Chat u Živinarstvu 4

Pozdrav zivinari.Jel se izdrzava ova vrucina u zivinarnicima?
 
@SAMA

Procitao u temi "Tovni pilici' da se pilicima u vodu dodaje jabukovo sirce zbog lakseg podnosenja vrucine, jel' moze i curkama?
 
Moze svim kategorijama,s tim sto su tovni pilici naj ugrozenija kategorija.Curici ipak lakse podnose vrucine,kao i nosilje.Pitanje je ekonomske isplativosti,a ne moze im nista pokvariti,na protiv meso bude socnije.
 
Bar dan.Konacno vedar dan,bez vrucincine,za posao milina.:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Brojtro zivinari,di ste se zavukli? :osmeh:
 
[h=2]ZDRAVSTVENE PREDNOSTI PILETINE[/h]


piletina-pecena-n_2df8be1c3e94f5f2757826c276766981.jpg
Pileće meso možemo svrstati u zdrave namirnice, iako ono nije uvijek dobro za zdravlje. Sve zavisi od toga na koji način je pripremljeno. Pržena piletina očito nije djelotvorna, dok kuhana ima brojne prednosti. Isto tako, svježe meso je uvijek zdravije od zaleđenog i konzerviranog.

Piletina ima malo masti, a puno proteina. Obiluje cinkom, koji doprinosi održavanju zdravog apetita. Pored cinka, pileće meso obiluje fosforom i kalcijumom, koji su dobri za zdravlje kostiju. Sadrži i holesterol, ali i vitamin B3, koji doprinosi smanjenju nivoa holesterola. Osim toga, obiluje brojnim mineralima, koji poboljšavaju imunološki sistem, te aminokiselinama koje su dobre za rast djeteta.

Vitamin B5 pozitivno utiče na smanjenje stresa, dok vitamin B6 doprinosi smanjenju rizika od srčanog udara. Također, konzumiranje pilećeg mesa može vam pomoći da se izborite sa PMS-om.
 
Guro bi ih i ja po 259 i sve bi pevao ,kad bih kupovao po tim njegovim cenama :osmeh: Cena pilica je u blagom skoku,pa se iskreno nadam da ni Matijevic nece dugo odoleti.Sve zavisi kolike su mu smrznute zalihe,tj koliko ima piletine A klase.:haha:
 
@SAMA
Nista lakse. Kupiti 100 lokala na udarnim mestima po Srbiji i biznis moze da krene :osmeh:
 
Od rada to nije lako,al u njegovom slucaju to nije problem sa sve vise hiljada hektara kupljene zemlje uz lokale.:haha:
 
Dobro jutro drustvo...Malo sam odsutan ovih dana sa foruma,imam nekih zdravstvenih problema (zapravo majka mi je tesko bolesna) pa ne mogu bas sve da postignem.Ovde je i dalje sve po starom-druzenje do daske ::svaka cast::. Kupio sam pilice new hempshira i amroka,tako da cu jato sasex-a i australopa dopuniti ovim lepotanima.Kada stignem uslikacu pa cu postaviti na forum.Takodje sam ubacio 40 jaja u inkubator (melezi sasex-australop),cisto da malo eksperimentisem,da vidim sta ce da ispadne :haha::ppozdrav:
 
Hvala drugari,hvala.Komsija sa kojim saradjujem je juce kupio i 10 piladi sascx-a pa smo se dogovorili za jednog öroza" da i tu malo osvezim krv.:ppozdrav:
 
Sad sam upravo stigao od kuma.:osmeh: Ima 12 tek izlezenih pacica, brckaju se u lavoru.:haha:Milina videti.Morao sam kuci po kupaci.:haha:
Nesto slicno ovome,samo u mnogo manjem prostoru.:osmeh:

- - - - - - - - - -

Ajmo pilicari,imal koga :sta: nesto ste utihnuli. Izgleda zivinarstvo vise nije zanimljivo.:osmeh:

- - - - - - - - - -

Kreno Lala iz Novoga Sada vozom do Beograda. Spakovala mu Sosa pohovane piletine, sira i leba za usput, ali mu strogo naredi:
Slusaj Lalo, znam te dobro, nemoj oma cim krene voz da navalis da jedes, izdrzi bar do Indjije...jel to jasno!
- Jasno, kaze Lala.
Kako je voz kreno, Lala poceo da raspakuje kesu sa hranom, kad naleti na poruku ispisanu velikim slovima:
Pa dobro, Lalo, jel to Indjija, p.... ti materina !
 
Nazad
Vrh