Cena tovljenika na tržištu

U Francuskoj sam vec nedelju dana i cena zive vage svinja se krece od 2,5 do 5 eura u zavisnosti kojom hranom se hrane (koncentrat na bazi premiksa koji vezuju vodu, "prirodna" varijanta koncentrata i kao najskuplji idu svinji hranjeni jabukama) i da li idu za svezu potrosnju ili preradu. Cena kilograma buta u mesarama je oko 9e.
 
E to je nasa nesreca,sto se kod nas ne pravi razlika izmedju kvalitetne i ne kvalitetne hrane,vec sve na gomilu.Najbolje prodju oni sa tim premiksima koji vezuju vodu.Ne zelim da imenujem proizvodjaca.:osmeh: Ko se bavi tovom ce razumeti.Pride je kod nas ta hrana mnogo skuplja nego u EU.Tamo je ona hrana za sirotinju.Da zlo bude gore prilikom uvoza,se sigurno ne uvoze one svinje hranjene jabukama.:haha:Zato tako i prolazimo.Ne moze samo niko da me ubedi,da cemo to urediti kad udjemo u EU.Moje misljenje je kad budemo imali sredjenu drzavu,pa i u ovom segmentu,ima da nas zovu u EU,kao npr Norvezane.Dotle cemo da budemo prepusteni sami sebi i da jadikujemo jedni drugima.::samo bes::
 
SAMA upravu si,dok samo sebi ne sredimo drzavu,i ne krenemo napred,dzaba tu i sugava evropa..ne zivim u Srbiji,nego u Republici Srpskoj,ali iste probleme imamo...jos mi imamo jedan vise,to je ova sugava federacija,od nje nemozemo da mrdnemo,cim nam krene nesto oni stopiraju,ne usaglase se.i jbg..
 
Gde je tovarila Sabacka klanica?
Za mesec dana sigurno nece isplatiti. Predaje moj drugar i ceka po 3 meseca.
 
U lacarku pocela trka za svinjama , cena 190 din . Kazu od nedelje 200 .nakupci zovu . A ja dao pre 4 dana po 180 din .,i jos mojih 10 komsija. Sad nema svinja
 
Gde je tovarila Sabacka klanica?
Za mesec dana sigurno nece isplatiti. Predaje moj drugar i ceka po 3 meseca.
Cini mi se da je covek iz Debrca sto im je dao... Znam da se ceka mnogo duze za pare, ali on mi rece da ima nekog tamo. I ja cu sutra da pricam sa drugarom iz Prova koji radi sa njima da vidim dal da dajem moje i da vidim da me ne zeznu :)

Jel hoce da tovare za kes, za manju cenu ?
Verovatno da tovare i za manje al ne znam koja je . Cujem da su u zadruzi u Ridjakama i Vukosicu tovarili po 160din Ali svi kazu da je velika sad potraznja za svinjama....
 
Nazad
Vrh