Cena Suncokreta rod 2017

Otkupljivaci su slali, ali preko koje velike firme? E ta firma je skinula kajmak i podelila sa nekim gore. Zasto je Raci zabranjeno da placa Suncokret akontno 40 dinara? Kako je Raca mogao da ponudi tu cenu kad ni uljare nisu toliko platile? Gde je trebao da zavrsi taj suncokret? Naka odgovore daju ovi sto misle da sve znaju.
 
@putin
I sta sad vredi sa glupsonom i dalje da se izvredjam na forumu?!
Nepismen si i ne znas da citas ili jednostavno tupis po tastaturi gluposti!
Pod 1. Nisam napisao u mom postu nista o zabrani izvoza suncokreta! Zabrana izvoza uljarica drzava treba da ozvanici u javnostia toga nije bilo!
Pod 2. Napisao sam JASNO, da nisu dopustali izvoz lokalnih otkupljivaca ili uvoz Bimela direkto od tih nasih lokalnih otkupljivaca, dok nisu veliki otkupljivaci da ih ne nabrajam, napravili konacnu cenu koju ce nama isplatiti a posle toga su oni terali kamione za Bosnu! Tu sam postavljao pitanje razlike izmedju nase cene i cene koju je Bimel njima isplatio!
Ako ti je i sad nejasno onda trazi pomoc na nekom drugom mestu jer ovde na forumu niko nece da ti nacrta da bi i tvoja pamet nesto razumela!
Aj zdravooo!!!
 
Coci Mesas babe i zabe sada,Govori se o izlasku sunockreta iz drzave,a ti prebacujes na uslove?
Hoces li da pocnemo onda o mleku,junetini i ostalim.Gde pise da je sistem dobar?
Jel suncokret izlazio ? Jeste i to velike kolicine odmah u zetvi i malo preko zetve.
Jel pravedno placen? NIJE.
Jesu li se ratari slozili oko protesta i udruzili NISU!!
Sta ima jos da se kaze?Smatram te za mnogo ozbiljnijeg sagovornika od ovog iz sela Lokve,gde god sam otvorio temu negde je iskocio sa kuknjavom na sve zivo i nekim pamotovanjem a nema pojma.
Pisem jednu stvar i verujem da me razumes sta sam napisao.

- - - - - - - - - -

Vec nekoliko godina ne dopustaju izvoz za Bosnu, koji bi dali i vise od 50 din da bi mogli oni izvoziti nakon zavrsetka kosenja, a mi ko stoka ili ovce nikakvog cobanina nemamo da nas pokrece u neku bitku za boljom cenom!
I treba da nas oderu, ludi su i 30 ako nam daju! A daju nam neki din.preko 30 samo zato da ne napravimo bunu jer su vec ispipali puls pa su lako ustanovili da ako nam plate 27 neko se buni a sa 30 je vec mir i tisina!
Sve.ovde.pise.sta.si.pisao.

I nije Bimel nego BIMAL.ljebe:haha:
 
Otkupljivaci su slali, ali preko koje velike firme? E ta firma je skinula kajmak i podelila sa nekim gore. Zasto je Raci zabranjeno da placa Suncokret akontno 40 dinara? Kako je Raca mogao da ponudi tu cenu kad ni uljare nisu toliko platile? Gde je trebao da zavrsi taj suncokret? Naka odgovore daju ovi sto misle da sve znaju.

Raca je kao i uvek izalzio sa najveceom cenom,kome nikada i nikom nije platio.
Dizao je buku radi svog marketinga.
 
Kako god se vas dvojica posvađali, ili složili, ispade isto,: "majnuni nas deru kako hoće, a mi i dalje ćutimo...::sramota::"
 
Ne ćutimo, svadjamo se tastaturom. To se računa u borački staž na internetu...
 
Danas malo pogledao suncokret, em su male glave em zrno supljikavo propast. Nije samo kod mene maltene je svuda isto. Daj Bože da nije umanjen rod i preko 50%. Katastrofa
 
Danas mi jedan lokalni tajfun kaže da je agro glob izašao sa akontacijom od 25 dinara pa se pitam jeli to istina.
 
Ova godina mi lici na 2015 sto se suse tice, sto se suncokreta tice losiji je generalno nego 2015. A te godine je bio 42din. Sve ispod te cene je katastrofa.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Razgovarao sam sa covekom koji ima 100nak kj suncokreta. Kaze da mu je nudjeno 310E po toni, isplata po isporuci. Nije prihvatio jer navodno drugi otkupljivac ga ubedjuje da ce biti znatno skuplji. Nit mu verujem niti mu ne verujem, to je cena na nivou proslogodisnje. Danas je kod nas neko poceo da vrsi. Prosao traktor sa pune dve zmajevke.
 
Daleko losija je ova godina u odnosu na ostale. Da je los suncokret to jeste. Sto se tice ove sramotne cene koji pojedinci nude, ja bi prvo tu gospodu provozao da vide u kakvom je ocajnickom stanju suncokret, da se uvere da prinosa nece biti i posle da razmisljaju o ceni, a ne oni bi da zarade kao i uvek na nasa ledja!!!
 
Ma bolestan suncokret sigurno, gledam ima ih i kod nas.Gledam matijevicev pa 30-40℅ ga je zrelo vec, tu zrna nema sve sturo.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
I kod nas ima suncokreta koji bi od nedelje mogli da se kose strasno kako izgledaju glavice ko pesnice tu nece biti ni 500gk/kj ove godine ima mnogi od nas da ispuse sa suncokretom.Ja sam se nadao nekom prinosu od 1500-1800kg/kj ali ako budem imao preko 1000kg/kj sve nogama u guzicu.
 
Juce mi bio covek iz NS i kaze da se prica o ceni 35-40din,generalno ima jako puno posejanog suncokreta i da ce zetva krenuti a nece se znati nista o ceni, tek kad se zavrsi zetva onda ce se zna cena neka jer sacekace da vidu koju kolicinu ce imati ukupno pa ce onda izaci sa cenom.
 
Nisu valjda ludi da izlaze sa nekom konacnom cenom vec sad!
Radice isto kao sto su i radili zadnjih godina. Kad znaju sta i koliko su otkupili onda ce nam oci izvaditi sa nekom cenom, dok ce oni ne radeci nista profitirati.
 
Nije mi jasno koja im je logika da konacnu cenu objave mesec dana posle zetve. To sam pisao i prosle godine. Ako ga ima puno platice ga malo zato sto je rodilo, ako ga ima malo zasto bi ga platili vise kad je vec sav u njihovom dvoristu??
 
Nazad
Vrh