Chat u Živinarstvu 3

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dobar dan, dahcu ali prezivljavaju. Sto kaze SAMA: "Neka nam je Bog u pomoci." Gledam prognozu, tek u petak bi moglo biti malo kise. Ja cu u cetvrtak ako gospodin koljac bude slobodan jednu turicu srediti.:osmeh:
 
Imam hladnu prostoriju kada ih donese, pa kada zena dodje sa posla rasturicemo ih. Ne mogu drugacije da izvedem.
 
Ja sam kod mojih rešio ili bar ublažio vrućinu sa ventilatorom koji izduvljiva napolje vazduh iz prostorije. Mada ću morati da rešim još jedan otvor kojim će dolaziti hladni vazduh u objekat a neznam kako da izvedem da ne budu kavezi na promaji. Mislim između tog otvora i ventilatora.
 
Izbusi rupu u zidu.Stavi pvc cev npr fi 160 u otvor i jedno koleno na nju.Koleno usmeri ka gore,uz tavanicu,plocu ili sta vec.Gornja zona je svejedno naj toplija.Tako ce ti dovod vazduha biti uz plafon,a nece smetati zivini.Na tu cev cak moze da ide ona ventilaciona resetka,te se protok vazduha moze i stelovati.:ppozdrav:
 
Dobro Vam jutro zivinari. Vidim ovi najavljuju u cetvrtak 38 stepeni. Pogorecemo. Samo da ovi u Celarevu (pivari) ne objave obustavu rada.:haha:,:ppozdrav:
 
Di smeju pivare obustavljati rad.Pa to bi bila nacionalna katastrofa.Tesko onima,koji piju lekice,pa ne smeju pivo.:haha:
 
Di smeju pivare obustavljati rad.Pa to bi bila nacionalna katastrofa.Tesko onima,koji piju lekice,pa ne smeju pivo.:haha:

Pa kakve veze ima pivo sa lekovima, ne pijes ti lekove za psiho smirenje nego protiv bolova. Samo ti ohladi jedno.:ppozdrav:

---------- Poruka napisana 19-06-12 u 07:29 ---------- Prethodna poruka je 18-06-12 at 19:57 ----------

Dobro Vam jutro narode. Ide jos par dana vreline, koljem u petak posto je majstor od noza tada slobodan.:ppozdrav:

---------- Poruka napisana 20-06-12 u 06:58 ---------- Prethodna poruka je 19-06-12 at 07:29 ----------

Dobro Vam jutro narode. Ide jos jedan u nizu tropskih dana.:ppozdrav:
 
Dobar Vam ovaj pretopli dan. Na svo ovo zlo od vrucine rikne mi hidropak u kuci. Majstor juce nije mogao da zameni sklopku dodje danas i uradi ga. Hidropak uredno radio do pre pola sata i ponovo ne iskljucuje a majstor otisao u nocnu. Srecom napunio sam tus u dvoristu pa neka korist od ove vrucine, barem ce tamo biti vode za tusiranje.

---------- Poruka napisana 21-06-12 u 07:16 ---------- Prethodna poruka je 20-06-12 at 19:09 ----------

Dobro Vam jutro zivinari.
 
Dobar dan.:osmeh: Frka jutros svira alarm oko 5h.Otvaraj prozore,cekaj nikad da dodje struja.Na kraju saznam da su lopovi krali bakar i zapalili glavni trafo.Cela opstina ostala bez struje.:zli:Nece kaze biti do popodne.Srecom danas nije tako vruce.::samo bes::
Cilj je jasan.Podhitno nabaviti agregat,koji planiram vec godinama,al uvek nesto prece.Moralo je ovako nesto da se desi,da bi se odvojio od ne bas malih para.struja je inace predvidjena za prikljucivanje agregata,ali je samo on falio.
Sad sam se kompletirao,a struja stigla.Nesto su izpremoscavali.Nije cestito ni radio.E pilicari,pilicari lako je nama.:ppozdrav:
 
Puno druze.Napio bi se ceo forum.:haha:Nemojte mi zameriti,ali jos mi zvoni u usima.:osmeh: Nebi se drugacije resio.Jedino me tesi,sto je havarija mogla biti u najtoplijem delu dana,pa nebi imao vremena ici po agregat.Njegovo mesto je tu zlu ne trebalo.
 
Dobar dan kolege zivinari. :ppozdrav:
Ima se neko resenje za rashadjivanje objekata nasih ljubimaca.
Pricao sa jednim covekom na temu vrucine i kaze moze da se resi.
Potrebne stvarcice:
Jedan hladnjak od nekog vozila. (ako je prostorija veca onda od FAP-a)
Jedan ventilator. (koji se montira da duva kroz taj ventilator)
Ko ima bunar ili vodu da neplaca gradsku to je bolje ko nema jedno bure od 50l ili vece zavisno od potrebe.
Jedna pumpa koja ce da vrsi cirkulaciju vode. (bure-hladnjak-hladnjak-bure :osmeh:)
Sve se to lepo poveze, ventilator da duva, voda da cirkulise i eto nekoliko stepeni manje temperature u prostori.
Ako ide na bunar onda nema potrebe da cirkulise voda vec se samo doliva po potrebi ili rashladjuje a odvod se pusti negde da iscuri ili upotrebi za nesto drugo.
Covek ima nesto tako na vikendici i ide na bunar a voda koja otice zaliva bastu. :osmeh:
Imam sve sem creva da povezem i vremena da napravim. Ako dospem pravim pa javljam rezultate. :ppozdrav:
 
To je meni komšija radio, i kaže da funkcioniše ekstra jer mu je dva metra ispod podruma temperatura podzemnih voda 15c.
 
Dobro jutro zivinari. Danas dolazi majstor koljac, malo je svezije valjda cemo odraditi posao.:ppozdrav:

@SAMA

Sigurno je da ti treba agregat. Ja sam mislio da ti to odavno imas, obzirom na kolicinu pilica koju radis i "sigurnost" elektrodistribucije.
 
Slepao sam se sa vise srece nego pameti.:osmeh: Nije lako sve imati.Za 20 komada ne treba ni obican ventilator.E sad su vrucincine,ali se razmislja o skupljacu kondenza.Sad ce zima jos malo.Kad se setim onih muka.:osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh