Cene generalnih remonta motora -Opšta-

ja sam ranije nosio kod pantovica,cuo sam da su neki bili nezadovoljni solarevicem,u pocetku je radio kvalitetno ali kasnije je popustio....
 
Radio je Dosen ranije, znam jel sam nosio glavu kod njega na ravnanje.
Solarevic je postao gigant, izliva glave za IMT program i neki putnicki valjda Zastavin.
Kod Pantovica bi mogao da se dogovorim ujutru da mu odnesem i da mi odmah odradi, naravno da bude sve rasklopljeno.
 
Treba da radim generalnu na imt 533 stari tim majstor sa masinske obrade mi predlaze da razbusim postojeci blok na klipove od 539
91.4.Ima li neko iskustva sa ti i kako se pokazal u radu?
 
U nedelju rasturen S44, danas kupljeni delovi.
P.D. kipovi i hilzne
NPR karike
5900din po rupi

Kotor lezajevi za prvu specijalu
2800din
Kobest komplet zaptivaca
1800
semerinzi, aksialni lezajevi radilice, tefloni ventila, caure klipnjaca i jos po neke sitnice
5000din

obrada bloka
1000din po rupi
obrada radilice
4000din
ravnanje glave (Pre 2god. uradjena kompletna sa novim ventilima, tako da ce mo je samo poravnati i staviti nove gumice)
1000din
obrada caure klipnjace
? nisam pitao

ujutru nosim i cekam da mi zavrsi, valjda nece dugo trajati :osmeh:

- - - - - - - - - -

Morao je i blok da se ravna, sve ukupno obrada 10500din.
 
ZNA LI NEKO MOMET STEZANJA GLAVE NA M 33 MOTORU ?
Radim generalnu neznam gde da njadjem podatke za stezanje u auto dati nema za imt.
 
Imas li mere za lamelu koko treba da je odstojanje od lamele do vrha pipaka.
A za kardansku od srafa do ploce
 
Za vucnu lamelu se nema sta stelati na korpi.Bitno je da bolcni,capne i spojnice nisu zajedeni.Kardanska se stela na tri vijka.Zazor između ploce i vijka ovisi o pohabanosti korpe,lamele itd.Uglavnom je 1,5mm do 2 mm.To se najbolje nastela kad je traktor sklopljen.Pedala kvacila treba otprilike do pola da odvoji motor ,a dalje da odvoji kardan.
 
Skoro sam radio remont na jednom Perkins motoru i bas sam komentarisao sa majstorima. Pritisak ulja moze da zavisi od masinske obrade jel oni (majstori) saradjuju sa par masinskih obrada i kod nekih su posle obrada niski pritisci dok kod jedne da je ne reklamiram ima uvek dobar pritisak ali ta radionica dosta ulaze u masine i verovatno su im i zazori mali. Mozes da imas nizak pritisak i zbog ventila na pumpi
 
Ja sam prosle jeseni radio generalnu na S-46 i pritisak je kao i kod tebe 3,5 bara da bi kasnije tokom rada pala na 3 pa čak i ispod !!!! Ja sam ugradio novu pumu iako mi je pre generalke držao pritisak uvek preko 3 bara !!!!
Dragane nemoj da se sekiraš, barem nećeš više morati da pališ na 24 v :osmeh:
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG] Prvo paljenje.....
 
Ma ne sekiram se, reko aj da pitam i ovde za misljenje, taj pritisak je imao i pre remonta, al me ipak kopka koliko bi dala nova pumpa.
Moram naci snimak kako pali sa 24v pre remonta.

- - - - - - - - - -

Al pusite sa merako i cudite se kako lepo radi, hahaha
 
Ma pušimo i mi i motor :haha: Ne mogu da nađem snimak tog prvog paljenja, klinac je snimao pa mislim da ima i pritisak ulja....
I sad kada si podvukao crtu, koliko te izađe generalna? Suvih novaca....:sta:
 
Nazad
Vrh