Chat 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cela rasprava je pošla kad je neko postavio slike novog stranog traktora a Pavle je na to rekao da nista polovno iz uvoza ne valja

Ispade da su zapadni traktori lekoviti ta ajte molim vas nemojte da preterujete ako ste tako mekani nezni mozete u domaci traktor staviti sediste koje ima pneumatiku i time cete dobiti udobnost.Ako je buka problem stavite antifone i dobili ste sve ono sto se debelo naplacuje u skupim traktorima.
Ne verujem da uopste imas traktor, a auto ako imas sigurno ne vozis domacu zastavu :ppozdrav:
 
Poslednja izmena od urednika:
Covek ima pravo na svoje misljenje i to je to, uopste ne znam zasto se pojedinci opterete sa time???Forum i sluzi za to da se razmene misljenja, da li se to nekome dopada ili ne to je njegova stvar.
 
Vozim bas zastavu i to Yuga 55 iz 2001 a traktora imam dva Imt 539 iz 1992 i Imt 560 iz 1985 i fala bogu sve me sluzi odlicno.Sve opravljam sam i u mome gazdinstvu majstor po pitanju opravke nema sta da trazi.
O kapitalizmu i njegovoj vajnoj lepoti mogu da vam pricaju samo oni koji nikad nisu jeli njiov lebac.
Jedno je otici ko turista ili kod familije pa uz put stogod videti i kupiti.Naseg coveka zaseni onaj sjaj i one fasade al kad bi videli sta se iza njih krije sumnjam da bi pricali to sto pricaju.
Iza tog sjaja stoji vam deco ogromna tuga i nesreca.Tamo nema zivota tamo vam je sve vestacko i usiljeno.Hrana je bezukusna vestacka sve je proracunato do najsitnijeg cvonjka.Ljudi nemaju duse jer su je prodali djavolu koji se zove franak.Sve gledaju kroz franak i nemaju milosti ni za sebe a kamoli za koga drugog.
Radio sam kao varilac i mogo bi vam danima divaniti sta sam na poslu sve pasovao i kaki su vam ljudi tamo i kako se ophode prema strancima ali i njiovim domacim radnicima.
Na poslu smo dobijali dorucak i rucak posto se nije smelo izlaziti iz radionice do kraja radnog vremena.Svako od nas radnika je dobijao istu hranu dok su sefovi jeli posebno i posebnu hranu.
Na svaki nacin su nam pokazivali da nismo svi isti i da su oni vredniji od nas.
 
Poslednja izmena:
Pa što si onda trpio rad u inostranstvu,kad su uslovi bili takvi,a ovde se takodje moglo lepo zaraditi?
 
Pa što si onda trpio rad u inostranstvu,kad su uslovi bili takvi,a ovde se takodje moglo lepo zaraditi?
Nisam bio clan partije ,moji su bili kulaci koji nisu hteli u zadrugu pa su nas konfiskovali.Pocev od skole pa sve do zaposlenja bio sam stalno na meti komunjara( namerno necu reci komunista jer je to potpuno druga kategorija)Posao nisam mogao dobiti ni u Rumi ni u Mitrovici pa sam se zaposlio u Beogradu i kad sam posle sedam godina terenskog rada iskalkulisao da sa takvim zaposlenjem necu moci ziveti u mom selu odabrao sam da odem tamo gde cu dobiti vise novaca a to je tada bila Svajcarska.
Nisam surovao sa emigracijom nisti sam svoju dopmovinu pljuvao jer mi ona nije bila kriva nista svoj narod sam branio i pomagao koliko sam mogao.
Krive su bile komunjare to jest interesdzije koje su uzurpirale i unakazile jedan solidan i human sistem a posle su ti isti lazni zastitnici proletera ideolozi socijalne jednakosti zasnovane na partijskoj podobnosti postali monarhisti i kapitalisti koji sad laprdaju o evropi i uniji u koju niko normalan ne treba da udje niti da sa njom suruje.
 
@Pavle

Pavle nemas razloga da se ovde nikome ispovedas. Mi stariji te potpuno razumemo.:ppozdrav:
 
Nisam bio clan partije ,moji su bili kulaci koji nisu hteli u zadrugu pa su nas konfiskovali.Pocev od skole pa sve do zaposlenja bio sam stalno na meti komunjara( namerno necu reci komunista jer je to potpuno druga kategorija)Posao nisam mogao dobiti ni u Rumi ni u Mitrovici pa sam se zaposlio u Beogradu i kad sam posle sedam godina terenskog rada iskalkulisao da sa takvim zaposlenjem necu moci ziveti u mom selu odabrao sam da odem tamo gde cu dobiti vise novaca a to je tada bila Svajcarska.
Nisam surovao sa emigracijom nisti sam svoju dopmovinu pljuvao jer mi ona nije bila kriva nista svoj narod sam branio i pomagao koliko sam mogao.
Krive su bile komunjare to jest interesdzije koje su uzurpirale i unakazile jedan solidan i human sistem a posle su ti isti lazni zastitnici proletera ideolozi socijalne jednakosti zasnovane na partijskoj podobnosti postali monarhisti i kapitalisti koji sad laprdaju o evropi i uniji u koju niko normalan ne treba da udje niti da sa njom suruje.

Posto nema one opcije zahvali se, moram ovako. :ppozdrav:
 
Auuu Pavle di si ti odluto.... Na prosto pitanje ti zakomplikovo odgovor.... Zanimljivo mi da si ti kao školovani varioc morao da izadješ napolje a mnogi koje znam,koji čak ni školu nemaju nisu morali a sasvim lepo su živeli. To što sad žive kako žive to je drugi divan....
Ustvari ne moram gledati po selu imam fala Bogu kod kuće primer. Kad je ćale došao iz vojske nedugo posle toga ga je neki drugar molio da dodje u švabiju na rad jer je lova puuuno bolja. Ćale nije hteo jer jednostavno nije takav i znao je da se tamo nikad neće moći uklopiti. Ostao je tu i sa svojih 10 prstiju,bez neke velike finansijske pomoći njegovih roditelja,bez diplome,bez kredita koje je inflacija 80 ih i 90 ih pojela,isključivo njegovim radom i radom naše mame stvorili su sve ovo što sad ima naša porodica. I fala bogu još uvek stvaraju i doprinose,a kad smo stasali počeli smo i mi da doprinosimo: sestra i zet,moja žena i ja.
I tako more drugih primera u familiji što imam,pa i u krugu prijatelja što imam,a nije mali krug..... Niko nije izašao napolje. Neki su bili konfiskovani kao i ti-tvoji,a neki nisu jer nisu ni imali šta da im konfiskuju. Kao npr roditelji mojih roditelja..... Uostalom sad sam odlutao kao i ti od prvobitne stvari koja se potegla u temi Kubota,pa su nas prebacili tu....
Ti si tvoje u vezi stranih traktora rekao i ja to poštujem. A ja sam mišljenja kao što je i cenjeni član Dukej napisao : Kad se izgubi zdravlje u Rusu, IMT-u, Rakovici i sl., onda se dobiju novi kriterijumi i prioriteti kod odlučivanja šta je za nas a šta nije...
Kada to shvatite,ili ne daj Bože izgubite zdravlje,možda ćete drugačije razmišljati..... Dalo bi se tu još što šta pisati samo je pitanje dal vredi.....
 
Ako sam dobro primetio ovde fali nekoliko postova a možda i grešim ,možda mi se samo pričinilo:osmeh:
 
Gumica nije radila, mozda je neko od supera prebacio neki post (mada ne verujem) ali nije nista ovde brisano.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh