Cena tovljenika na tržištu

Pitao bi i tebe @Janosh a i druge bez ikakve ljutnje, ne zelim pogresno da budem shvacen. Kako mozes onda biti zadovoljan sa cenom od 180 dinara?
Pa kad se tu racuna i prase koje si mogao prodati po najmanje 4000 din pa veterinarski poslovi pa struja, cisto sumnjam da je moguce novac koji se ulaze da se izvuce. Ne racunajuci muku i rad!

Druze moj,
bicu prezadovoljan ako budu oko 1 marta 180 din, ma kapu cu bacati u vis.
Ja imam svoje krmace i deset krmaca mi godisnje pojede hrane koliko dvadeset tovljenika minimum.
Sve sto proizvedemo hrane mi ulozimo u svinje.
Kod mene u kraju je tesko prodati hranu, pa je ''proturamo'' kroz svinje.
Sto vise racunas, sve ti gore.
Nekada zaradis, nekada padnes ispod nule.
Ovaj period kada mi stizu svinje za prodaju je najgori u godini. mart
 
Nema tu neke zarade i isplativosti a'l tu je ono "dala baba dinar da udje u kolo , sad bi dala dva da izadje".
Dobro prase sa dobrom hranom nebi trebalo da ima konverziju u rasponu od 2.7- 3.1kg ,ali to vazi u idealnim uslovima ,samo 1 dan proliva kod praseta produzava tov za 10 dana.Da ne pominjem druge nevolje koje prate tovljace...
@Janosh
To sto imas svoje krmace nemoj uzimati kao olaksavajucu okolnost , tebe cesto prase izadje skuplje nego da ga kupis na pijaci.
A sto se tice hrane, pa gde u Macvi nemoze da se proda hrana kad skoro 90% domacinstava se bavi tovom svinja , dal je to 5-10-20 ili 200 komada nebitno.
 
Druze ti zivis u Macvi , a ja u Posavotamnavskom regionu. :osmeh:
Kod vas svi tove, a kod mene u selu ja imam svinja koliko pola sela.
Zadruge propale, nakupci hoce budzasto hranu ,,,


Gore sam pisao pre par dana, kod nas cena 165 - 170 kod vas 190 - 200 din.
Kod vas mesari idu po selu i traze svinje za prodaju, a kod nas treba da molis da prodas svinje.
 
Pa kod nas je Karadjordje preteravao svinje preko Save.
Mi vodimo genetiku od njega. :osmeh:
 
Danas odneto Nedeljkoviću u Šašince 50 -tak kom prosek preko 120 kg a cena ,,samo" 195 din/kg
Kaže ,,tip" da je tražio 200 din/kg ali nisu hteli da daju nikako
Za ::novac:: nisam pitao da li čeka ili su keš
 
Danas Durdjevic tovatio po 190din pare 21dan nece vise da plati.3, 4 i 5 januvara u u selo stigle svinje iz uviza uvezao agro papuk i kozna ko nisu mogli da pokplju pa su ih kod svoh prijarelj istovarili i obore na 500m od mene su istovarili dva slepera svinja vrtela se prica u selu da treba da stignu svinje u jos dva dvorista, danas su nesto malao odvukli
 
Danas Durdjevic tovatio po 190din pare 21dan nece vise da plati.3, 4 i 5 januvara u u selo stigle svinje iz uviza uvezao agro papuk i kozna ko nisu mogli da pokplju pa su ih kod svoh prijarelj istovarili i obore na 500m od mene su istovarili dva slepera svinja vrtela se prica u selu da treba da stignu svinje u jos dva dvorista, danas su nesto malao odvukli

Zna li se cena tih uvoznih svinja?
 
Nazad
Vrh