Centralno i etazno grejanje.

Ne znam sam šta da radim, dal da naručujem taj preko net-a za 65e (7500din) ili lepo odem u prodavnicu kod mene i kupim za 8300 sa garancijom i fiskalnim ?
KAMENI, moj savet ti je da se ne grbaviš zbog 800 dinara i kupi kod tebe u prodavnici. Ako slučajno budeš morao da reklamiraš da se ne hvataš za glavu.
 
Dal je bolji otvoreni sistem sa jednim izvodom prema gornjem bojleru ili sa 2 ,i dali mora da se montira iznad peci ili moze na zadnjem radijatoru,posto definitivno moram otvoren sistem obadve cevi i potisna i ulazva ce mi biti iaspod nivoa peci a radijatori u nivo peci,.
 
Samo da je bliže peći, taj ekspanzioni sud.

Kod mojih roditelja trideset godina je otvoreni sistem funkcionisao bez problema. Dok nije bilo tih invertora, a ako se desilo da nestane struje, peć počne da lupa od prevelikog pritiska, ali sav pritisak na kraju ode kroz taj bojler na tavanu, pa višak vode istera u oluk u koji je bio odvod viška vode iz bojlera. I teraj dalje...
Ja imam zatvoreni sistem i samo problemi oko njega. Stalno mu fali pritisak, pa dodaj vode, pa dodaj vazduha u ekspanzioni sud... A radio isti majstor i nagovorio me na zatvoreni sistem.::lose::
 
@Jane, moj pretvarač ima 3 utičnice tj 3 izvoda.Verovatno je namenjen da može terati više potrošača.
@Kameni nemoj uzimati bez računa.
Ljudi nisu zatvoreni sistemi opasni nego ih većina majstora ne uradi kako treba verovatno zbog nestručnosti.
Ja imam 2 sigurnosna ventila jedan na samom kotlu drugi kod kondezacionog suda. Kuvao mi je kotao nekoliko puta i nije bilo problema istera vodu .

- - - - - - - - - -

@Branko negde ti pušta sistem zato imaš vazduh,a ne znam kakav imaš ekspanzioni sud on bi morao da ima kao neki gumeni balon unutra koji usled širenja fluida radi tj skuplja se .
 
Sad trošim 10-12,grejem moju i komšiijnu kuću(tatinu)moja ima stolariju 35 god staru i nema izolacije kod komšije je bolja stolarija.I vod ide preko dvorišta nije ukopan tako i da tu ima gubitaka.
 
Dali neko koristi ovakve pretvarače i dali su pouzdani kao što navode u oglasima?
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]

Ja ga koristim, i još nekoliko mojih drugara. I kod svih radi bez problema...
 
Majstor što je radio stavio je izolaciju i umoto u najlon,mislim da je to slabo.Ide preko amfor kapije kojuću
u verovatno rušiti paće se morati ukopati cevi ili prekinuti grejanje komšiluka
 
Čarapan. Upravo sam takav i naručio za 7400din i 2 god. garancije..Nadam se da neću dobiti upakovanu bukovu cepanicu :osmeh:
 
Da li za potrebe kotla moraju biti tvrdje presovane bale?

Za peći na bale soje,po mom dosadašnjem iskustvu,trebaju dva uslova da bi sve funkcionisalo kako treba (govorim za bale soje),nije toliko bitno da li je jače presovano ili slabije,jedina razlika je što će tvrđe presovana duže trajati i obrnuto,i što su mekše presovane bale lakše za utovar i istovar,ono što treba ispoštovati,jeste ako se može da slama odstoji bar nedelju dana na njivi da ne pokisne,ako je kišovita godina onda je odmah kupiti bolje nego da pokisne,takođe ne dozvoliti nikako da pokisne kada su bale lagerovane kod kuće.I drugo,soja treba da je čista bez korova,korov tokom cele godine drži vlagu u bali, samim tim slabije sagoreva,više pepela ostaje i to za duplo,i brže se prlja peć.To je nešto što sam ja zaključio i z dosadašnjeg ličnog iskustva.
 
Nazad
Vrh