Chat 5

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sa svakim gubitkom ovog tipa, takva glumacka I ljudska velicina, polako bledi I secanje na nekadasnji lep zivot za vecinu yugoslovena. Kad I poslednjeg glumca I pevaca ispratimo koji je obelezio "ono" vreme mocicemo slobodno da ugasimo svetlo.
Sijalica čkilji da se skoro ništa ne vidi.Prekidač će pritisnuti drugi...
 
Kod mene u selu je preminuo covek sa 40 godina. Bio je u Beogradu na lecenju, kazu da su radili ispitivanja i da je od otrova sa kojima je prskao u ratarstvu.
Tako da se trebamo mnogo cuvati kada prskamo, maske, odela.
Kod mene u kraju retko ko stavlja masku kada prska, osim ovi u zadruzi.
 
Treba masku stavljati,a i ja je nestavljam od kako sam kupio traktor sa karbonskim filterom( za voćarstvo)ona mi netreba al zato sa 539 u ratarstvu se trujem
 
Ja sam pazario prošle godine masku, pametnije nisam mogao da potrošim 3 ili 4000 koliko je koštala sa sve filterima i dostavom. Video sam u nekoj od tema tu na forumu i naručio ovakvu:
20160313_175538_zpsnh406uzx.jpg

Koristim je i kad tretiram seme i kad prskam, čak i samo sa herbicidima kad radim. Radio sam prošle godine sa Lebaycidom, nisam ni znao koliko smrdi dok nisam završio prskanje i skinuo masku. Jeste malo neudobno, ali ne oseti se nikakav miris. A otrovi se talože u jetri i ostaju godinama u telu, tako da treba misliti i na malo dalju budućnost.

Inače ne bih je ni naručio, ali sam svake godine kupovao te za jednokratnu upotrebu dok sam tretirao Furadanom, i garantujem da je gore nego nemati masku uopšte, ne vrede ni 5 para.
 
Sale 307 napiši od koga si kupio. I ja hoću neku kvalitetniju da pazarim do kraja meseca. Moderatori prebacite ovih par postova u temu o gas maskama u poljoprivredi.
 
I ja hocu kupiti neku bolju masku i odelo za prskanje. Pa ko ima preporuke, neka napise.
 
Te maske su farbarske al dobre su,imam kući dve,al odkad smo 90ku zatvorili,klimatizovali,nekoristim ih,malo je nezgodno pušiti cigarete kad se stavi ta maska :osmeh:
 
U sezoni prskanja kukuruza, komotno možeš takvu masku nositi u ataru. Smrdi nikosulfuron na kilometre. I u naseljenim mestima se oseća.
 
3M maske su medju najboljima na trzistu, obratiti paznju na izbor i rok trajanja filtera najbolji je kombinovani zaustavlja sve.
 
Ljudi, sad sam pretresao email i ne mogu da nađem porudžbinu, imam samo kutiju i sve prateće, ali bez papira i računa. Potražiću po kompu jer sam sigurno negde ostavio njihov kontakt, nađem pa okačim ovde do ponoći.
E minđušar, ima maski za voćarstvo (celo lice pokriveno) i odela i td., ali nije poenta u maski nego u filterima ili ulošcima jer sam objasnio dečku zašta mi treba i znam da mi je poslao par filtera za te otrove i par onih zaštitnih. I ti filteri se menjaju posle nekog vremena, a na tom sajtu je bilo i tih potrošnih sitnica.

Hehe Momo, to je maska za varenje, drugačija primena :osmeh:

- - - - - - - - - -

@BOKIBOLE sad vidim, pa ti si otvorio temu o gas maskama, tu sam i naišao na taj sajt:
http://www.as-art.info/index.php?pa...tegory_id=56&option=com_virtuemart&Itemid=128
:ppozdrav:
 
Jesam ja otvorio temu, ali malo još diskutujemo, prikupljam informacije, kvalitet robe upoređujem da na kraju odaberem nešto kvalitetno uz neku pristojnu cenu do 50 eura.
 
Pored toga da ti radi posao, najbitnije je da imaš jednog dana gde da kupiš filtere, a za ove će se naći valjda i za 10 godina. A stićićeš lako do 50€ jer se svaki deo kupuje odvojeno, pa još su malo digli cene odkad sam ja kupio... Al vredi, kupiš jednom, NE TRUJEŠ SE, posle kupuješ samo filtere na svakih 5 god.
To su ti filteri (ovi za poljoprivredu, za moju vrstu maske su A1) :
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh