Cena suncokreta 2022.

Jedan drugar juče iliprekjuče dobio. A opet drugi još uvek ništa, danas sam se čuo sa njim....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ja znam jednog dobrog čoveka, zove se Mališa iz sela Petka kod Požarevca, to je najčasniji čovek koga sam upoznao u svoje 41 godine, nije konkurisao za doplatu za suncokret, imao je 150 000kg suncokreta, ili negde oko 1 170 000 din, to je jedan od najčasnijih ljudi koje znam, nije izašao na protest, bilo ga je sramota od svoje porodice da podnese zahtev. Čovek ima ime i prezime, svaka mu čast na svemu. Ja sam ga ubeđivao, ja koji sam vodio sve pregovore, nisam uspeo. Govori mnogo o njemu a i o svih 35000 zahteva, pa sram nas bilo, i mene koji sam vodio sve a i sve vas koji ste podneli a ima vas 34 000
 
Mnogo je ovde mrsomuda, pogledajte se u ogledalu pre svega. Mislite dobro vam je, pa nije bas, sela su nam pusta, nasa generacija je na selu, deca su većinom otišla a i koja su ostala zajebala su se. Budite vam zdravi, gledajte propast pred očima
 
Тај Малиша има интегритет и достојанство та породица и његова деца ће израсти у здраве и праве људе,несумљиво и такви треба да су нам изори и лидери. Да имају савести и свести шта је исправно и шта је срамота .Свака част таквим очевима и мајкама да нас је више таквих и ови протести би изгледали скроз другачији и његов исход би био бољи.
 
Тај Малиша има интегритет и достојанство та породица и његова деца ће израсти у здраве и праве људе,несумљиво и такви треба да су нам изори и лидери. Да имају савести и свести шта је исправно и шта је срамота .Свака част таквим очевима и мајкама да нас је више таквих и ови протести би изгледали скроз другачији и његов исход би био бољи.
Spomenuo sam čoveka imenom i prezimenom, sve je proverljivo. Uzeo sam ga za primer
 
Skidam kapu Čoveku ,samo mislim da će Mališa pre ili kasnije kad se okrene oko sebe i vidi koga ima pored sebe shvatitit da je ispo ništa drugo nego budala !
Nije taj budala, to je jedan od najuglednijih srpskih poljoprivrednika. 2011 je imao 100 hektara zemlje ne biljnoj strukturi primao je vise od 1 200 000 dinara, direktnog davanja, preživeo je sve sušne i dobre godine, izgubio je i dobio od zemlje. Ima ćerku, srećno se udala, sin mu je završio poljoprivredni fakultet, radi za Agrosavu, nije ostao kod oca na ratarstvu, nekada mu pomogne. Niste vi ljudi svesni koliko smo mi u krivom putu. Nas su prevarili, našu decu neće ...
 
Талиану како скидаш капу човеку кад си на крају рекао неко уопштено мишљење и мишљење већине нас о његовом поступку .да смо ми били на његовом месту ми не би испали будале и узели би те паре,јер ко је луд да би то опростио ,човек се понео другачије и зато ће схватити због нас осталих да је будала не разумем мало су ми таква размишљања ту нејасна...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh