Chat u Živinarstvu 4

Dobar dan drustvo. Danas mi je lep dan, pa zato:

 
Nova zivinarka
29j30n.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Dobar dan, molim za mir i red u zivinarniku.:osmeh:

Da mozda "nova zivinarka" ne peva pesmu kad vec nosi cvet ruze:

 
Poslednja izmena:
Brojtro.Al ga kolega poranio.:osmeh:
[h=3]Makedonci nam prodaju sumnjivu brazilsku piletinu![/h]Dok proizvodnja živinskog mesa i prerađevina u Srbiji opada, uvoz je sve veći. Često u zemlju stiže i meso sumnjivog kvaliteta, upozoravaju iz Privredne komore Srbije.
piletina-novosti.jpg

Nedovoljna briga države dovela je do toga da jaja, meso i prerađevine moramo da uvozimo iz BiH i Makedonije, s obzirom da oni izvoze više nego što mogu da prizvedu. Pitanje je i odakle dolazi meso koje jedemo i zašto je toliko jeftinije od domaćeg.
Naši proizvođači, zbog skupog procesa proizvodnje, nisu konkurentni, pa se zato u zemlji smanjuje i proizvodnja živinskog mesa, koja je za tri godine prepolovljena i trenutno iznosi oko 100.000 tona godišnje. Posledica toga je što sve više uvozimo pileće meso i prerađevine.
Miroslav Blagojević iz PKS-a kaže da mesne prerađevine kupujemo od Makedonije. Prošle godine uvezli su više od 1,1 miliona jednodnevnih pilića i značajnu količinu mesa. Tvrdi i da se u Makedoniju meso uvozi iz Brazila, gde se živina hrani sojom koja je i genetski modifikovana.
Domaći proizvođači i prerađivači mesa kažu da ne koriste uvozno pileće meso za svoje proizvode.
- Niti uvozimo, niti prodajemo sveže meso, a u proizvodnji prerađevina koristimo isključivo meso koje već godinama nabavljamo od domaćih proizvođača – rekli su za list Blic u "Juhoru".
Ipak, i oni se slažu da je uvoz jeftinijeg mesa ozbiljan problem za srpski agrar .
Makedonci uvoze meso iz sveta, ali ne bi smeli da ga izvoze. To niko ne može da kontroliše, a kod nas nemaju uvozne carine i meso je jeftinije– kaže Petar Matijević, vlasnik industrije "Matijević".
U kompaniji "Agroživ" istakli su da potrošači obrate pažnju na meso iz uvoza, odnosno iz Makedonije.
- Ovi proizvodi su 20-30 odsto jeftiniji u odnosu na domaće , pretpostavljamo da je to zato što uvoze jeftiniju sirovinu. Za njihov plasman odgovorni su pojedini trgovinski lanci koji su i distributeri ovih proizvoda, koji su velika pretnja po zdravlje ljudi – rekao je Željko Pikula, direktor u kompaniji "Agroživ".
 
Poslednja izmena:
Dobar dan, pa sta je ovo:sta: Vec par dana nikoga da napise slovo. Moracemo stvar uzeti u svoje ruke.

 
Radi se Dule brate....Ja sam tek sada usao u kucu a otisao sam jutros u 5 .....Spasovdan,uz Trojice jedna od najjacih preslava.Bice da ja najkrvavije zaradjujem dinar... ::novac::.:haha:::000::
 
Sve je ovo kilavo moj Dule....radi se non-stop,onda musterija odnese par komada na veresiju i sva zarada ode do daljnjeg...::lose:: Ali sta je tu je...narod nema para a raditi se mora....
 
Bar dan radni ljudi.:osmeh: Prestade kisa konacno.Sad nam idu suncani dani,na zalost sparni.Najavljuju se temperature do 34.To zivina bas i ne gotivi.:osmeh:
 
Sve je ovo kilavo moj Dule....radi se non-stop,onda musterija odnese par komada na veresiju i sva zarada ode do daljnjeg...::lose:: Ali sta je tu je...narod nema para a raditi se mora....

Dobar Vam dan. Pa gde to druze i u kojoj oblasti ide kod nas dobro.:sta: Znam da je sve to jadno po sopstvenom primeru iz radnje, ali jbg mora se bar nesto raditi pa nesto onda i kapne.:ppozdrav:
 
Bar dan kokosari :osmeh: Jel to broj zivinara u opadanju :sta: Drzte se ladovine predstojecih dana.Prognoza je bila losa.Sa 35 su podigli na 38.Zivinari prosto obozavaju te visoke temperature.Neka nam je Bog u pomoci narednih 7 dana.
 
al ga baja okrene naopako kao rukavicu, ma stvar je u nožu ima dobar nož pa zato i može ovako da radi :haha::haha::haha::ppozdrav:
 
Kakvi u opadanju druze...nego se pojacavamo ovih dana.Naime izveo sam 9 predivnih australopa i narucio 10 amroka i 10 njuhempsira.Kada sve to dodam na moje jato (16 koka+ pevac),bice to prava mini farmica :osmeh:
 
Nazad
Vrh