Cena suncokreta rod 2012. g.

Akontativna cena suncokreta 46,00 din kg.Isplata za 3 dana,doplata po objavljivanju konacne cene.
 
Nije mi jasna tolika razlika u ceni između nekih zadruga(otkupljivača) i recimo Dijamanta.Zna li neko o čemu se tu radi?
Fora je ono sto radi Raca godinama!! Otkupi velike kolicine po terenu po vecoj ceni i onda ucenjuje uljaru!! PA zar nije blokirao kamionima dijamant pre koju godinu kada je placao on 40 a uljara 38.
Ali da ce ove godine biti otimacina za suncokret to je sigurno, zovu svi , nude ...
 
Ja sam čuo sasvim drugu priču u pozadini svega ovoga.
Pojedine velike firme koje nemaju pogone za preradu suncokreta otkupljuju velike količine i izvoze.Te firme otkupljuju te količine preko svoji kooperantskih zadruga.Oni plaćaju više jer se trenutno suncokret u Mađarskoj može prodati čak i za 500evra/1tona.E zato je ovih dana vršen strašan pritisak na nove VLADARE da se pod hitno zabrani izvoz suncokreta bar na dva meseca.To je traženo kako bi u opštem metežu na tržištu naši prerađivači uzeli što veće količine po što manjoj ceni.Oni to pravdaju činjenicom da u tom slučaju ne bi digli cene prerađevina od suncokreta.
Ta priča ima i nastavaik ali avaj........
 
U Petak cuo sam zvanicno da Raca kod nas daje akontacionu cenu od samo 38 din. E, sad dali ce nesto podici cenu (avansnu) u odnosu na druge zadruge u okruzenju ostaje da se vidi.
 
To verujem da nije tačno.Raca daje 45din akontaciju na svim svojim otkupnim mestima u mom okruženju.
 
I kome cete davati suncokret ovima sto daju 44,46 din po kg akontaciono ili tamo gde je 50-52?
Diklofen reci nam i ostatak one price od juce.
 
Uljarice Backa 44.10 akontna cena suncokreta. Nesto je trulo u drzavi Srbiji??? Poceli su da vuku za rukave sto se tice suncokreta!!!
 
ostatak priče
......ali u svoj toj igri se pojavile velike firme kojima je u interesu slobodan izvoz kako bi i svoju i otkupljenu proizvodnju izvezli.I možda po prvi put u istoriji naše poljoprivrede nailazimo na dve suprostavljene strane istih jačina(mala ali bitna razlika).Lobi koji radi da izvoz bude slobodan ovoga puta ima političku zaleđinu(jebi.. promenila se vlast)koja će dovesti do toga da izvoz i ostane slobodan.To na prvi pogled nama proizvođačima odgovara ali za dugoročno stanje ćemo videti.
 
Bice tako da ce se ta dva velika lobija dogovoriti i podeliti plen, a cena, naravno, u njihovu korist, a primarnog proizvodjaca iskoristiti sto vise.
 
Mislim da ce Victoria Group od ove godine polako poceti da ::lose:: Svi znaju da su ofarbani u zuto a stranacka netrpeljivost ovih na vlasti i zutaca je ogromna!!!
 
ne razumem pitanje
Sta ne razumes,ja mislim da je pitanje jasno ko suza?

---------- Poruka napisana u 21:45 ---------- Prethodna poruka je at 21:41 ----------

ostatak priče
......ali u svoj toj igri se pojavile velike firme kojima je u interesu slobodan izvoz kako bi i svoju i otkupljenu proizvodnju izvezli.I možda po prvi put u istoriji naše poljoprivrede nailazimo na dve suprostavljene strane istih jačina(mala ali bitna razlika).Lobi koji radi da izvoz bude slobodan ovoga puta ima političku zaleđinu(jebi.. promenila se vlast)koja će dovesti do toga da izvoz i ostane slobodan.To na prvi pogled nama proizvođačima odgovara ali za dugoročno stanje ćemo videti.
Sto samo na prvi pogled,oni ako bi zabranili izvoz suncokreta opet bi mi bili jeb... strana kao prosle god.
 
Ne mora znam,a nebi ni trebala,ALI sta ako bude tolika razlika?Mi kad ga predamo onda je gotovo.
 
Tumbanja su prisutna i jos kako. Desava se nesto, posto vidim da su se uznemirili. Traze se informacije, koriguje se cena, padaju price itd.
Ali jedino u sta sam siguran, to je sa koje strane sve dolazi. Mislim da nove firme treba da gledaju svoj put, jer ako budu izabrale put kojim se do sada islo, a protiv poljorpivrednika, definitivno cine sebi medvedju uslugu. Nadam se da ce prozreti tu igru od standardnih velikasa i odigrati pametno. Dosta je vise ucenjivanja. Suncokret, soja i secerna repa su svedeni na ispod 400 hilajda hektara. Psenica na priblizno. Jedino gde se ima kakav takav zdrav odnos je kukuruz. Prosto se postavlja pitanje, zasto tako nije i kod ove tri kulture. Na zalost, nema bas puno nedoumica.
 
Nazad
Vrh