Cene generalnih remonta motora -Opšta-

Trebalo bi da pase na zvono mjenjaca orginal.Znaci sve je isto sem navoja na vijcima.
 
Pase,ali motor Perkins ima malo drugacije neke sitnice i tu se razlikuje od IMR-a.Burazer na 585 ima Perkinsa orginal i kad smo radili motor razlikovala se uljana pumpa,AC pumpa,razvodna kutija ali nije strasno.U sustini isto.
Kod drugara na MF 168 je motor orginal Perkins i veoma je slican S motoru ali kad se bolje pogleda drasticno se razlikuje od naseg motora.
 
Sta se racuna pod generalnom motora sem motora,na ovo nabrojano iz oglasa fale samo gumice ventila(smesna cena)vodena pumpa i uljana pumpa ako treba.
Ulje i filteri imaju u ponudi
http://www.kupujemprodajem.com/IMT-servis-8468238-oglas.htm
Komso sta si ti jos radio na traktoru ja neznam ali vise nema sta da se menja od nabrojanog sto se motora tice.
Ako se racuna u generalnu motora to sto se remontuje bos pumpa,menjaju lezaji u menjacu,konusno tanjirasti to je vec generalna traktora a ne motora.
I zasto bi neko radio servis bos pumpe,ili menjao uljanu ili vodenu pumpu ako su u odlicnom stanju ili su menjani skorije,cisto bacanje para.
 
I meni,tu nema mnogo mudrolije,zna se sta je za menjanje i sta koliko kosta,ako se radi uredna generalna na vreme nece u danasnje vreme da kosta mnogo,da kazem cak dosta jeftinije od onih 300 eura iz oglasa za delove ako se kupuju Indijski,ali to je vec stvar izbora.Takodje se zna posto je masinska obrada i sta tu ima dalje.E sad ako je neko otkinuo radilicu ili je glava pukla nemoze se reci da je to klasicna generalna i da je ta konacna cifra za uporedjivanje.
 
Skoro sam radio punu generalnu na Fiat motoru i na kraju nisam ni blizu te cifre.Sad da li mogu da se upoređuju ta dva motora po ceni delova nisam upućen.
 
Konkretno,nabasao sam na 577 s motorom koji je zakovao. U najgorem slucaju me nece izaci preko 1000 evra,malo sam se raspitao u toku dana,ostaje jos da vidim posto su gume,posto su lose,i na cemu sam kad sve to ulozim,nece da mi bude viska taj 577,ne planirano sam juce uvecao zakupljene povrsine,s 585 sam prezadovoljan,mada cu preventive radi ako ne uzmem 577,otvoriti motor da vidim sta se krije unutra,on pali dobro,malo je poceo da dimi na iber,al to je valjda normalno,malo trosi nafte sa obzirom na snagu motora,a puno moze da uradi.
 
radio sam prvi put generalnu na imt 577 i zazalio sam...neznam da li je do majtora ,trosi ulje a ne vidim gde
 
Sta se racuna pod generalnom motora sem motora,na ovo nabrojano iz oglasa fale samo gumice ventila(smesna cena)vodena pumpa i uljana pumpa ako treba.
Ulje i filteri imaju u ponudi
http://www.kupujemprodajem.com/IMT-servis-8468238-oglas.htm
Komso sta si ti jos radio na traktoru ja neznam ali vise nema sta da se menja od nabrojanog sto se motora tice.
Ako se racuna u generalnu motora to sto se remontuje bos pumpa,menjaju lezaji u menjacu,konusno tanjirasti to je vec generalna traktora a ne motora.
I zasto bi neko radio servis bos pumpe,ili menjao uljanu ili vodenu pumpu ako su u odlicnom stanju ili su menjani skorije,cisto bacanje para.
pa dobro ima tu neka stavka više al je opet cifra oko 700e
delovi su približno izašli kao na onom oglasu,mašinske obrade sa sklapanje polumotora 400e i to je znači oko 700e
plus ulje,atf ulje,svi filteri,sva creva,remont vodene pumpe,druk ležaj to me je izašlo i jače od 100e
 
Sta mislite ako je pritisak ulja bio 3,5bar. dali ce trebati obrada radilice? motor S44

I misljenje kolega iz Vrsca i okoline, koi majstor je pouzdaniji za obradu motora?
1.Solarevic
2.Pantovic
3.Dosen, ovaj je sad vise auto servis i plin ugradjuje.
 
Ja sam do sada uglavnom nosio kod solarevica, dobar je majstor, samo je uvek u nekom poslu posto radi i na veliko, pa treba sacekati neki dan da to odrade dok se oslobode masine.
Kod pantovica nisam isao, tamo bi verovatno pre dosli na red, zbog manjeg obima posla.
Kod dosena uvek dosta kola parkirano, ne verujem da radi ovakve obrade.
 
ja sam nosio i kod solarevica i kod pantovica i zadovoljniji sam sa ovim drugim.a nosio sam i u lucicu kod pozarevca i za njih imam samo pohvale
 
Nazad
Vrh