Cene junadi i gotovih bikova

Krava sa tom količinom 30-35 litara mleka se brzo crpi i troši,ta grla teško dozive da se tele 10 puta,do takvih grla se teško dolazi i niko je neće tek tako prodati što mu je do prodaje,manu neku definitivno ima ili nema tu količinu mleka što bi se pre reklo . Davati 3 000 evra za kravu je van svake pameti,pre bi uzeo 2 grla po 1500 evra i da imaju oko 25 litara mleka nego te od 30 i 35.

- - - - - - - - - -

tozo trazi 2100...::novac::mnogo je znam.zasusena je pre koju nedelju...a neprodaje samo nju ima jos jednu te su mu kao starije sve ostale su 1 i 2 telenje a ima i junica dosta pa oe da ubaci njih tu zato ih daje.da ima mane sto posto ima neku cim je prodaje.bre ja sam mu rekao ako ne bude imala tolko mleka ja je vracam.zvacu ga da dodje da vidi koliko muzem i ako nema to sto tvrdi ide nazad.meni nije u interesu da je vratim al ako ne valja ide..kifler nema sanse jedva sam spustio 100 e cenio 2200

Ja bi to zaobišo,mnogo je to para za kravu u petoj laktaciji,em je i visoko steona. Transport,stresovi razni,što reče kolega Kifler biće posle raznih problema ,ne hraniš je dobro,pa promena štale,naći će 1000 razloga ,od tog povracaja teška posla. Bar da se muze pa da prisustvuješ muži pa i nekako,ovako samo glavobolju dobiješ fraj.
 
Tozo u pravu si u potpunosti jer ipak je to zivo bice a pare velike,moze se desiti svasta,ja se nisam odlucio za kupovinu tih krava koje sam gledao,zato sto mislim da je cena naduvana I nerealna,a juce sam uzeo dve junice bliznakinje,crvenog holstajna za 900 eura po komadu,tako da videcemo ta ce biti,covek kaze da im majka ima preko 30 litara ai od solidnog su bika,tako da sam dobio dva mlada grla,za onu jednu kravu...
 
hvala kolege ima korisnih predloga i razumem vas i vi mene znam da je to puno para i put je to za nju..omaticena jeste..nece da spusti ni cent iz 2100.rekao mi i ako necu sad da je uzmem ako se ne proda da dodjem kad se bude telila pa da vidim koliko ima mleka.nisam pamet jer ako je dobra genetika ja na gubitku a meni treba dobra genetika kao i svima nama,ali kao sto rece kolega toma niko ne prodaje dobru kravu dzabe.
 
Prodali smo danas dva bika.Kupljeni kao sisavcad od nedelju dana polovinom decembra 2013.Sa 14 meseci starosti vagnuli su 539 i 542 kg.da li bih trebao biti zadovoljan?Cena i nije neka 220 din.i dobio sam subvencije na njih...Cekamo da cujemo kako je Pocerina zadovoljan svojom trgovinom.
 
Da sam zadovoljan, bas i nisam... Dao sam bikove Djurdjevicu, merili 554 kg prosek zive vage u klanici, sto znaci da bi kod mene imali prosek oko 580 kg... Cena 3.5 evra, 56 posto mesa su imali...
 
Opet si dobio 235 din.ili 1.95 evra,bolje nego ja.Al kako tako slab radman mesa?izgleda oni tu malo vise skidaju od koze i glave.Zna li iko koji je minimalan broj grla po koji bi klanica dosla svojim kamionom,npr.Nedeljkovic?
 
Ja sam isto sumnjicav na te klanicare,retko ko sad prelazi 56% mesa,dok skinu repnjacu loj,meso gde kolju bika i uvek bude 55-56% mesa.
 
dosli ljudi pazarili bikove,izvagali kod mene u dvoristu,popili kavu isplatili i to je to,pocastio sam ih sa 50eura jer su sami natovarili meni nisu dali ni da pridjem,ja prezadovoljan
 
Jel istina da je poceo izvoz mesa u Tursku, cuo sam da ga transportuju sa aerodroma u Mahovljanima?
Јесте откупљују у Бијељини у Месопродукт кланици,то су изнајмили и ту примају и кољу и камиони се сваки дан товаре за Турску.
 
Јесте откупљују у Бијељини у Месопродукт кланици,то су изнајмили и ту примају и кољу и камиони се сваки дан товаре за Турску.
Ja mislim da to ipak ne ide za Tursku, nego za Ruse preko Turske. Nasu klaonicu ''Mesoprodukt'' je iznajmila neka firma iz Tuzle, oni kupuju ovdje, pare na vagi, kolju i salju za Tursku. Ali nece bikove,koji imaju porijeklo (kao telad) iz recimo Rumunije, Ceske ili Hrvatske, dok iz Srbije moze. Dakle iz EU nikako, pa zato cijenim da to ide Rusima, odnosno ko nam je kriv kada su nam budale i lopovi na vlasti.
Zanimljivo je da kada prijavis bikove za prodaju, ne dolaze da ih vide, nego samo kazu dotjeraj tad i tad. I sto veci bik-veca cijena.
 
Nazad
Vrh