Chat 5

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Voleli su i moji da idu dok im neoperisa krajnike, a isto kao i kod clana Sremac88 hteli detetu da probijaju bubne opne, sreca te zenina rodbina zivi blizu njegove ordinacije pa nam rekli za njega.
 
Za problem sa sinusima probajte nešto krajnje jednostavno ako već niste probali . pripremiti par litara slane vode . neka je mlaka i dobro zaslanjena . Leći na bok i tako i glavu postaviti . Treba pomagač koji će uzeti mali "lijevak" i kad se nadje odgovarajući položaj glave i lijevka sipati vodu u jednu nosnicu , višu u odnosu na ležeći položaj . Kad se nadje pravi položaj i malo privikne , nije ni bolno ni neugodno a mlaka slana voda samo izlazi na drugu nosnicu i ispira sinuse , za ne povjerovati.
 
To je isto kao i sa krajnicima i sa čupkanjem pramena kose

Ima tome dobrih petnajst godina radio sam kao konobar u kafani i imao strasnu upalu krajnika , jedan deda tolko me gnjavio da sam pristao da odemo kod coveka , odveo me kod jednog cigana u Liparu u dvoristu seo na neku nisku stolicu poceo mi merkati nesto po glavi , zavio pramen kose na prst i povukao culo se kao kad izvicese cep iz vinske flase , cena je bila daj kolko das . Meni od tad se skorz osusile krajnici nevide se uopste ,do tad ako sam samo malo hladniju vodu popio pet penicilin injekcija bila obavezna. Deciji karton kod lekara se sastojio samo od upala krajnika ,ali od tog dana nikad nisam bio kod lekara . Da mi je ovo neko pricao nebi mu verovao mislio bi da laze ali sam osetio na svojoj kozi da funkcionise . Hteo sam vec da odem do cigana da ga castim sa necim ali se bas tacno ne secam kud smo isli , imao sam 39 stepeni temperaturu a na povratku sam imao toliku mucninu umalo da ne povratim.
 
Kad smo već kod ovih stvari ja imam problema sa vratnim delom kičme,pre 3,5god sam iščašio atlas i imao strašne vrtoglavice praćene povraćanjem,fizijatar mi je to rešio...i evo pre desetak dana opet vrtoglavice ali sva sreća bez mučnine pijem neki lek Urutal i idem na terapije sad sam ok.Ali problem je u tome što sam prestao sa vežbama magarac, eto ako neko ima problema sa takvim stvarima ne odustajte od vežbi jer su one jedini spas,dok sam ih radio nisam imao problema...Mada možda je i rus doprineo tome::traktor::
 
Ima tome dobrih petnajst godina radio sam kao konobar u kafani i imao strasnu upalu krajnika , jedan deda tolko me gnjavio da sam pristao da odemo kod coveka , odveo me kod jednog cigana u Liparu u dvoristu seo na neku nisku stolicu poceo mi merkati nesto po glavi , zavio pramen kose na prst i povukao culo se kao kad izvicese cep iz vinske flase , cena je bila daj kolko das . Meni od tad se skorz osusile krajnici nevide se uopste ,do tad ako sam samo malo hladniju vodu popio pet penicilin injekcija bila obavezna. Deciji karton kod lekara se sastojio samo od upala krajnika ,ali od tog dana nikad nisam bio kod lekara . Da mi je ovo neko pricao nebi mu verovao mislio bi da laze ali sam osetio na svojoj kozi da funkcionise . Hteo sam vec da odem do cigana da ga castim sa necim ali se bas tacno ne secam kud smo isli , imao sam 39 stepeni temperaturu a na povratku sam imao toliku mucninu umalo da ne povratim.
Ja sam isto vodio klinca tamo u Lipar ali sad je tu tehniku preuzela snaja a cigan koji je tebi pomogao joj je pokojni svekar.Dva puta sam vodio klinca i problema vise nema ,a do tada je stalno kuburio.Sad ima tarifa za tu uslugu ali ako pomaze ne bitno mi je koliko kosta.

- - - - - - - - - -

Kad smo već kod ovih stvari ja imam problema sa vratnim delom kičme,pre 3,5god sam iščašio atlas i imao strašne vrtoglavice praćene povraćanjem,fizijatar mi je to rešio...i evo pre desetak dana opet vrtoglavice ali sva sreća bez mučnine pijem neki lek Urutal i idem na terapije sad sam ok.Ali problem je u tome što sam prestao sa vežbama magarac, eto ako neko ima problema sa takvim stvarima ne odustajte od vežbi jer su one jedini spas,dok sam ih radio nisam imao problema...Mada možda je i rus doprineo tome::traktor::
Kolega ja sam svoju kicmu zeznuo u vojci ali kod mene je donji deo u pitanju.Ima covek u Srbobranu koji mi je namestao pre 8-9 god.Posle njega bolovi su nestali na par god.ali covek mi je rekao da moram vezbati stomacne i ledjne misice jer su mi slabi a oni su osnova i nose kicmeni stub,isto kilaza se mora regulisati i tako bi trebalo da se stabilizuje situacija oko nje.Medjutim ja sam bio lenj po pitanju tih vezbi kilaza manje vise varira ali trudim se da je nekako odrzavam bolovi su se vratili ali ne u toj meri kao pre.Ne znam da li moze i tebi pomoci ali mislim da vredi pokusati ako hoces mogu ti nabaviti br.
 
Ta medota čupanja pramenova spada pod akupunkturu,alternativne metode lečenja tako mi je rekla žena ,zato sam se odlučio za nju. Inače bioenergetičare i te gluposti to kod mene ne prolazi.
 
Time samo sredi krvni sud pa prokrvljenost bude bolja i reši se problem kratkoročno.Vodio sam oba deteta kod nje.Jednom je mogla da uradi a drugom ne jer su krajnici skroz propali.Nedugo nakon toga oboma su operisani krajnici.Sve je u genetici,nasledno_Oboje su povukli na mog brata koji je imao probleme sa krajnicima dok ja nisam nikada da kucnem u drvo.
 
Imam pitanje za kolege iz okoline BP, kako mi je najlakse iz BP da dodjem do ergele Karadjordjevo ? Treba da idem ovih dana, a nisam ovuda nikad isao iz pravca BP. Cini mi se najlakse kad predjem most od Iloka da idem samo pravo i na semaforu posle crkve i skole produzim pravo i onda na sledecoj raskrsnici levo i samo pravo do one velike raskrsnice i tu skrenem levo.
 
A sto ne vozis po instiktu.Po meni je to najbolje.:osmeh: Pazi samo da ne naletis na ovce :haha:
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh