Chat 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Neznam di da stavim,.al poucno je

2d8rj9x.jpg
 
Ej Srbijo sta si docekala, prinudnu naplatu. Bruka i sramota, cemer i jad. Ja sam o zulumu Turaka samo citao, a evo sad cu izgleda biti i svedok i to nekoliko vekova posle.
 
Ja nikad nisam imao nedoumice po pitanju sta mi je ciniti kad imam izbor izmedju necega sto mogu samostalno opraviti i odrzavati uz veliki izbor povoljnih delova sto iz ducana sto na pijacama i neceg drugog za sta treba debelo platiti i moliti kojekoga da ti to isto opravi.Svoje novce ljudi na zapadu cene vise nego ista i tri puta ih preko ruke okrenu pa ih onda trose a mi ovde jadni i cemerni bacamo ih ko da rastu po jendecima.Da te njihove polovne masine cemu valjaju ne bi oni njih davali za te novce ne bojte se dobro oni sve obracunaju pre nego sto ih prodaju.Izraubuju oni to dobrano a kad dodje vreme za skupe opravke tad se toga kurtalisu.U nasoj zemlji nemas izbora servisa a ni delova a kad se ta strana mehanizacija batali tad si u debelom problemu.
 
Realnost je takva i prema njoj se moramo upravljati a ne prema modi i kojekakvim savetodavcima koji nas teraju u jos vece dubioze ko da smo mi sa kruske pali pa ne znamo sta je lepo i sta valja.Volim ja na sajmu pogledati stosta sto je novo i gizdavo al sam svestan da sva ta lepota ima i svoju cenu koja ruku na srce uopste nije realna niti je krojena spram naseg budjelara i bedne zarade koju mi ovde ostvarujemo od poljoprivrede.Onim ojebinama koje nude kredite lepo kazem da te kredite ne bi uzo taman da mi za lekove treba pre bi crko neg sto bi od njih zajmio pod tim uslovima.Nismo jos kadri mi za te traktorske kompjutere ,elektronike i svetska cudesa koja su programirana da se kvare i da fabrikama ostvaruju lepu dodatnu zaradu.Nit mi imamo ovde majstora niti delova a ono sto ovde posluje je ne daj boze i takav bi trgovac mogo biti i ja da uzmem novce unapred pa da porucim deo sa lagera ko zna odakle sa duplom zaradom.
Uglavnom isto posluju i uvoznici mehanizacije tako da se moras paziti sa svih strana jer svi bi nase novce teli da zgrabe a posle deri kozu na siljak.
 
Чиме он то квари тему,написао је оно што је истина и реалност бар овај пост изнад тебе..Оно са чим се нисам слагао ја сам му то и написао,а теби ако смета он то реши преко пп.
и плус ти му причаш који си се њакао са Имт 2 године јер ти је странац био у дефекту по који си морао чак у Холандију да би нашао мењач.Ајде молим те.
 
Izvini što sam se njakao sa mojim traktorom :haha:
inače,imao sam nekih porodicnih problema pa mi je posao bio na nekom drugom mestu to sam uspeo relativno uspešno da prebrodim i nastavim dalje :ppozdrav:
 
Poslednja izmena od urednika:
Lik si Pavle nema šta.... Dalo bi se tu raspravljati ali nije mesto. Samo mi reci nešto. Koliko se sećam po zanimanju si varioc ili tako nešto... Nije ni bitno. Ali kada nešto napraviš ili popraviš pa treba da naplatiš taj svoj rad i ulozen trud,znanje,materijal,jesi se ravno prema tome koliko te to nešto košta ili si se odrekao dobrog dela zarade u korist mušterije? Naravno da nisi,baš kao što se nijedna fabrika ne odriče.....
Što se tiče ojebina što nude kredit.... Jesu ojebine i kamate im nisu male al zar bi ti dao npr 20.000 evra nekome na zajam bez kamate? Da nije njih mi nikad ne bi mogli skupiti pare da kupimo novu sejalicu, nov traktor,par kj zemlje i još ponešto i čak šta više zahvaljujući kreditu sam uzeo sejalicu u godini kada su se davale doooobre subvencije na nju pa me umesto 850.000 košta 600.000 sa kamatom banke. Traktor takodje preko krede na 5 godina,pa će me sa kamatom koštati manje nego da sad odem i kupim ga za keš. Zemlja isto tako... Kupovali smo za 2-3-4.000evra/kj na kredit preko banke i da smo istu tu zemlju prodali kada je dostigla svoj maksimum opet bi bili u +. Ne držim stranu bankarima niti bezobraznim uvoznicima (tu se jedino slažem s tobom o njihovom načinu poslovanja) ali zar bi bilo bolje da ih nema? Onda ne bismo moglli sebi priuštiti zadovoljstvo da kupimo bilo kakav traktor! A neka mi neko kaže da uživa voziti traktor 40+ godina.....
Što se tiče Kubote.... Da sam bio kreditno sposoban ili da su u Miluroviću imali neke druge uslove onda bi sad u dvorištu bila jedna 108-ica koja je onda koštala ispod 40.000 evra a sad oko 48.000e. Samo da napomenem da nijedna banka nema toliku kamatu.
Ali daće Bog pa će se opet kockice poklopiti da nam rodi kukuruz,žito,suncokret,soja i ostali proizvodi a pri tom da ne budu jeftini pa ćemo opet podmladiti vozne parkove i zaboraviti kako nam je nešto bilo ne izvodljivo da si priuštimo.
 
To kako neko nesto opravi i to kasnije naplati uopste nema veze sa onim o cemu vam divanim.Da su ti novi traktori iz uvoza dobri jesu, to stoji ,zapravo samo to jedino i stoji al da su za nas e pa nisu i to iz mnogo razloga.Nisu dobri jer kostaju mnogo i spram onoga sto mi proizvodimo i po kojim cenama nam to placaju ovi nasi a i oni dakle ti isti stranci prica o kupovini se momentalno zavrsava.Da je ova drzava ono sto nije trebala bi lepo da im stavi katanac i debelo ih opali po dzepu kao sto i oni nas opaljuju pa da vidite kako bi se cena lako korigovala i dovela u red.
Ocete da prodajete traktor kod nas dobro uzecete od nas nase proizvode ( ne sirovine) neg gotove proizvode po pravim nasim cenama ko sto su i te vase U svetu te cene onoliko koliko ti sam drzis do sebe a mi se redom svima klanjamo i podvlacimo pa smo tu gde jesmo.Dati 50.000 evra za ovaj Japanski traktor pa to je na granici zdravog razuma a tek kad se na njemu nesto batali pa to opravljati kasnije uz silne peripetije i zavrzlame smatram zaista teskim luksuzom ili jos bolje neodrgovornim odnosom prema svojim novcima.(ako su uopste to i njegovi novci)
Prvo sto bih uradio svakom nasem luksuzaneru koji se razmece sa novcima poslao bih poreznike da ga lepo procesljaju i da im natenane dokumentovano prikaze kako je do tih novaca dosao pa ako je sve pod konac neka i nas budale nauci da i mi budemo tako "uspesni" i pametni ko i on.
Gledao sam na televiziji mnogo reportaza u kojima se pricaju bajkovite price o nekim nasim uspesnim seljacima koji rade hiljade jutara i hektara. Jedan taki mi bas za oko zapao kad je pri kraju svog hvalospeva u kom je od sirotana bezemljasa dosao zeni u kucu radio dan i noc pa muke bozije i pokori da bi na kraju rekao da mu cerka vodi benzinsku pumpu pa mi odmah bese jasno u kom grmu lezi zec i cime se taj zapravo bavio i odakle stigose ti novci za hiljade hektara i sve one gizdave traktore.Braca trebo si biti tolkokulturan ako nisi pametan da cutis i ne hvalis se sa onim sto si radio i kako si na narodnoj nesreci novce pokro.
 
@Pavle

Malo si cenu pogresio 85-ca je 46ooo 90-ka oko 50 a 110 ko zna kolko,85-cu je drug kupio sad na sajmu spustio mu 1000 evra bez kompresora(2000 e) i tegova
 
Poslednja izmena od urednika:
Savo ,eto cist primer kako ,tvoj drug je kupio 85 za 46 hiljada a u isto vreme moj komsija 90 za 45 hiljada ,znaci po vojli se ugradjuju u cene i te kako,i puno zavisi dal je kes ili lizing ili kredit.Nije samo sa traktorima pogledaj cene novi auta retko di pise fiksna cena.
 
Savo ,eto cist primer kako ,tvoj drug je kupio 85 za 46 hiljada a u isto vreme moj komsija 90 za 45 hiljada ,znaci po vojli se ugradjuju u cene i te kako,i puno zavisi dal je kes ili lizing ili kredit.Nije samo sa traktorima pogledaj cene novi auta retko di pise fiksna cena.
Drug sto je uzeo je nova serija 8540 cini mi se da ima slovo m ispred oznake a bilo bi dobro bar za mene ako napises koji je model tvoj komso sto jeuzeo :ppozdrav:




Moj susjed mi je komsija.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh