Chat 17

1.pradeda
2.deda
3.on
4.sin

koliko je to?
pa podelis 100 sa tim jebeno nemogucim misterioznim brojem X
koliko je godina jedna generacija?
pa pomnozis rezultat sa 15 (generacija)
pa to oduzmes od danasnjeg datuma i dobijes datum rodjenja prvog
i onda prenosis usmeno 450 godina bez greske i zabune...


@MOMOSARIC
evo ja da pitam tebe:
O cemu razgovaramo?
O generacijama?
Da li svaki treba da se rodi, polno sazri i naprca sledeceg?
Pa kako onda racunati?
 
Poslednja izmena:
1.pradeda
2.deda
3.on
4.sin

koliko je to?
pa podelis 100 sa tim jebeno nemogucim misterioznim brojem X
koliko je godina jedna generacija?
pa pomnozis rezultat sa 15 (generacija)
pa to oduzmes od danasnjeg datuma i dobijes datum rodjenja prvog
i onda prenosis usmeno 450 godina bez greske i zabune...


@MOMOSARIC
evo ja da pitam tebe:
O cemu razgovaramo?
O generacijama?
Da li svaki treba da se rodi, polno sazri i naprca sledeceg?
Pa kako onda racunati?
Samo samo pitao matematicki da pojasnis tvoje pitanje sta se misli od do? Ukljucujuci pradedu i sina ili ne ?
Npr kada pitas koliko je brojeva od 3 do 5 moras pojasniti dali se ukljucuju 3 i 5 , pa je odgovor 3 ili se ne ukljucuju ,pa je odgovor 1 . Istovremeno treba paziti ako se ide na matematicki izracun 5-3 , da ce se dobiti treci odgovor , 2.
 
Poslednja izmena:
1.pradeda
2.deda
3.on
4.sin

koliko je to?
pa podelis 100 sa tim jebeno nemogucim misterioznim brojem X
koliko je godina jedna generacija?
pa pomnozis rezultat sa 15 (generacija)
pa to oduzmes od danasnjeg datuma i dobijes datum rodjenja prvog
i onda prenosis usmeno 450 godina bez greske i zabune...


@MOMOSARIC
evo ja da pitam tebe:
O cemu razgovaramo?
O generacijama?
Da li svaki treba da se rodi, polno sazri i naprca sledeceg?
Pa kako onda racunati?
On je valjda imao i tatu

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Ulazi li u obzir red po kojem su se deca rađala i jel naš predak uvek bio prvi koji se rodio? I još jedna stvar koju ste zaboravili koliko se dece radjalo a koliko je dostiglo zrelost za ostavljanje potomstva?
 
Dobro , malo smo prekomplikovali . Uglavnom za vrijeme "jedna generacija" uzima se logicno neko prosjecno vrijeme od rodjenja osobe do momenta kad ona dobije dijete . To je vjerovatno ako gledamo raniji period oko 20g . Ali eto neka je 25g
 
Malo mi nejasno, po tome na primer u kuci zivimo ja i sin i to je jedna generacija??
Cistu logiku sam uzeo iako iz matematike nisam bio dobar . Logika kaze da se saberu godine oceva kada su dobijali decu . U tvom slucaju to je 89 godina . Taj broj podelis . Da podelis sa 5 koliko si ti generacija naveo to bi bilo 18 godina prosek sto se po datom vidi da je nelogicno . Onda uzmes sa 4 i to je prosecan broj od 22,25 kada su se deca dobijala iz tih generacija 😎
 
Cistu logiku sam uzeo iako iz matematike nisam bio dobar . Logika kaze da se saberu godine oceva kada su dobijali decu . U tvom slucaju to je 89 godina . Taj broj podelis . Da podelis sa 5 koliko si ti generacija naveo to bi bilo 18 godina prosek sto se po datom vidi da je nelogicno . Onda uzmes sa 4 i to je prosecan broj od 22,25 kada su se deca dobijala iz tih generacija 😎
Rijesio si empirijski
 
čukun deda je 1840
Pradeda 1880
Deda 1919
Otac 1945
Ja 1976
Prvi sin 2007
E sad čukundeda je imo i starijeg sina od mog pradede...čiji sin nije bio mnogo mlađji od mog pradede...
Pradeda je se ozenio mlad kao i svi u to vreme ali od predratne dece samo dvoje zenskih je prezivelo, mog dedu je dobio po povratku iz rata 1919 a u to vreme njegov sinovac takodje dobija sina i tu se pravi vec razmak u jednoj generaciji...
Da ne duzim dalje trenutno je razmak jos veci i to blizu 3 generacije jer su se ženili vrlo mlad i dobjali mušku decu...dok smo mi mudrovali...
 
Nazad
Vrh