Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Ko ima visak para naj sigurnije da ulozi u zemlju, bez obzira sto je naj sporiji obrt kapitala.
Za kredite naj povoljnija adresa je Fond za Razvoj, racunajte da se moze zaloziti i ta zemlja koja je predmet kupovine.
 
сремац ти имао ове сезоне 250 евра зараде па уз ауто пут имају у инђијској општини две парцеле кукуруза и сад изгледају жалосно ове године велики произвођачи толико не говоре истину од малих можеш чути ове велике ваљда срамота као стручни нема ако не да бог
 
сремац ти имао ове сезоне 250 евра зараде па уз ауто пут имају у инђијској општини две парцеле кукуруза и сад изгледају жалосно ове године велики произвођачи толико не говоре истину од малих можеш чути ове велике ваљда срамота као стручни нема ако не да бог
Ko je imao ove godine 250 evra zaradu?
 
Kod nas u selu je restitucija skoro zavrsena,shodno tome bice i zemlje na prodaju. Konkretan primer koji je meni nudjen 6 k.j u komadu,do njive se stize za nekih 15-20 min od sela,prava duz mozda cak i malo duza. Prodavci traze 7000e po k.j sto je za nase mesto cena maksimalna,uglavnom se krece oko 100e po aru (+- 20e). I sada ja razmisljam,90% nas u selu koji se bavimo poljoprivredom mora podici kredit da bi to kupio. Recimo da se nadjemo na 40000e + kamata banke (mislim da je oko 10%)+ kojekakvi troskovi dodje se tu na sumu od 45000e ugrubo racunajuci,sa rokom otplate na 5 godina dodje godisnje 9000e. Sa nekim prosecnim prinosima od 4-5t zita i 5-6t kukurza to je na godisnjem nivou izmedju 5000-6000e sa te povrsine,ne racunajuci ulozeno,znaci nema dovoljno ni za ratu. Smatram da bi se "otplatila" kroz nekih 9 godina (ako ne racunam ulozeni repromaterijal u nju) i jos sam Bog zna koliko dok ne izvucem ulozeni repromaterijal. Moj neki zakljucak je da bi mi pola radnog veka proslo radeci da to otplatim i da docekam da zaradim neki dinar sa te parcela a da nepricamo koliko bi odricanja i stednje trebalo dok se ne otplati krediti. Onda se zapitam ko je sad tu lud,ja sto sam nezainteresovan za kupovinu ili moje kolege poljoprivrednici koji ce se natkurivati ko ce da da vise.
 
Mislim da je trenutno bolje te pare ostaviti u slamarici nego ih uloziti u zemlju jos ako mora kredit i tih famoznih 10% uvek izadje i malo vise!
 
Očigledno da nam ekonomija nije jača strana. POšto se izdaje zemlja u tvom kraju? Podeli to sa cenom zemlje, pa ćeš videti koliko je to isplativo. Ljudi sa kojima sam pričao kažu da im je 3% priliva na godišnjem nivou na uloženi novac super, 5% je ekstra, sve preko toga je ekstraprofitiranje. Kamate su još uvek visoke, ali po meni je ulaganje u zemlju najsigurnija varijanta.
 
Sreca pa nam je nas Veliki Car produzio zivot do 200 godina i radni vek na 150 godina,onda se isplati kupovati zemlju po tim cenama,isplati se za 25-30 godina sto i nije neki dug period...
 
Реално би било да се исплати за 20 година.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
@zcurcic cena arende je od 200-300e. Uglavnom ide po 250e. A na ovo ostalo ne znam sta bih ti rekao.

Recimo da je tako Bobane,sto znaci da bih se prvih 10 godina morao odreci i letovanja i provoda i svakih troskova vezanih za uzivanje u zivotu,morao bi stalno stekati za ratu.
 
Kad kupis zemlju pocinje da ti stize profit od nje. Posle nekog vremena se vrati ulozeno. A u svakom momentu je mozes prodati (naravno ako postoji kupac) i izvuci ono sto si ulozio (pod uslovom da cena ne padne a nece nego, verujem, bice jos veca jer je ne moze biti vise nego sto je ima a potraznja je velika jer je industrija slaba). Dakle, gledaj na to ovako: Ako si podstanar i placas kiriju stan nikad nece biti tvoj a ako ga kupis i placas ratu on je tvoj i mozes ga prodati.
 
Nema ni jednog posla gde će se za kratko vreme vratiti uloženo,a drugo puno nas sa ovog foruma nezna drugo ništa osim da uradi tu zemlju nekako...:ppozdrav:
 
@zcurcic cena arende je od 200-300e. Uglavnom ide po 250e. A na ovo ostalo ne znam sta bih ti rekao.

Recimo da je tako Bobane,sto znaci da bih se prvih 10 godina morao odreci i letovanja i provoda i svakih troskova vezanih za uzivanje u zivotu,morao bi stalno stekati za ratu.
Baca tebi najjeftinije da u tim provodima trazis neku sa mirazom, tu spojis i lepo(mislim na provode, zena kakva te potrefi) i korisno (da donese bar 5kj). :osmeh:
 
U neka normalna vremena do nedavno ii u Srbiji na ulaganja ako se novac vracao 7-10 god to je bilo opravdano ulaganje. Neznam ko je taj koji na ulozenih 100000 evra smatra dobrim priliv od 3% tj 3000 evra.Medjutim ako pogledamo da je i to vise nego sto bi banka dala onda ima rezona.
Paritet cena pp proizvoda i cena zemlje je davno i daleko od logike i ekonomije.
Ko prezivi pricace.....:ppozdrav:
 
Sustina je sto nista drugo sem poljoprivrede ne radi ili vrlo malo radi. I sada svi koji imaju novaca ulazu u zemlju. Da smo znali da ce bitkoini biti to sto su danas, ja prvi bi ulozio tamo i sada se brckao na Baliju sa Stanijom:riba:
 
Da,ali svaki posao ima svoj maksimum gde na uloženo imaš zaradu extra,a posle ta kriva na grafikonu ide na dole,veći ulog manja zarada...:ppozdrav:

Možeš npr. jabuke da posadiš na tih 6 kj. i vratiće se cena zemlje brže...navodno Moskva pojede za nešto jako kratko to što mi proizvedemo u Srbiji.E sad druga je priča što mi to nećemo da radimo.Npr. i visoke arende u mestima gde se bave ljudi pretežno povrtarstvom moraju da isprate i ratari koji seju soju i kukuruz samo...tržište je takvo i to određuje cenu...:ppozdrav:
 
Sa jabukom je sve ok dok ti rus ne vrati sleper, tj njegov sirovinac jer ga nisi podmazao. Najkorumpiranija nacija, gori od nas.:osmeh:
 
Naveo sam samo jedan primer,verovatno ima i u drugim poslovima poteškoća za koje mi neznamo...samo sa strane gledamo i mislimo da posao cveta kod tog nekog...:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh