Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Imate srece dok vas Hrvatska ne pusti u EU , a ako udjete , poslije nekoliko godina kad dignu zabranu ulaska radne snage iz Srbije u EU razvijene clanice , taj balon ce da se ispuse strahovito brzo , neki ce se ceskati i tamo gdje ih ne svrbi:haha:.
Jesil se nekad provozao kroz Vojvodinu?
 
Pre par godina pored mog dvorista covek kupio zemlju koja se celom duzinom granici sa mojom. Nisam znao da ce da bude na prodaji jer je vlasnik govorio kao jeftina je zemlja ne isplati se prodaja. Da bi izbegao da pita medjase naprave ugovor o poklonu. Ja razgovarao sa advokatom, kaze najlakse se obaraju takvi fiktivni ugovori. Ipak sam odustao od tuzbe, tek sam se vratio u selo i necu da me po tome pamte. Samo sam novom kupcu rekao da ako nekada bude prodavao da sam zainteresovan.
 
Тај адвокат што ти је рекао, да се најлакше обарају такви уговори, је алав на новце па те завлачи ако оћеш да га унајмиш.....такав уговор се тешко обара, са пуно рочишта и средстава.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Тај адвокат што ти је рекао, да се најлакше обарају такви уговори, је алав на новце па те завлачи ако оћеш да га унајмиш.....такав уговор се тешко обара, са пуно рочишта и средстава.


Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга

Taj advokat mi je kucni prijatelj. Kaze vec je imao takve slucajeve. A troskovi advokata ionako padaju na teret onoga ko izgubi spor.
 
@Sloba31 Пробај, па ћеш се зачудити, ако купац и продавац не одустају од тог да је поклон. Говорим ти из судске праксе како је. Мада ја лично се не бих упуштао у такав спор и препустио бих њиву, и овако ће уста бити пуна земље

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
@Sloba31 Пробај, па ћеш се зачудити, ако купац и продавац не одустају од тог да је поклон. Говорим ти из судске праксе како је. Мада ја лично се не бих упуштао у такав спор и препустио бих њиву, и овако ће уста бити пуна земље

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга

Ma napisao sam vec da sam odustao. Necu da me gledaju popreko u selu.

Pre par godina je jedan komsija tuzio jer je prodato bez saglasnosti medjasa i dobio spor. Prodavac i kupac jos stavili neku nizu cenu u ugovor da bi kao platili manji porez. Komsija dobije spor i kupi zemlju ispod cene. Svi ga u selu ogovaraju i sad on kaze da se kaje sto je to uradio i da je znao prepustio bi njivu.
 
E ako cu da pustim njivu zbog ogovaranja ili necijeg misljenja onda me bas briga..moje pravo je da budem ponudjen I da odbije ili prihvatim. Kod nas notar samo naglasi da pravo prece kupovine ima medjas,zbog toga ja sebe stitim ugovorom od evikcije treceg lica o trosku prodavca.

Sent from my T1 7.0 using Tapatalk
 
Pre par godina pored mog dvorista covek kupio zemlju koja se celom duzinom granici sa mojom. Nisam znao da ce da bude na prodaji jer je vlasnik govorio kao jeftina je zemlja ne isplati se prodaja. Da bi izbegao da pita medjase naprave ugovor o poklonu. Ja razgovarao sa advokatom, kaze najlakse se obaraju takvi fiktivni ugovori. Ipak sam odustao od tuzbe, tek sam se vratio u selo i necu da me po tome pamte. Samo sam novom kupcu rekao da ako nekada bude prodavao da sam zainteresovan.

Ovo je imao situaciju jedan moj prijatelj tetka mu prodala zemlju a sa obe strane isti komsija, komsija ga tuzi i izgubi sud jer su imali ugovor o poklonu a komsija je to tek na sudu saznao
 
Pitanje za iskusnije: kako ide pravo preče kupovine kada prodavac ima DVE parcele jednu do druge? Da li se obe parcele nude i jednom i drugom komšiji ili se svaka parcela nudi samo komšiji koji je međaš?
 
Ovo je imao situaciju jedan moj prijatelj tetka mu prodala zemlju a sa obe strane isti komsija, komsija ga tuzi i izgubi sud jer su imali ugovor o poklonu a komsija je to tek na sudu saznao

To je druga situacija. Tetka mu je ipak rod i mogla bi da mu pokloni zemlju. Moje pisanje oko obaranja ugovora o poklonu kao o fiktivnom se odnosilo na dve osobe koje nisu ni u kakvom srodstvu.
 
Pitanje za iskusnije: kako ide pravo preče kupovine kada prodavac ima DVE parcele jednu do druge? Da li se obe parcele nude i jednom i drugom komšiji ili se svaka parcela nudi samo komšiji koji je međaš?
Ako prodaje obe parcele zajedno,u tom slučaju treba da ponudi i jednom i drugom komšiji međašu,ali ako samo jednu parcelu prodaje,ponudu daje susedu sa kojim se graniči samo...:ppozdrav:
 
Kod nas je bio jedan slučaj za koji ja znam da su se kupac i prodavac dogovorili za 10000 e ha a u ugovoru napisali tu sumu za kj,jedan međaš je pristao na tu cenu po kj i platio toliko.Prvi kupac nije pravio problema a prodavac je neplanski zaradio skoro duplo više.Inače kod nas još funkcioniše neki ljudski dogovor i ne prave se problemi.
 
Ako sam dobro razumeo, prodavac je uzeo pare i od prvog i od drugog kupca ?
Zar nije prvom kupcu vratio pare ?
 
Ako sam dobro razumeo, prodavac je uzeo pare i od prvog i od drugog kupca ?
Zar nije prvom kupcu vratio pare ?
Nije jos bio uzeo novac od prvog, samo je imao volju njemu prodati za nekih 6000 e kj a napisali u ugovoru 10000 e/kj da bi uplasili druge medjase.
Onda se pojavljuje medjas koji treba da potpise i raspita se za cenu i prodavac mu rece 10000 e kj, na sta je ovaj fino reagovao i rece mu da ce je on kupiti za te pare, na sta je prodavac pristao odmah.
Treba samo navesti da su ljudi od 70 i neke u Svajcarskoj i da su kupovali skoro sve kuce redom u jednoj ulici i jednu preko puta od ovih, rusili stare i gradili nove i da mu puca ona stvar koliko neko trazi, odnosno i ne zna koliko da trazi za zemlju.
 
Ako je i došlo do trgovine sa prvim kupcem, zar posle spora prodavac ne mora da mu vrati novac, pošto je ostao bez zemlje ???
Nelogično je da prodavac naplati zemlju dva puta, to je onda prevara.
 
Prvi uopće nije dao novce, samo su se dogovorili i onda išli tražiti suglasnost od komšije da potpiše i komšija pitao pošto prodaješ, rekli mu veću cjenu da ga "uplaše" a komšija je na tu cjenu pristao pošto ima pravo preče kupovine kako sam ja to razumio. ovaj prvi s kojim je dogovor pao je ostao bez zemlje jer je komšija koji ima pravo preče kuplje pristao na veću cjenu.

Prodavac je dobio "duplo" novaca jer je imao u planu prodati po 6000 a dobio je 10 000 dakle neplanski je zaradio još 4000...
 
Nazad
Vrh