Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

A kako slikaš, crno belo ili kolor :osmeh: :ppozdrav:.
Razumeo sam ja konkretno ovaj slučaj, nego ako se desi da prvi kupac već isplati prodavca, pa se naknadno javi komšija, trebalo bi da prodavac vrati novac ovom prvom.
Inače konkretno prošle godine je komšija prodao zemlju, a da me uopšte niko nije obavestio, niti pitao da li sam zainteresovan, toliko o saglasnosti komšija, i savesnosti notara.
 
Notar ce overiti kao i pre sto je bilo na sudu, sto god ti napises. Mene vise nervira sto to traje sada 2 dana, ides zakazujes a sutra kao dolazimo na svecano potpisivanje. Glupost, ali moraju barem delimicno da opravdaju te taksetine pa smisljaju kako da traje duze ceo proces. Jos uzima pa cita ugovor na glas kao da smo retardirani i kao da traj ugovor vec nismo prodavac i kupac procitali, jer smo i sastavili ga sami. Itd. Debilana, ali dobro tako nam je kako nam je.
 
Inače konkretno prošle godine je komšija prodao zemlju, a da me uopšte niko nije obavestio, niti pitao da li sam zainteresovan, toliko o saglasnosti komšija, i savesnosti notara.


Zakonski imaš rok dve godine od potpisivanja ugovora da oboriš isti ako nisi potpisao nikakvu izjavu da nisi zainteresovan za kupnju te zemlje.....
 
Mene vise nervira sto to traje sada 2 dana, ides zakazujes a sutra kao dolazimo na svecano potpisivanje. Glupost, ali moraju barem delimicno da opravdaju te taksetine pa smisljaju kako da traje duze ceo proces. Jos uzima pa cita ugovor na glas kao da smo retardirani i kao da traj ugovor vec nismo prodavac i kupac procitali, jer smo i sastavili ga sami. Itd. Debilana, ali dobro tako nam je kako nam je.

A kod nas te ponude sokom ili kafom,samo teška smaračina ja se iznerviram kad treba da idem kod nje.

Upravo to. Ima i posebna prostorija za potpisivanje, pa zastava, veliki sto. Pa veliki pečat, da... Treba opravdati to što ti se uzimaju toliki novci, i onda smisljaš razne gluposti.
 
Prijatelji, kao sto sam rekao za temu o jagodama, blizu sam da se da pazarim neko vece parce zemle tu nesto malo manje od dva ha bi bilo idealno. Medjutim tu nastaju problemi u mom do sada jednostavnom zivotu. Do sada sam uglavnom radio za druge, i nisam ni pretpostavljao koliko tu ima zapetljancija.

Problem je prvi sto zivim u kraju u kojem su uglavnom manja imanja, sa izuzetcima, a i cena je nenormalna.

Posto sam naviko na ovaj kraj, mozda kupim nesto npr u daljeno 20-30 km ... Ali bi morao da napravim neku kucicu 20 ak kv cisto da mogu da prespavam, neku garazu, pitanje je dali za to sada trebaju neke dozvole. ... Ko zna, nek kaze. Tu je taj problemzato sto ja sve to i mnogo vise imam na 40 ari bez da mogu da kupim nesto u blizini jer je cena meni nenormalna za solidnu parcelu 12-15 hilj po kj.

Ne bih bas sve pare ulagao od nasledstva, vec sam oduzio, ali da li je pametno sada ulagati npr 20 000 u zemlju, 10 u kucicu, garazu, struju, bunar ... Mozda nesto u mehanizaciju,
Imam samo kultivatore. Mislio sam za pocetak 50 ari jagode i jos ponesto sto brzo vraca pare i da vidim da li sam ja sposoban da budem gazda ili mogu samo da budem nadnicar ... Nisam jos nacisto kojom kulturom da se bavim (mislio kasnije da zasnujem jabucnjak), ali ni gde u Vojvodini da pazarim zemlju ... Svaki savet je dobrodosao.


Послато са ifive mini 4S уз помоћ Тапатока
 
Evo Cortan mog predloga :ako sam ja dobro razumeo vi niste do sad proizvodili nista ?dobro nije to strasno ali najbezbolnije je iskustvo sticati na manjoj povrsini pa postepeno povecavati .Jagoda mozda nije losa ideja koliko vidim dosta je zahtevna po ulaganjima ali isplativa.Sto se tice preseljenja tu bi savetovao da budete strpljivi jer ce se sigurno pojaviti nesto povoljno i u vasem kraju[svedoci smo ko se bavi poljoprivredom uglavnom su to staracka domacinstva pa kad se pojave naslednici i kad vide pare...]Ovo shvatite kao dobronameran predlog ja vam zelim puno uspeha i srece:ppozdrav:
 
Cortan zasto za pocetak u svojoj blizini ne zakupis njivu na par godina .
Na toj zakupljenoj povrsini kreni postepenu u proizvodnju kao sto si vec rekao jagoda.
Taj period zakupa bice za tebe probni . Za to vreme ces videti da li je ta proizvodnja za tebe ili nije.
Ako jeste odlicno.
U medjuvremenu ce se naci vec naslednik neke zemlje koji ce je rado otudjiti da bi brzzo dosao do novca tada se zemlja kupuje.

Ovo je moj dobronamerni savet ,tako bi ja radio.
Najlakse je potrositi neki veliki novac ali bolje je da " skolu" naucis na probnoj povrsini , periodu,proizvodnji.
 
Za jagode ne treba nikakva mehanizacija, to sto nasi ljudi vole da imaju sve svoje da ne bi nikom bili duzni je glupo, imas jutro dva zemlje i traktor i plug i prikolicu..i radis ratarstvo, kupi pumpu za polivanje 100tinak evra(2 godine garancije) i kupi atomizer 100 tinak evra(isto garancija 2 godine) i to je sve, zemlju u arendu na 3 godine i sadi, u Slankamenu ljudi uzimaju zemlju na 10ak godina i sade Kajsije Breskve..van svake pameti je zaletati se i kupiti zemlju za jagode, gde citav krug proizvodnje traje 2 godine(u retkim slucajevima 3 godine, ako imas njivu u Backoj Palanci ili tu oko Sapca).
 
U bilo kojoj vocki/povrcki koja nema mehanizovanu berbu i koja ima los sklop (pa ne moze da travu zatvori a nema hemije selektivne). U svim tim usevima je isti problem.
 
A dali jos uvek prolazi ona fora sa vinogradarskim kucicama?
samo ako postavis kontejner :ppozdrav:
kontejner-stambeno-poslovni-kontejner--1_big--16103111030967271000.jpg
 
Cortan,jagoda se sadi na odmornom zemljistu gde nije bio paradajz,krompir,paprika jel koren im oboljeva od istih bolesti.Jagoda na jagodu isto ne ide jel zemljiste treba odmoriti bar 4 godine tako da je ova varijanta sa zakupom neke parcele gde ces je raditi prava stvar.Nađes neko strnjiste za zakup nagruvas stajnjaka sto vise to bolje i sadi.Jos ako mozes da se dogovoris i umanjis cenu zakupa tako sto ce coveku ostati bunar i nađubrena zemlja onda je to pun pogodak.Sta ti vredi tvoja zemlja,ako moras da menjas jagodu u plodoredu,a ostace ti lova u džepu.
Kod mene ima ljudi koji rade 300ha,a svoje zemlje nemaju vise od 10jutara.Šeme i poznanstva su cudo.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh