Cena tovljenika na tržištu

Danas bio u savetodavnoj sluzbi i u agraru, i slusam ljude iz macvanskog i posavotmnavskog okruga kojih je bilo poprilicno, cene su od 180-200 cak je jadan rekao da je neki mesar u Bogaticu cini mi se platio 210svinje zato sto nije mogao da natovati kamion. A prognoze od tih ljudi su da ce posle praznika da cena naglo padne !

Ranbobas
Ne koristim premiks vec koncentrat . Pa pazi kad kupujes sve komponente i 1 dinar je prevelik a kamoli 100 pogotovu kad imas konstantno 150-200 komada razlicitih uzrasta.
 
Sad mi ovaj iz Trlica izasao iz dvorista, kaze 180-185din a ko ima kolicinu 190-195din...
Koju cenu ima zadruga Ridjake, tovare u petak?
Komisija mi sad rece da u Ridjakama tovare po 175 din...
Izvinjavam se sto idem u off al zna li neko sta se desava sa subvencijama ako ih predam 31. a ne uspem da prikupim dokumentaciju.
 
Poslednja izmena:
Sada mi rece covek koji tovari za klanicu,kome sam dao prasice da je cena tovljenika i dalje 170din./kg.
@Fantastiko:Nisam ni mislio da hranis svinje premiksom,vec pravis koncetrat.A stojim i dalje pri tome da tih 100 din.razlike u ceni premiksa(i ako sam to vise pausalno lupio)ne znace mnogo,jer ih dobra konvezija nadoknadi.Ne pricam napamet,vec sam uporedjivao na pr.Gebi i patent.co.
 
Utovareni po 175din/kg. 121kg prosek... Po recima klanice iz NS-a kojoj sam prodao, od NG-e, idu dole ponovo, krece uvoz, smanjuje se carina...Sad i nikad vise, ranim za mene, a oni neka misle sta ce...
 
Danas prodao 6 kom po 200din,prosek 108kg,sutra ide jos 8kom isto po 200,kod nas u Macvi ludnica za svinje al nikako 200 da predju,ja ne mogu da cekam svi pricaju cena ce dole posle praznika,ostaje mi jos 6 kom,valjda ce neki naleti ovih dana,burazer dao 20 kom isto po 200 nekom u Loznicu,imacu jos 20 kom krajem januara,e za njih se vec bojim posto ce otici. Luda drzava,tesko jadnom seljaku.
 
izvinjavam se za nema direktne veze sa trenutnom cenom, ali pogledajte šta kaže Zvonimir Trajković u filmu Tezina lanaca, na videu prebacite na vreme 1:31:20 (nisam našao insert) ima tu nečeg


Treba pogledati ceo film....
 
Nazad
Vrh