Cena Suncokreta rod 2017

Ta cena je vrlo verovatna od strane malog broja firmi i mozda nisu svi dobili tu cenu.
Kod nas mozes da se cenkas sa nekima,za neke sitne korekcije cene,naravno neku vecu kolicinu robe da vuces.Za malog obicnog paora,te cene nema.

Daj boze da bude i kod nas ta cena,ali sumnjam.
 
Upravu je kish 38 + pdv ce biti cena.:haha:
Salu na stranu drugar je jhce prodao 38 plus pdv kak konacnu i kaze da se plasi da se zajebo
 
Poslednja izmena:
Tesko! Sve ukupno valjda 38.
Kod nas jos uvek na jedno mesto akontna 33 a na drugo 34 din. Ne verujem da ce biti konacna veca od 38 a tesko da ce i do toga stici!
 
Tesko! Sve ukupno valjda 38.
Kod nas jos uvek na jedno mesto akontna 33 a na drugo 34 din. Ne verujem da ce biti konacna veca od 38 a tesko da ce i do toga stici!
Kod nas je trenutno akontacija 37, prinosi su losi pa nemaju robe dizu cenu da bi sto vise otkupili!

Послато са SM-J510F уз помоћ Тапатока
 
Pa jel mislite da se slucajno bas u zetvi suncokreta pojavilo jeftino Rusko ulje na policama?
Al sam se vec i umorio od razmisljanja sta i kako bi trebalo, definitivno nam nema spasa od ove vlasti i krojenja nasih sudbina.
Sto je najgore,narod je ubijen u pojam i nema kriticne mase koja bi pokrenula promene......
Inace kod mog otkupljivaca 36 sa pdv akontna
 
Kakvo podizanje cene,trebalo bi da padne ..kakvi sve prinosi se postižu i obaraju se rekordi čudi me da je i ovoliko narasla,mislim na cenu.

Послато са Tab2A7-10F
 
Pa za mnoge je " Duševna hrana " da napišu koliki im je prinos bez obzira na cenu .Ima onih koi svake godine imaju rekordne prinose e njima je slađe da ljudi veruju koliki im je prinos nego kolika je cena .
 
Pa za mnoge je " Duševna hrana " da napišu koliki im je prinos bez obzira na cenu .Ima onih koi svake godine imaju rekordne prinose e njima je slađe da ljudi veruju koliki im je prinos nego kolika je cena .[/QUOTE
Upravo je žalosno što mi kao proizvođači više utičemo na prinos nego na cenu.Obični smo slepci jer kao prodavci ne određujemo cenu robi nego je određuju kupci (nakupci).
 
Rekorderi neka malo olade sa iznosenjem svojih prinosa, ali treba da nam je jasno da suncokreta nema. Prosle godine nije se moglo okrenuti po hangarima prilikom predaje, a ove godine moze se kazati da su polu prazni i to kod nas gde ima dosta posejahog suncokreta. Dosta ljudi ima od 400 do 1000kg po kj. Atarski prosek ne verujem da je iznad 1200kg.
 
Ti sto pišu takve prinose i za suncokret i soju imali su kiše kad god nas je promašila oni su kisli koliko toliko ovde nista ili par litara koji ispare u toku narednog dana.Imao sam i ja prinos 1800 kg po jutru na jednoj parceli u ritu gde je prošle godine voda ležala ali dzabe prosek ostao 1200 kg po jutru.
 
Rekorderi neka malo olade sa iznosenjem svojih prinosa, ali treba da nam je jasno da suncokreta nema. Prosle godine nije se moglo okrenuti po hangarima prilikom predaje, a ove godine moze se kazati da su polu prazni i to kod nas gde ima dosta posejahog suncokreta. Dosta ljudi ima od 400 do 1000kg po kj. Atarski prosek ne verujem da je iznad 1200kg.
I kod nas nikad manje kamiona i prazniji zadružni hangar.
 
Jeste da mnogi čitaju forum ali ako cene suncukreta i ostalih kultura ,kako se ovde misli, zavise od par ljudi i parcela koje imaju malo veći prinos onda forum treba ugasiti.Pričamo o kojekakvim tehnologijama,datumu zatvaranja zimske btazde ,hibridu ,setvi .....Sve smo to lepo ispričali i na kraju prećutimo prinos.Pa našta to liči ?
Dodao bih da svaka uljara ili ozbiljniji otkupljivač ima svoje terence koji znaju stanje useva bolje nego mi .
Kod nas je suncukret u zavisnosti od terena dao od 1100 -2400 kg/kj (naturalno ) ili u proseku oko 1750 kg/kj .
 
Jeste da mnogi čitaju forum ali ako cene suncukreta i ostalih kultura ,kako se ovde misli, zavise od par ljudi i parcela koje imaju malo veći prinos onda forum treba ugasiti.Pričamo o kojekakvim tehnologijama,datumu zatvaranja zimske btazde ,hibridu ,setvi .....Sve smo to lepo ispričali i na kraju prećutimo prinos.Pa našta to liči ?
Dodao bih da svaka uljara ili ozbiljniji otkupljivač ima svoje terence koji znaju stanje useva bolje nego mi .
Kod nas je suncukret u zavisnosti od terena dao od 1100 -2400 kg/kj (naturalno ) ili u proseku oko 1750 kg/kj .
Nit manje padavina,nit bolji prosek,35 dinara taman.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Rekorderi neka malo olade sa iznosenjem svojih prinosa, ali treba da nam je jasno da suncokreta nema. Prosle godine nije se moglo okrenuti po hangarima prilikom predaje, a ove godine moze se kazati da su polu prazni i to kod nas gde ima dosta posejahog suncokreta. Dosta ljudi ima od 400 do 1000kg po kj. Atarski prosek ne verujem da je iznad 1200kg.

Bar je kod nas tako u selu. Ti silni rekorderi ili su uzorali puteve pa imaju za trecinu vece povrsine a racunaju na manje ili lazu sebe pa i druge
 
Jeste primetili da se u medijima pojavljuju samo oni sa prinosom od 2.500 kg/kj pa naviše. Ovih 99% što imaju više nego duplo manje niko neće da snima kao da ne postoje, nisu zaslužili d'budu na televizor pošto ne znaju da rade poso':haha: Važno je pokazati dobar prinos i skupu mehanizaciju a za novce nema veze, pare su za trgovce i bankare šta će to seljacima:haha:
 
Nazad
Vrh