Chat 12

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ништа страшније од рада на пумпи на извлачењу осоке. Па кад спадне црево изгледа као у филмовима кад траже нафту. Млаз 10-так метара висок. А треба прићи и изгасити пумпу.
 
Прошле године спадне кривина и црево. И та кривина погоди мајстора у главу. Није била укључена већ је пробали на празно. Месец дана боловање.
Ове године у фирми нисмо заливали осоком, скупо гориво. Следеће године ће носити са кантама од јупола да заливају, исплатиће се...
 
Где смо ми од њих...
У наредних неколико година и код нас ће морати овако да се складишти осока или укопани бетонски резервоари. Постоји опција и са дебелом фолијом али се мора мењати на одређени број година. Резервоари морају бити покривени.
Nismo nigde...izgleda da ce se poljprivredom u buducnosti baviti samo odabrani
 
Дали неко са сигурношћу може да ми каже колико новаца годишње његово Село добија од Општине за поправку атарских путева?И дали су та средства уопште предвиђена буџетом.
 
@MONTOYA
Ne znam kako ostali, ja ne vidim buducnost u poljoprivredi.
Ne mogu sebe zamisliti kao poljoprivrednika za 20 god, (nece toliko izdrzati ova vec dotrajala meh)vec mi je muka od svega ovog od strane nase lopovske vlasti, drzave, razumem da je kriza na Svetskom nivou ali da smo pre lepse ziveli i sad u ovoj krizi bi nam lakse bilo.
Jednostavno ovo ne vodi nikud, necu se truditi da ulazim u minuse i dugove da bih se skrpio prehranio zivotinje itd.
Neke lepe buducnosti nema na vidiku...
U ovoj "drzavi" seljak se ne postuje, samo gledaju kako da nas opljackaju i da nam otmu hranu koju smo im proizveli.
Po preko 50 god starom mehanizacijom i orudjima, nasikirase se strasno sto mi nemamo cime da radimo, pa jos vise nas teraju da rintamo tako sto obaraju cene proizvoda a podizu repromaterijalu i gorivu...
Kad se izadje na ulice sledi makljada cekicima i palijama.
Zivimo previse komplikovan zivot za sta sutra niko hvala nece reci za to sto si bio rob nego kad steknes uslov za penziju dace ti 100e penziju da i dalje zivis kao ker jer malo je bilo sto si ceo zivot proveo kao rob.






Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Решење ће само доћи за коју годину. Кад сви ратари пређу на робу орјентишући се за извоз а домаћа производња и прерада хране се сведе на чишћење магацина. Ако мислите да је сад храна скупа, тек ће да буде скупа.
Све док будем могао трудићу се да произведем већину хране коју конзумирам.
 
Naravno da sam cuo ,Ameri to provode poodavno u raznim zemljama pokusali su i svojevremeno u FNRJ ,a Kinezi nam to uveliko rade poslednjih godina kako im je "brat" dao odresene ruke.
O nacistime ne bih jer ne podrzavam borbu protiv nacizma nacistickim metodama.
Jesi ti kad cuo za "Land lease"? Mislis da je svo oruzije dzaba koje daju nacistima?
 
Stvari se krecu od loseg ka gorem .

Ako je istina ovo sto J. Vucicevic upravo prica na Pink-u na severu Kosova se cuje zestoka pucnjava.
 
Poslednja izmena:
Ako se nesto prodaje ispod cijene koja je na trzistu , najvjerojatnije je ukradeno , pa sad koji su mislili da ce dozivotno kupovati takav plin , malo su se zaj*** , sad kad je taj brak pukao , razvod ispada malo skup, ali morace ga platiti obje strane, nema druge.
 
Baš gledam neko zasedanje Srpske skupštine i za reč se javi jedan od poslanika pod imenom Stefan Krkobabić . Vidim da predstavlja stranku UJEDINJENIH PENZIONERA . Ljudi da li je ovo moguće , penzionere predstavlja osoba od 30-ak god. pa šta ga je delegiralo za ovu funkciju .
Prezime jedino .
Ova skupstina postaje sedište za klan KRKOBABIC !?!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh