Cena Suncokreta rod 2017

U Madjarskoj na berzi je suncokret 315E,znaci kod nas ce biti oko 290-300E milina prava

Upravu si, tako je uvek bilo, ali plate oni tih 315e ka organizatorima proizvodnje, mozda im zakinu 5e, ali do nas stigne 290-300e i to je to. Ali na sve to dodaj pdv!!!!!
I da, bio je nedavno 305e u Madjarskoj, a sada je vec preko 316e i svaki dan raste.
 
Maxa drzi svinje na veliko koliko vidim a koliko god zeleo verovati takvom...ne mogu.
 
Ako ne bude 45 dinara,dzaba rabote ovogodisnje.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Cujem da na jednom otkupnom mestu u Alibunaru izasli sa akontnom cenom suncokreta od 32 din!
Sta ce biti i kolko ce jos dogurati ostaje da se vidi, ali nikako nemojte se nadati da ce nam dati neku bolju cenu od proslogodisnje. Mozda za 1 din. Nisu ludi da ne profitiraju oni!
Ko nas j... sto je susa i prinosi mali!
Kad bude Viktorija reci koja ce cena biti pascemo u ambis!
 
Maxa drzi svinje na veliko koliko vidim a koliko god zeleo verovati takvom...ne mogu.

Sta ime veze sad sta ja radim??Ja ne lupetam bzvz, imam i ja suncokreta i prored suncokreta sejem jos 4-5kultura.
Ja samo prosledim ono sto cujem,nisam hteo da kazem jos nizu cenu koju sam cuo bolje je da cutim,sad je jedan clan spomenuo tu cenu.
 
Tako su počeli i 2012,start sa 35 pa na 38 i za par dana na 45.. dok smo završili žetvu ona na 50...ne nadam se toj ceni ove godine ali ne sme biti niža...mislim da će biti protesta

Послато са Tab2A7-10F
Jeste tako bilo, ali je onda isao izvoz suncokreta I bila je velika konkurencija, sada je izvoz zabranjen, drzava kao stiti domace preradjivace....
 
Zato sam naveo i ovu poslednju opciju, mislim da je već sve proključalo i da postoje šanse za jedan fin protest.


Sent from my C6603 using Tapatalk
 
Kolko ja kapiram I znam, ne sme se izvoziti sirovi suncokret, sme sirovo ulje, to jst oni smeju (preradjivaci), a ne sirovo zrno. Mozda I gresim....
Onda su svi kupovali suncokret, mislim I izvoznici, a I preradjivaci, pa se ovi drugi pobunili, kao nece imati sta da rade.
Za protest, mislim tessko da ce biti.... mi smo svi vec polumrtvi.
 
Poslednja izmena:
Kolko ja kapiram I znam, ne sme se izvoziti sirovi suncokret, sme sirovo ulje, to jst oni smeju (preradjivaci), a ne sirovo zrno. Mozda I gresim....
Onda su svi kupovali suncokret, mislim I izvoznici, a I preradjivaci, pa se ovi drugi pobunili, kao nece imati sta da rade.
Za protest, mislim tessko da ce biti.... mi smo svi vec polumrtvi.

Samo bih dodao da je kompletna nacija polumrtva.

- - - - - - - - - -

https://www.google.rs/amp/www.b92.n...y=2016&mm=09&dd=09&nav_id=1174889&version=amp
 
To su samo price ,,nada se covek" pa i ja se nadam da ce da bude 60din/kh jer prinos ne predje 600kg/kj.
Juce me zove kolega sa fakulteta koji radi u jednoj firmi koja otkupljuje zitarice i suncokret,i pita me koliko ti placa zadruga suncokret ja mu rekoh da ne znam nisu izasli jos sa cenom ali su mi rekli da ako ce biti ''neka dobra cena '' koje ce placati oni onda bice od 36 pa do 38din a ako ce biti trenutna cena onda ce biti 32din citirao sam direktora medju vremenu kaze mi kolega dato je ta cena oko 38din koliko ce placati, useremm im se na suncokret i cenu nek ga oni poseju.
 
To su samo price ,,nada se covek" pa i ja se nadam da ce da bude 60din/kh jer prinos ne predje 600kg/kj.
Juce me zove kolega sa fakulteta koji radi u jednoj firmi koja otkupljuje zitarice i suncokret,i pita me koliko ti placa zadruga suncokret ja mu rekoh da ne znam nisu izasli jos sa cenom ali su mi rekli da ako ce biti ''neka dobra cena '' koje ce placati oni onda bice od 36 pa do 38din a ako ce biti trenutna cena onda ce biti 32din citirao sam direktora medju vremenu kaze mi kolega dato je ta cena oko 38din koliko ce placati, useremm im se na suncokret i cenu nek ga oni poseju.
I psenicu su placali 14 u pocetku,rako da..

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Almex izaso sa akontnom cenom 30din+PDV i na to daje bonifikaciju ,kao prosle god dok ostali otkupljivaci nisu davali bonifikaciju
 
Nazad
Vrh