Cena tovljenika na tržištu

Pravu cenu kod nas trenutno ne znam posto niko ne kupuje ali se prica da je 150 din i da ide jos dole. Novost je da su Grci sredili farmu u selu Skupljen i da se ocekuje da pocnu da je pune sa prasadima, nadam se da ce bar to bodici cenu prasadi u nasem kraju. Kao sto ce sigurno oboriti jos vise cenu tovljenika kada pocnu da rade punim kapacitetom.
 
Ovo je van svake pameti !!! Kako nam ovi mesari i klanicari gule kozu s ladja dabogda sve na lekove dali !!!!!!!!!!!
 
Kako su slozni kad spustaju cenu.Kad skace,skace stidljivo.::sramota:: Ja mislim da uvozimo EU visak namenjen za Rusiju,pa otkazan.Takodje prasici stizu iz uvoza.E kad se EU resi viska,jer im ova cena bas i nije rentabilna,krece dobra cena i pravi izvoz za Rusiju.Treba samo izdrzati.Ne grade dzabe tajkuni velike farme.Nesto se zna.Treba samo pregurati ovaj period.Srpski stocar seljak je prebrodio i gore trenutke,al je drasticno oslabio.Ne moze se jos mnogo finansijski trpeti.Nadajmo se da je ovo kisa,pred razvedravanje.:cool:
 
Inace jutros kod Djurdjevica je bilo vise od 400 komada i sve ide za izvoz.Potpisao sam i jedan papir na kome je, video sam, pisalo CARINA.
 
Pocinju utovari. Danas kamion sa poluprikolicom SM tabli na dva sprata provuce tovljenike prema Sapcu.
 
U Jagodini i okolini takodje klanicari placaju 150, a i nisu nesto zainteresovani. Kazu da imaju dovoljno iz svoje proizvodnje.

Ne grade dzabe tajkuni velike farme.Nesto se zna.Treba samo pregurati ovaj period.Srpski stocar seljak je prebrodio i gore trenutke,al je drasticno oslabio.Ne moze se jos mnogo finansijski trpeti.Nadajmo se da je ovo kisa,pred razvedravanje.:cool:

Tajkun,Nemac, koji ima 5.000.000 svinja moze da radi za zaradom od 1e po grlu. To je profit od 5M evra u turi. Ako nam taj stvarno dodje, mocicemo samo da lopatamo kod njega za 200e mesecno. Svako ukrupljavanje je ubilo sitnog.Nekada se zivelo sa 10 tovljenika godisnje, sa 20 se pravila kuca. Danas bez 100-200 grla ne moze da se prezivi godina.
Realno, ja se odavno ne nadam boljem vremenu
 
Tajkun,Nemac, koji ima 5.000.000 svinja moze da radi za zaradom od 1e po grlu. To je profit od 5M evra u turi. Ako nam taj stvarno dodje, mocicemo samo da lopatamo kod njega za 200e mesecno. Svako ukrupljavanje je ubilo sitnog.Nekada se zivelo sa 10 tovljenika godisnje, sa 20 se pravila kuca. Danas bez 100-200 grla ne moze da se prezivi godina.
Realno, ja se odavno ne nadam boljem vremenu

potpuno si u pravu prijatelju ,brzo ce mo ugasiti mi mali proizvodzaci,jedino neznam za platu da li ce biti 200e.:sjasi:
 
Od sl nedelje tj od ponedeljka 140din debeljaci, malo pre na slavi kaze covek koji otkupljuje ili je vlasnik zadruge u Pocerskom Metkovicu nisam ga najbolje razumeo jer sam se frapirao. Kaze isto da SIND je uvezao toliko svinja da ne znaju sta ce sa njima prave kobasice i prodaju nekoj firmi iz Bg.
 
Nazad
Vrh