Cene junadi i gotovih bikova

Dok sam radio u Carnex-u, vlasnik predatih junadi je beležio kilažu polutki na vagi.Mada to je bilo pre 20 godina, neznam kako je danas.
 
Kod Nedeljkovica je isto tako , na truplu ostavljaju jedno uvo sa markicom onda ide na vagu gde vlasnik prisustvuje i pise mere.
pocerina@
Kod Nedeljkovica ne pristaj samo na popodnevni utovar jer ih ostave za merenje tek sutradan ,a zakolju uvece i tako dobijas merenje hladne polutke koja izgubi i po 10-tak kila u toku noci.
 
Markica se priveže na plećku.Kada sam ja radio vlasniku je bilo dozvoljeno da iz stočnog depoa prati svoju junad do hladnjače. Neki su pratili neki ne...bilo drugo vreme i svi smo bili pošteni.
 
Nekako mi sistem vaga>pare>kamion najbolje zvuci, dok kod otkupa po sistemu zive vage verovatno ima vise nacina na koje klanicari mogu zakinuti krajnju cenu po grlu. Tu se takodje negativno odrazava na cenu i ako se u tovu provuce po neki holstajn, a toga narociti ima kod onih koji kupuju telad od 2 nedelje. Mozda sam i malo skeptican prema tome, jer kod nase nema takvog nacina otkupa.
 
Proslo je sigurno 8 god. od poslednjeg trgovanja sa Nedeljkovicem.Moji bikovi su zaklani 31.decembra u 22.00,odmah na vagu, i u 22.30 pare na blagajni preduzeca i posle toga na docek nove godine.I zaboravio sam da dodam da bikovi iz kamiona prelaze preko vage pre ulaska u klanicu.
 
A,jel vlasnik prisustvuje klanju?jel oni to njima ostavljaju glavu kad ih mere kad kazes da ostavljaju jedno uvo?
Do pre tri godine prisustvovalo se i klanju sada ne zbog "sanitarnih" propisa ,glavu ne ostavlaju vec pri redjenju ostave deo koze na vratu koji drzi uvo.
I jos nesto da napomenem , dok se prisustvovalo celom procesu randman je isao i preko 60% sad retko koja roba predje 58%.....
 
Jeste tako teoretski... Ali na primer bik koji kod Nedeljkovica izmeri 580 kg zive vage, sa procentom mesa od 58 posto po ceni od 3.5 evra izadje 1177 evra... Taj isti bik kod mene na vagi ce da meri minimum 600 kg, 20 kg najmanje kalira do klanica.. 1177 evra kojih dobijem za njega podeli sa 600 kg koliko bi merio kod kuce da sam ga dao zive vage izadje 1.96 evra....
 
I ja sam svakom biku dodavao 20kg. pa na ukupnu kilazu racunao procenat. A racunaj ovako 580+20=600 pa onda 600x0,58=348x3,5=1218e pa 1218:600=2,03e. I nemoj misliti da te nagovaram,mnogo je kulturnije dati kod kuce i da te ne boli glava.
 
Znam ja da je bolje kod kuce,ali vec 10 dana zovem svce zive i niko da dodje... Bili jedino oni sto su davali 1.8.

- - - - - - - - - -

Ne slazem se sa tvojom racunicom, posto ti racunas i 58 procenata mesa od tih 20 kg koje kalira...
 
U principu si u pravu ja dok se ne obavi klanje neznam koliko ce biti teske polutke. Treba da stoji 580+20=600:???= %
I na kraju kad je sve gotovo vidis da i nisi bas najsrecnije prosao,ali sad je kasno.
 
Ja dok sam davao njima uvek sam imao meru prazan -pun kod mene u Bogaticu i ona mi je bila merodavna ,onu njhovu meru u Sasincima nikad nisam ni zapisivao.
 
Nekako mi je 2 evra i prihvatlijiva cena,moji su sad presli 400 al ko zna sta ce biti dok nestignu.
 
Bice bolje,kazu da je ovo uvek los period.Meni Milic daje 220 i 215,i to ima robe za naredne 3 nedelje.i nisam pristao.Koliko komada imas Stevo?
 
Ja sam bio rad da dam svih 14komada ali netreba im posto ih prosledjuju u restoran u koceljevi. I ja se strecam po kojoj ce ceni otici ovi 10 sto mi je ostalo.
 
Nazad
Vrh