Centralno i etazno grejanje.

ja trenutno idem na 55 stepeni u kotlu u sistem ide oko 43 unutra je 23,24 stepena ,kad je prosle godine bilo minus 15 u kotlu sam terao 75stepeni.
 
Kod mene75 stepena na izlazu iz kotla na povtatnom u kotlu ispred pumpe 58 stepeni,u kuci 24.
 
Procurila pec za cg pa me zanima gde moze da se kupi druga 30kw u blizini? Zvacu sutra Futog. Drugo da li je moguce postaviti sistem kao na slici?
untitled.png

crveni pravougaonici su pec
crena elipsa pumpa
crna linija je horizontala gde mi se pec nalazi
crvene linije cevi

Na prvoj slici mi je je pec niza od sistema, tako sto je pec ukopana zbog prirodnog pada kada nestane struje pa me zanima da li moze da se postavi pec kao na drugoj slici da bude visa od nivoa sistema? Imam pretvarac na akumulator za slucaj nestanka struje.
2lxkdz.jpg
Druze kod mene je ovako odadjeno,posto su mi radijatori,potopljeni ispod nivoa peci,i ko kaze da mora na povratni vod gresi,posto u uputstvima proizvodjaca koji prave peci koje stoje po sobamaii sto imaju vode u sebi za spajanje sa drugim radijatorim svugde se stavlja na potisni vod.Da ti napomenem stavio sam pumpu 25/60 ali nema potrebe tako jaka sad radi u prvoj brzini.Znaci razlika izmedju moje i tvoje desne slike je mesto gde stoji pumpa.
 
Nije to puno u kotlu 80c kod mene majstor namestio na 60c a taj ventil stoji na 2/3 otvoreno jer ima tri podeoka na tom ventilu.
Attila tako piše u uputstvu.
Jane u svakoj sobi imam termo glavu tako da se temperatura u svakoj sobi reguliše po potrebi jedino verandu od nekih 25 m2 (zbog cveća) i dva kupatila grejem u fulu da se slučajno ne pozatvaraju sve termo glave pa ne prokuva kotao.Do sada radi bez greške,Centrometal je kotao 50kw i mogu reći da je potrošnja znatno manja nego prethodni termometal šimanovci,ovo je druga sezona sa Centrometalom.
 
JA to nemogu da razumem,ti peet pustas u sistem 60 stepeni u kuci ti 24 meni takodje 24,25 a voda mi u kotlu 55 a u mesni je zatvnren na oko 1 trecinu do prvog radijatora imam od kotla oko 20metara.kuca malterisana spolja.
 
Stevo ne znam ni ja sta bih,ono sto moze lepo da stoji u dnevnoj sobi,izgleda lepo,a ujedno i greje vodu za druge radijatore.

- - - - - - - - - -

I nema potrebe da bude sporet,kuhinja je na drugom delu dnevne sobe,ovo bi zamenilo kamin.
 
pre nekoliko godina sam bio prinuđen da to namontiram na brzinu a samo sam toliko imao novaca,zadovoljan sam ali mana je pepeo po celoj prostoriji
 
Ok u to se nerazumem,nebi znao nista da ti preporucim,kotlove imam na obadve kuce razlicite pa bi tu mogao da ti pomognem,ali ovako nista.
 
Miroslave ja imam šporet alfa term 20, bio si kod mene i znaš otprilike kolika je kuća (100m2 unutarnja kvadratura) a može i 120 kvadrata da greje, a što se tiče pećke pitaj radoslava78.
 
Gorane koliko te kostalo to zadovoljstvo ?
Moje je drage ukucane neko nalozio da za max 1500e "kljuc u ruke" za 4 sobe + velika dnevna,meni to nesto malo.
 
Nazad
Vrh