Chat u Živinarstvu 3

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I kod mene lepo padalo nocas.Sad sve toplije.

---------- Poruka napisana u 11:45 ---------- Prethodna poruka je at 09:59 ----------

Dule jel ne bi trebala sto kaze NA da se turi tacka na 100 toj stranici,pa da otvoris chat br3.:ppozdrav:

---------- Poruka napisana u 15:51 ---------- Prethodna poruka je at 11:45 ----------

[h=1]Izvoz jaja moguć uz kontrolu EU[/h]Tanjug | 14. 06. 2012. - 12:24h | Komentara: 2

Izvoz jaja u EU nije zabranjen, kao ni drugih proizvoda, već je Srbija u postupku dobijanja dozvola da se jaja iz pojedinih objekata mogu naći na tržištu EU, izjavio je danas predstavnik Uprave za veterinu Budimir Plavšić.
222231_jaja-afp_f.jpg
Demantujući pisanje pojedinih medija da je reč o zabrani izvoza jaja zbog postojanja samoneloze u Srbiji, Plavšić je rekao da će nakon kontrole EU, pojedine farme, dobiti dozvolu za izvoz.


Objasnivši da zemlje izvoznice moraju da imaju Program kontrole salmoneloze koji je odobrila EU, Plavšić je rekao da su propisi u Srbiji uskladjeni sa EU, ali da nemamo odobren program, jer je njime zabranjeno lečenje koka nosilja i ostale živine.


- U EU je zabranjeno davanje antibiotika živini, već se sve zaražene životinje ubijaju, ali mi to na zahtev proizvodjača nismo uveli, jer bismo na taj način, u ovom trenutku, potpuno uništili živinarsku proizvodnju u Srbiji - precizirao je Plavšić.

Zato je neohodna kontrola koka nosilja, da bi se utvrdilo da li je proces proizvodnje jaja identičan sa onim u EU, a reč je o veoma visokim standardima, koje neke farme u Srbiji u potpunosti ispunjavaju, dodao je on.


Podsetivši da su od početka ove godine, u EU uvedeni standardi u pogledu dobrobiti životinja, kojima se zahtevaju posebno opremljeni kavezi za koke nosilje, gde one mogu da ispoljavaju sve svoje fiziološke karakteristike, Plavšić je naveo da se u Srbiji najviše koriste klasični kao i u ostatku sveta.


Nabavljanje novih kaveza u ovom trenutku predstavlja jako veliki izdatak, ali nekoliko farmi u Srbiji ih već poseduje i one će biti prve na listi kojima će EU odobriti izvoz, kazao je Plavšić.
 


Dule jel ne bi trebala sto kaze NA da se turi tacka na 100 toj stranici,pa da otvoris chat br3.:ppozdrav:


Idemo dalje dok se ne konsultujem sa nekim od supera. Ali ne vidim razlog da zatvaramo temu bar do 300 stranica, e onda ce stvarno postovi sa pocetka biti zastareli. Za budnost i oprez na forumu imas lava ako si se otkocio.:ppozdrav:
 
Sreca sto mi je zena kod pilica,pa na miru koliko je to moguce da odgledam ovaj spot.:bravo:
Ove su slabo operjale,da ne kazem golo...e:haha:
 
Dobro jutro drustvo. Gledam prognozu vremena za sledecih par dana i razmisljam kako da hladim zivinarnik. Mota mi se ideja po glavi da povremeno polivam vodom crep na zivinarniku. Nije to tako veliki krov. Sednem u hladovinu, slauf u ruke i napred.:sta:
 
Dule da nemas mozda iskopan bunar negde u kuci tj. u dvoristu?
Iz mog bunara je voda negde oko 12 stepeni.
Kad napunim cisternu od 1000 litara koja je metar sa metar puta metar,ceo dan joj treba da se voda zagreje.
Napuni bure od 200 litara i stavi ga u pilicarnik.
E sad ako nemas bunar,nista ali ideja je dobra mislim.
 
Dobro veče svima.Ja sam rešio problem vrućine prošle godine tako što sam ih dislocirao u zamrzivač.:haha:..Ako im poliješ vodu po vrelom crepu to tođe kao čerupač ili neka sauna.Lepa zamisao.
Šalu na stranu znam koje probleme nosi vrućina i kako god da im malo rashladiš korisno je kao i nama.Pomogla bi izolacija tj stiropor između merteka.neznam koja je povrsina ali bi sigurno imalo efekta.Kad sprečiš da topao vazduh ulazi onda možeš da razmišljaš ,ako je veća količina, o nekom sistemu za hlađenje-klimi.
 
Dobro jutro drustvo. Hvala na savetima. Nije to tako veliki zivinarnik, pa bi moglo ono sa stiroporom, ali za sada cu polivati povremeno krov. Crep je stvarno topao i kada bi ispod njega stavio stiropor verujem da bi pomoglo.:ppozdrav:

@malimedo
Nemam bunar, samo ovu gradsku vodu i nju navlacim sa hidropakom. Imam tus u dvoristu u kojem se voda zagreva "solarno", ali za 5-6 sati po ovim vrucinama i nju treba rashladjivati.
 
Bar dan radni narode zivinarskog dela Srbije.:osmeh: Naravno dobar dan i ostalima.Uvek budnim ovcarima i vrednim paorima.Kad vidim ovcu na ovoj vrucini,ja se tesim.:haha: Salu na stranu dolaze nam pakleni dani.Ja imam izolaciju i krova i zida,ali moraju raditi ventilatori.U objekat tako ulazi vruc vazduh,tako da mozemo ublaziti,ali pravo resenje je samo sistem za hladjenje.Klima ne moze.Moze sistem dizni,koje zamagljuju objekat.Fercera super,ali uredjaj kosta oko 1700e,plus dizne.:osmeh:.Po meni je ne prevazidjen oprobani sistem saca i vode,ali mlogooo.::novac::.Sve u svemu neka nam je Bog u pomoci ovih vrelih dana.:ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh