Centralno i etazno grejanje.

da li neko zna kolko kotlarnica mora biti udaljena od komsije jer danas mi komsija poslao inspekciju zato sto iz mog dimnjaka pada dim u njegovo dvoriste i to mu smeta
 
da li neko zna kolko kotlarnica mora biti udaljena od komsije jer danas mi komsija poslao inspekciju zato sto iz mog dimnjaka pada dim u njegovo dvoriste i to mu smeta
Pa koliko ti je visok odzak?
Mislim ovo je besmisleno kaznjavati ljude... meni vetar nanese dim od 5. kuce preko puta.... i sta da se radi,normalno da niko ne upravlja vetrom.... ali ajde da pitam...:)
 
Pa koliko ti je visok odzak?
Mislim ovo je besmisleno kaznjavati ljude... meni vetar nanese dim od 5. kuce preko puta.... i sta da se radi,normalno da niko ne upravlja vetrom.... ali ajde da pitam...:)
Visok je 7m, daljina od njegove kuce je 15m.
taj komšo može da te povuče za .... pa kako da upravljaš vjetrom,ima li taj tvoj komšo dimljak,ako ima zovni i ti njemu inspekciju i kvit ste
Tacno je da ja ne mogu uticati na vetar ali... ima dimnjak ali on zivi sa zenom i oni sede u jednoj sobi i greju se na TA pec.
 
Meni je dimnjak 10 m najmanje visok.... ali kad je nizak vazdusni pritisak,mora da spusti dim,pa da je 20m visok... Komsa se zali da u smeta,ne moze da susi ves...:)
Ali prica ide ovako- ja isao kod njega da se pozalim sto izvlaci septicku uz moju ogradu,vocnjak.. on tehnicki sipa u svoje ali pola m od ograde... osusio mi je 3 kajsije i dve breskve... i on mi kaze i meni svasta smeta,pa navede primer dima(a najvisi mi je odzak u 10 okolnih kuca,a lozim samo drva i piljevinu....:)... mada njemu je smetalo i sto moj petao gleda njegove kokoske kroz ogradu(pa postavljao ivericu visine metar duz 10 m kokosinjca:):):)
E sad ne znam zasto sam ovo ispricao....:)
 
И мене интересује слична ствар, ако неко познаје мало боље тематику. Да ли може да се користи УПС (уређај који се углавном користи за рачунаре) за ове намене, да пумпа остане у раду и после нестанка струје? Мени је то изгледало сасвим нормално и логично да може, мислим да је електроника иста као на оним уређајима које продају специјално за те намене.
Поставио сам са стандардном (новом) батеријом уређај да тестирам и пумпа ради (бар мислим да је радила, сад када сам видео овај пост нисам више сигуран) али се чује (зуји) више него обично.
Сад, не знам да ли је то нормално или не, плашим се да не прегори пумпа.
На излазу из УПС-а (у режиму преко батерије) параметри уредни, само је напон мало виши него номинални, 232 волта. Не знам да ли је то проблем, јер кад је укључим на мрежу где је 227 уопште се не чује, да ли су тих 5 волти пресудни или је нешто друго.
Користи ли неко овај уређај у те потребе јел имао оваквих недоумица и проблема?

savle koristim inventor pretvarac 12v na 220v za etazno grejanje pumpa HST 3 brzine rada samo sam uzeo sa vec postojecom baterijom u samom pretvaracu mislim da je od 25 ampera ima i eko rezim zadovoljan sam.princip rada je isti kao i sa akumulatorom znaci usled nestanka struje automacki pretvara napon sa 12v na 220v kad
dodje struja iskljucuje se i ponovo ide napon sa mreze s tim da se i dopunjava kad je na mrezi.eko rezim stedi bateriju i ukljucuje se svakih 10-12 sekundi tako moze
da radi 12-15 sati bez struje.

- - - - - - - - - -

u ovaj pretvarac ne sme da se ukljucuju potrosaci veci od 100W i ima iskljucivo namenu za pumpe centralnog grejanja.pumpa dok radi bez struje
ona pomalo zuji i to je normalno, e sad to sto si prikljucio na ups to bi trebalo da je u principu ista stvar treba da vidis kolika ti je jacina pumpe i
baterije u ups-u . kod mene je potrosnja na prvom rezimu 32w,drugi 48w, treci 62w.ups je cini mi se od 500w pa navise a bateriju ne znam koje
su amperaze.mozda ti je zato nesto visi napon nego sa mreze
 
Meni dosad od apata jos nista nije crklo kad pustim agregat da radi na 250 w do 260w,mislim da ce pre crci na 150 w,.
 
Dali neko koristi ovakve pretvarače i dali su pouzdani kao što navode u oglasima?
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Ne znam sam šta da radim, dal da naručujem taj preko net-a za 65e (7500din) ili lepo odem u prodavnicu kod mene i kupim za 8300 sa garancijom i fiskalnim ?
 
Ovakvi pretvarači bi trebalo da čuvaju akumulatore preko zime ali meni je i prošle a i ove crko akumulator. E sad dali je do ove sprave ili nešto drugo , pojma nemam. Inače je jako dobra sprava za slučaj nestanka struje. Već me je spasio nekoliko puta, pošto imam zatvoren sistem i prilikom nestanka struje može biti opasno.
 
Nazad
Vrh