Cena tovljenika na tržištu

Kod nas trenutno ne otkupljuju tovljenike. I klaničari su zbunjeni padom cene.
Pre neki dan sam gledao neku emisiju za poljoprivrednike za lokalne TV emitere gde njihov barometar kaže da je pad cena usledio nakod uvoza 300.000 tovljenika i prasića do 50kg. Carina je spuštena da bi uvezli kvalitetnije sorte i tako unapredili našu proizvodnju.
Šta reći. Hvala im za brigu.

Edit: zaboravih da stavim cenu. Kažu da su tovljenici uveženi na 1,4€ žive vage.
 
Poslednja izmena:
Kod nas trenutno ne otkupljuju tovljenike. I klaničari su zbunjeni padom cene.
Pre neki dan sam gledao neku emisiju za poljoprivrednike za lokalne TV emitere gde njihov barometar kaže da je pad cena usledio nakod uvoza 300.000 tovljenika i prasića do 50kg. Carina je spuštena da bi uvezli kvalitetnije sorte i tako unapredili našu proizvodnju.
Šta reći. Hvala im za brigu.

Ova ti bas dobra.
i kod nas 150, danas prodao dve za nazinice landras-durok
 
Klanicar veoma zabrinuti padom cene. Ovo je stvarno ne verovatno. Pa sto ti klanicari ne ponude sami 20 dinara na ovu cenu. @Fantastiko Sta ce Grci sa nazimcom od 50 kg u izvozu? To krme nije ni za kakvu preradu I ono se ubedljivo najteze prodaje. Nit' je prase, nit tovljenik.
 
http://www.kurir.rs/vesti/drustvo/k...ajvecu-farmu-svinja-na-balkanu-clanak-1616043

Najveći nemački proizvođač mesa Klemens Tenis dolazi 1. decembra u Srbiju kako bi priveo kraju dogovor o otvaranju farme sa 1.500.000 svinja
U Srbiji trenutno ima samo 3,2 miliona tovljenih svinja, a Tenisova investicija znatno će doprineti povećanju stočnog fonda i istovremeno omogućiti otvaranje novih radnih mesta i razvoj poljoprivrede.

O ovome sam pricao pre 7 dana, a evo dosao je dan. Sve se nadam da kad vidi cenu tovljenika od 1,15e da ce da pobegne :D inace ne gine nam rusenje sitnih objekta jer konkurencija raste za 50%
 
Ne znam druze, to mi je danas potvrdio i veterinar koji mi je obelezavao svinje . Njegova stanica ce biti nadlezna za tu farmu .
Otkud sad 1.500.000 tovljenika zar nije bila prica 500.000 . Pa kod nas padne cena za 60din kad se uveze 300.000 svinja mogu misliti sta ce biti kad ovi pocnu da tove i prodaju. Jedino se nadam da ce u Srbiji kupovati prasice.
 
Nisu nasi svinjari glupi pa da ne znaju da proizvedu prase,azimicu ,tovljenika,krmacu,nego imaju problem da prodaju svoj proizvod po normalnoj ceni i zarade koju crkavicu,,,,I ne treba gospoda iz skupstine da dovodi investitore,vec da nadje trziste za nasu robu,izgleda da njima nije objasnjeno sta nama nedostaje ili ce najverovatnije opet neko profitirati od visokih funkcionera
 
Nazad
Vrh