Cena suncokreta 2022.

Kad nastima prihode tako da gazdinstvo u PDVu sa prihodom od 8 000 000din ima zaradu od 1000-2000e i na osnovu toga bude oporezovan, ostatak para ispumpa na gazdinstva mimo PDVa i pokupi 8% poreza.
Mucka de ko stigne.
Pa nije baš tako, košta to mesečno najmanje 30 000 din, pdv od 10% nije tvoj, nego od države. Porez pdv ide državi, to što nas lažu, kupiš traktor a pdv vratiš, samo nas lažu. Pdv vraćaš samo kada izvoziš, taj je izvozni i tvoj, ostali nije. Ali nama tako objasnili
 
Ko zna zbog cega taj covek nije izasao na protest, ne mozes kriviti coveka dok ga ne saslusas. A te pare sto je ostavio drzavi oticice na autobuse i sendvice, nece povecati plate i napraviti bolje uslove rada lekarima i profesorima.... Taj ko ostavi pare drzavi radi protiv sebe i svoje dece, kao da oni nama nesto oprastaju....
 
De si ti video da banalizujem bilo šta,potcenjujem ,smejem se????
Ti si neka večita opozicija svakom i svemu.
Ja konkretno kazem da čovek nije ispravno postupio,pa taj je pet puta više punio budzet od 95 posto njih koji su podneli zahtev.I da nije otišao na protest otkud ti znaš zašto nije izašao.Mozda je imao valjan razlog.
Da ne polemisemo dalje. Ako si izlazio OK i treba i ja sam. Ako si se razoocarao u neke ljude iz svoje okoline i ja sam isto prosao. Mogu da razumem nekog ko kaze ne mogu da izadjem pa makar razlog bio i sumnjiv, ali kada neko kaze otvoreno necu da izadjem na protest iz nekog samo njemu bitnog razloga to me iritira. Takvih je na forumu dosta i redovno se oglasavaju i teraju dalje po svome.
 
Doplata za suncokret mi je isplaćena u prošloj godini .Danas dobijem rešenje da mi se odobrava isplata ,na 2 stranice gusto kucanog teksta u prilično velikoj koverti.
Prvo su nas naterali da svu dokumentaciju i sve papire šaljemo za BG ,a sada svima šalju glupa rešenja .
Izgleda da u ovoj Državi baš niko ,ama baš niko, ne vodi računa o kojekakvim bespotrebnim troškovima.Ovo su mali troškovi ali da su uradili to rentabilnije ,bilo bi neke uštede .
Ne znam zašto sam ovo napisao ali eto......
 
Sve je to neko platio i neko uzeo procenat. A to je najvaznije u ovim teskim vremenima.
 
Nazad
Vrh