Cene generalnih remonta motora -Opšta-

Naveo sam gore. Karike, zelajevi, sredjivanje glave, provera i po potrebi obrada velikih pesnica klipnjaca, eventualno poliranje radilice, dihtunzi, semerinzi..
 
meni je ove jeseni poceo da pusta ulje na glavi,najvise na dva cilindra do kabine!snaga je i dalje ista,dima nema kao i pre samo malo vise dolivam ulja...



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
oprao sam ga juce pa se ne vidi toliko!koliko moze da bude stetno i sta bi trebao da uradim da saniram kvar?
 
vidi dragane,kad sam krenuo da orem bilo je ulje malo iznad sredine na meracu,orao sam 12 sati kad sam dosao kuci i izvadio merac nije bilo ulja na njemu,zaprepastio sam se jer mi nikad nije toliko falilo ulja!dosuo sam otprilike 7-8 dl da vratim ulje na sredinu,mislim da je ta kolicina jer sam sipao iz kante od 5l a nisam obracao paznju koliko je bilo u njoj!sta mislis jel ozbiljno prosipa?
 
Obično brtva popusti ili je glava kriva...
Ili majstori ne slože pa ne dotegnu glavu pa počne popusštat..
 
Kakav je filter za vazduh tj u kakvom je stanju kanda je jako zapusen kad popije toliko ulje. Ako je filter ok taj onda nema snage ni struk luka da iscupa iz zemlje
 
moj 577 je utransportu trosio oko 0.7 ulja,oranje 2 brazde 1 brzom na srednje teskoj zemlji do 2l ulja 12 h oranja dok ne iskapi rezervoar da mozes samo da dodjes kuci....kada je - 2 palio je sa grejacem uz dosta verglanja,pritisak mu je na leru bio kada vuce dve zmajevke kukuruza i kada stanes 1.6 bar...letos ga ja otvorim,kada ono pola ventila ne dihtuje garez oko njih, odem kupim nove ususne izduvne ventile,gumice ventila frejzovanje ventila,glavu nisam ravnjao zato sto nikada nije bio pregrejan, stavim karike nove,diftung glave letece lezajeve, i uloske dizni kupim i sve to stavim....i sada ga palim bez grejaca,ispod 2.2 bar mu ne pada pritisak ulja...drugi traktor a sve to me kostalo oko 25000 din,a dosipanja ulja nema...za 240h rada je potrosio 1l ulja,drugi motor po kompresiji.... @mladen87 tu je isto kod mene pustao ulje pre ovog sto sam radio....
 
I da si jos naprimer ubacio nove hilzne i klipove ako treba(100eura)ti bi imao nov motor,generalna,ali i ovako ce dosta sluziti.Ti si pametno uradio,ali nazalost vecina daje za generalnu 1000eura.Bas me interesuje sta sve menjaju ti majstori za tolike pare,sigurno rade pozlacivanje motora.:ppozdrav:
 
@mirko 015

Sam si rekao da si radio 3 puta generalnu na svom traktoru a sigurno nisi pravio 8000-10000 radnih sati do te generalne. Mislim da si dovoljno rekao.
 
Koji IMT,IMR izdrzi sa generalnom 5000 sati taj treba da bude srecan,a to kao moj ima 10000 sati od generalne i jos je extra motor taj laze debelo,i nije isto rad traktora u ravnici,i u brdu,tj.u sumi svaki dan.Moj i burazerove rakovice sta su sve izdrzale,vise su ti traktori proveli na zadnjim tockovima nego na sva cetiri tocka.O prevrtanjima necemo pricati.E zato sam radio generalne:ppozdrav:
 
Izdrzi jos kako kad se ugrade kvalitetni delovi, kad se motor sklopi kako treba, kad se sipa kvalitetno ulje i kad se servis radi redovno. Cim se ne postuje nesto odo ovoga velike su sanse da motor traje mnogo krace nego sto bi trebao...
 
Bome izdrzi on narocito 577, 565,560..
Ako se održava i pravi dijelovi ide ko metak.
Moje 577 ima preko 10000 sati ko zna mi smo treci vlasnik prvi bio je kombinat, pa onda neki lik što radi oko 500 jutara zemlja pa drugi i onda tek mi i još je on ko mladi..
 
Ja sam radio generalnu na 577 2007 god. Izasla me je 120 evra komplet sve i lamela.Stin sto je majstor uzeo 400 evra za ruke.On je slajfovao ventile sklapao klipove,na masinskoj obradi su promenili hilzne,obradili radilicu i slajfovali glavu.Delovi su svi Indiski i mogu reci da sam zadovoljan.
 
I da si jos naprimer ubacio nove hilzne i klipove ako treba(100eura)ti bi imao nov motor,generalna,ali i ovako ce dosta sluziti.Ti si pametno uradio,ali nazalost vecina daje za generalnu 1000eura.Bas me interesuje sta sve menjaju ti majstori za tolike pare,sigurno rade pozlacivanje motora.:ppozdrav:
ja znam da samo sklop klipova kosta 100e,najverovatnije nemackih...tako da ko generalise motor za 300e nece mu traktor ici dugo.
 
slazem se sa tobom ja stavio u moj 577 sve indijske delove u hidrauliku dize iste sekunde vruc ili hladan vec dve god. mene je generalna kostala 1150 evra plus ruke a zamenjeno je sve do najsitnijeg detalja u motoru ne mogu da postavim snimak da se vidi nema dima u oranju ni malo radi kao na benzin a ulje sipam samo kad ga menjam :bravo:
 
Ja ću samo dodati primer mog iskustva sa Motinsovim sklopom, odradio ja svoje sa 1500 rč !!! a ulje je počeo da troši na 420 rč, tako da se i vi nabiste zaj... Sada je unutra Goetze i Nural i radi perfektno bez dolivanja ulja, sem menjanja na 200 rč (Coma super disel 15-40), a pali do 0°C ko mina, ispod toga malo zavergla ali uvek pali bez grejača. Ovaj Nemački sklop sa obradom me je kod Cubija pre 5-6 godina koštao 420 Evropslih, plus moje ruke. Ove godine sam bio kod Cubija radi mašinske obrade na drugom traktoru, pa su počeli da me muvaju za delove, malo su napaprili cene, te trebaju ti ovakvi, pa onakvi ležajevi... i ja ladno otkažem sve poručene delove kod njih, tako da su mi radili samo obradu.
 
ako si. i ja stavio motinsove prvo,meni je majstor sklapao ja pomagao i proveravao kad stavili klipove motor bio u lezem stavu i vidim supu kroz kariku koliki je zazor bio veliki pa njih vratim prodavcu i uzmem gecove a prodavac mi kaze da je greska i nije nam verovao pa ga vodio kuci da se uveri... i vise ne drzi motinsove :sjasi:
 
Ma meni su tada majstori radili polu motor, a tada se nije moglo naći nešto pouzdano kvalitetnih delova, tako da sam platio školu.
Kod mene su se sklopovi bili istrošili, i to u toj meri da mi moj rođak mehaničar nije verovao da su te karike od tog motora, dok nismo sve premerili i upredili sa novim karikama. Gornja karika je bila upola tanja od nove...
 
Ja sam radio generalnu na 577 2007 god. Izasla me je 120 evra komplet sve i lamela.Stin sto je majstor uzeo 400 evra za ruke.On je slajfovao ventile sklapao klipove,na masinskoj obradi su promenili hilzne,obradili radilicu i slajfovali glavu.Delovi su svi Indiski i mogu reci da sam zadovoljan.
jesi hteo napisati1200e.a 400e za ruke nije li to malo previse
 
Nazad
Vrh