasvim dovoljna prepreka.Tu njenu slabost ipak resavas time sto si je zakucao za dasku na plafonu.:ppozdrav:
 
Golubarsku žicu tvor i lasica pregrizu. Proverena informacija. traži nešto deblje.
Inače kune se penju i preko tavana ulaze u prostorije gde ima živine.
 
Zavisi kolike su rupe izmedju dasaka.Ja sam razumeo da je plafon podascan,ali ima rupa izmedju dasaka.E sad ako je ta rupa toliko velika,onda se slazem sa prethodnim postom.
 
Po meni najbolje je da preko tih dasaka nabacis blato, po starinski. Zapusices rupe, izoliraces i jeftino je. Ne treba ti novac, samo vreme. Pozz.
 
Mislim da nema kuna tvorova itd.. mislim da su u pitanju pacovi, jer ja sam jednog video. .jeste odavno ali sam ga video. Komsija ima mlin blizu.. E sad.. to je naseljeno mesto..nema suma itd to je deo grada,gradska voda,asfalt, kuce svuda okolo samo nema ispod, tu mi je plac itd.. znaci nije u selu pa da ima vecih stetocina tvorova,lisica... Mada tamo su mi kokoske velike i imaju ogradjeni deo napolju i tu nikada nista nije falilo, samo jednom 4 mala pileta. Mozda odustanem od te ideje, pa ostavim pilice jos malo ovde gde jesu, kod mene kuci u pomocnoj zgradici samo da im malo povecam nekako sanduk, dok jos malo ne porastu. Trenutno imaju mesec dana i mislim da tek sad nastupa veci rast posto kod njih, nije kao kod brojlera da krecu odmah..
 
Pacov ne moze ni nauditi velikom piletu.Pile preko kile je njemu krupan zalogaj,osim ako je jato bas gladno i nema drugu hranu.U normalnim okolnostima napada samo male pilice i to da se zasladi.
 
Dobar dan drustvo. Ringee taj komsa sto ima mlin trebao bi i da ima zapat macaka najmanje 5 kom. Macke su naj bolji lek za stetocine kakvi su pacovi i lasice. normalno moras zastiti zivinarnik da ni macke ne mogu u njega. gazda mesaone sa kojom radim ima mali milion macaka u dvoristu.:osmeh: Kod mene komsija ima tri macke koji su dobri lovci tako da smo reseni tih problema. ljudi jel se Vi hladite sa "jelenom" ili "lavom"?:ppozdrav:
 
Ja pijem kad mi je sve potaman,a u stresnoj situaciji,kakva je ova vrelina,alkohol nije pozeljan.:osmeh:
 
Nazad
Vrh