Cena Suncokreta rod 2017

Мој комшија нашао плахату из 2012 или већ које године, кад био сунцокрет 55 дин, на којој се рекламирао један откупљивљач. Ископирао у 10так примеарка и лепио по селу.
Овај откупљивач полудео, непрестано му звони телефон. :haha:
 
Мој комшија нашао плахату из 2012 или већ које године, кад био сунцокрет 55 дин, на којој се рекламирао један откупљивљач. Ископирао у 10так примеарка и лепио по селу.
Овај откупљивач полудео, непрестано му звони телефон.
svaka mu dala za ideju, treba tako svima malo im trenirati zivce, a i stvorilo bi se nezadovoljstvo u narodu jer bi ocekivali vecu cenu. ovako ce reci evo vam lupam 35 din , naravno necemo biti zadovoljni a necemo ni protestovati. ako odobre izvoz mozda i bude cena veca

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Al' se sopate sa tim cenama. Jel to na ovu vrucinu lose spavate, pa onda sanjate kolika cena vam odgovara, pa to pisete posle po forumu, ili imate neke kvazi informacije???
 
to spuste minimalno , onda se mi skenjamo i protestujemo i dignuce ga na 35 . oni ce platiti koliko su i planirali a mi kao zadovoljni izburgijali nesto . pfff vec vidjeno

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Vec nekoliko godina ne dopustaju izvoz za Bosnu, koji bi dali i vise od 50 din da bi mogli oni izvoziti nakon zavrsetka kosenja, a mi ko stoka ili ovce nikakvog cobanina nemamo da nas pokrece u neku bitku za boljom cenom!
I treba da nas oderu, ludi su i 30 ako nam daju! A daju nam neki din.preko 30 samo zato da ne napravimo bunu jer su vec ispipali puls pa su lako ustanovili da ako nam plate 27 neko se buni a sa 30 je vec mir i tisina!
 
Vec nekoliko godina ne dopustaju izvoz za Bosnu, koji bi dali i vise od 50 din da bi mogli oni izvoziti nakon zavrsetka kosenja, a mi ko stoka ili ovce nikakvog cobanina nemamo da nas pokrece u neku bitku za boljom cenom!
I treba da nas oderu, ludi su i 30 ako nam daju! A daju nam neki din.preko 30 samo zato da ne napravimo bunu jer su vec ispipali puls pa su lako ustanovili da ako nam plate 27 neko se buni a sa 30 je vec mir i tisina!
trebamo naci nekog ko ce se boriti za nas, svi poljoprivrednici glasati za tog pojedinca ili tim ljudi , ugurati ga u politiku i da burgija. od svakog gazdinstva po 1000 din godisnje da se naplati za njegov rad , nama je beznacajno a sa druge strane nije to mala cifra.
treba naci nekog pismenog dovoljno da se machuje sa onom stokom gore i postenog do korica , da nije podmitljiv.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Vital moze da da akontnu cenu dva dinara, to je njihovo pravo, onda potraziti i pustiti druge uljare na trziste. pa da vidimo koliko ce drugi da ponude. ako vlada zabrani izvoz suncokreta, onda da donese uredbu da je cena suncokreta pola evra i po toj ceni mora da se otkupi.
 
Vital odavno nije firma vec prcija kriminalaca. Znam samo ako se ne digne organizovani bunt da ce ovoga biti sve vise..mada mislim da su to samo pokusaji i tu njihovu akontnu cenu ne treba ni komentarisati niti siriti dalje
 
Mislim da je mcbaycow tražio argumente. Može da se nagađa ovo ili ovo samo je pitanje koliko je to sve sigurno. Naravno da su želje jedno a realnost drugo. A šta je realnost još ostaje da se vidi.
 
Nazad
Vrh