Cena Suncokreta rod 2017

Mene su prevarili prosle godine prvo za cenu psenice a posle su me oderali na kukuruzu i tad je saradnja zavrsena.
I mene su 3x do sad , 2012 mi isplatili suncokret po 52 a konacna bila 56 , kao nema mojih papira o uplati i nisu mi doplatili , 2015 sa iste njive doteram dve uvrsene zmajevke kukuruza , jednu izmere 88metara a drugu sam predavao drugim traktorom kom nisam znao masu, isto napunjene prikolice druga vagnula 2t manje , kazu desava se, drugi hibrid druga njiva a ja vec iskipovao gotovo, a isti hibrid sa iste njive bio, i koliko sam cuo po selu nisu iste cene za sve ljude,tajkuni dobijaju dinar dva vise od ostalih.
Tako da prekidamo saradnju, ovih dana usluzno kosili svi teraju kod race

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
I mene su 3x do sad , 2012 mi isplatili suncokret po 52 a konacna bila 56 , kao nema mojih papira o uplati i nisu mi doplatili , 2015 sa iste njive doteram dve uvrsene zmajevke kukuruza , jednu izmere 88metara a drugu sam predavao drugim traktorom kom nisam znao masu, isto napunjene prikolice druga vagnula 2t manje , kazu desava se, drugi hibrid druga njiva a ja vec iskipovao gotovo, a isti hibrid sa iste njive bio, i koliko sam cuo po selu nisu iste cene za sve ljude,tajkuni dobijaju dinar dva vise od ostalih.
Tako da prekidamo saradnju, ovih dana usluzno kosili svi teraju kod race

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Verovatno je to za njih normalno,npr. gebi u Čantaviru za velike nema lager,e sad imali su prošle god. da pola odma prodaš a pola može na lager,e dal je tako i sa velikim igračima to ne znam.
 
... i koliko sam cuo po selu nisu iste cene za sve ljude,tajkuni dobijaju dinar dva vise od ostalih.
Tako da prekidamo saradnju, ovih dana usluzno kosili svi teraju kod race

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Dobro si cuo, potpuno je tacno da su pojedinci dobijali visu cenu. Za zito znam da su dobijali i do 2 dinara vise po kilogramu. Zna se i ko su ti pojedinci. Kad su meni platili prosle godine zito po 17.80 dinara zadruga ga je placala po 18.50.Mnogo ljudi kaze da su im ove godine na primesama skidali masu...
 
Ovde kod nas u ritove jos nisu krenuli sa zetvom a niko ne ocekuje ispod 1700kg na kj


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovde kod nas u ritove jos nisu krenuli sa zetvom a niko ne ocekuje ispod 1700kg na kj


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samo ne znam ko ce od njih da ima taj prinos? Radio sam zemlju u ritovima i stvarno u susnim godinama ume lepo da rodi suncokret. Ali treba ga ljudski i uraditi,a koliko vidim jedino Mohan ima potencijal...
 
Samo ne znam ko ce od njih da ima taj prinos? Radio sam zemlju u ritovima i stvarno u susnim godinama ume lepo da rodi suncokret. Ali treba ga ljudski i uraditi,a koliko vidim jedino Mohan ima potencijal...

Mislio sam na jedno koji radi tu zemlju ne bih da ga imenjujem ali licno mi je rekao da je 2015god imao prosek 2t po jutru.

Sto se tice Mohana ne seje on suncokret, forsira detelinu i soju.Sad cujem da ce i desnu stranu uzeti on svee
 
Jel pod rit smatrate deo gde su "Vršački ritovi" ? Kad se ide iz VŠ-a prem Vatinu sa desne strane puta ima dosta loših parcela suncokreta.
 
Tacno na tu stranu mislimo,video sam i ja kad se krene iz vs ppre nego sto se stigne kod silosa ima jedno 2-3 table lose bas gde nece imati ni 700kg na lanaac

- - - - - - - - - -

1700 kg ali na 2 kj. ..skida se rit već nedelju dana prema vatinu . Ta strana rita do 1000kg na 1 jutro ništa više .

Mislim da na ovaj rit kod silosa prema margiti da je tu malo bolja situacija sa suncokretom, ovi sto rade tu stranu tek dnaas je neko krenuo da skida tamo
 
Ja sam imao u ritu 2013 god 50kj u tabli koju je obradjivao Mk. Prosek mi je bio 2100kg/kj,ja sam to orao na 20cm i bacio 100kg Kana,nisam trebao nista da bacim,Mk je tu godinama rastura selektivni mulj koji su zaoravali,pa su isli sa Sumo masinom i to na ozbiljnu dubinu. To je bila mozda i najbolja tabla u ritu,ovo drugo je povuci potegni.
 
Stara pazova napredak 33 akontno..nisu normalni..mada obecavaju da ce konacna biti koliko i svuda..nosicu samo onoliko koliko mi treba da se razduzim..
 
Nazad
Vrh