Cena soje rod 2016

Da tebi koji radiš xxx zemlje ja im nisam interesantan.Kako se razdužujete?
 
E vidis kod nas toga nema, nego svi imaju sistem: das mi robu, ja ti ne naplacujem lezarinu vec svoju soju/psenicu/kuruz mozes da drzis kolko ti volja, ali cena nikad nije kao na berzi. Uglavnom je to otprilike kao na berzi bez pdv-a. I to je meni okej jer je uglavnom situacija da kada meni trebaju pare cena na berzi je prevazisla onu u otkupu barem za tri, cetiri dinara, kao sto je i sada slucaj. Ali ovo sto sam juce cuo, to je nesto sto nisam ni sanjao, i u ponedeljak cu morati da popijem lekove za smirenje i odem tamo to da resim. Ove godine sam u mlinu u Bojicu takodje imao sa psenicom slicnu zajebanciju gde je kad su ovde kod nas u Macvi svi isplacivali psenicu po 16, on je placao 15 dinara, pa sam ostao uskracen za citav trosak naredne setve. I tako... Sledece godine tako ce Sotona depresirati cenu ako predjem kod njega kakve sam srece, tako da tu nema mnogo pameti. Izgleda da zavisi samo od toga koliko kome treba para, pa toliko ti daje. Isto sam primetio da Sotona nema iste cene za razlicita otkupna mesta prateci ove teme sa cenama. Kod njega sam prestao nositi soju jer poslednje dve godine kad odnesem uvek mi pokaze da je zarazena, dok kod Borovica nije tako nikad, samo mu kazes sta si sejao (sava, belga, sta god, jos bolje ako slazes da si kod njega kupio seme) i ne radi analizu ako ti je prva bila okej. Kaubojstina ovo postalo sve
sa čime je zarazena?
 
U Beloticu i na otkupnom mestu u Banjanima svojim ljudima su bez kontrole primali na otkupu koji su kod njih zaduzivali repromaterijal. Kada nema zakona moze da se radi kako hoce.
 
Nema potrebe da kontrolišu kad se u Mačvi više ne seje GMO soja,pričaju ljudi pred dućanom i kunu se u komšijinog mačka..
 
To nije bas tako, kao sto pises.
Ima modifikovane ima i kontaminirane. I prolaze one, ali po niihovom nekom sistemu.
Neki su povlasceni i ne prolaze te kontrole. Tako da neko lagano prolazi, a neko bude i vracen.
 
Niste me shvatili kada formiramo cenu cena je sa berze, a za isplatu je naravno ta cena minus dogovoreni njegovi troskovi i zarada.
Daj Bojke koje formiranje ,ja sa 50 kj+ uljarica ovde kao koperant nisam interesantan nikome.
Naravno ko ostavi na lager ima trošak,ko donese od kuće ima "trošak" obrni okreni niko nema nema cenu sa berze.To potpisujum, bar što se mog sela tiče i okoline,kada bi Cici napisao kako je u njegovom mestu bio bih zahvalan,čujem da duvaju neki neki novi vetrovi.
 
A zar soja nije uveliko tj od pocetka decembra 46-47 din sa pdv
Zapravo kraj Novembra, tad je 43 bilo dobro. http://poljoinfo.com/showthread.php?14927-Cena-soje-rod-2016/page11

- - - - - - - - - -

Dragane i Bojčetiću ja lično ne znam ni jednog skladištara (a voleo bih) koji radi da plaća cenu na berzi+ PDV. Obično rade za taj PDV (tj 8-10%).
A realno mora i skladištar nešto da zaradi,ima tu troška.
Za lager ne znam baš da li su zadovoljni da im ostane samo lager (1% mesečno)
Jok ce da radi za klikere! Pdrazumeva se i njegova zarada dal je to PDV ili neki drugi cenovni dogovor. Sustina je da se pratu realizovane cene tog dana i to je naj postenije, a ne da reze tog dana kako mu se nakrivio, pogotovo ako si na njegovom lageru i onda ti nema spasa, a ako placa po berzi nije ti on kriv, tako je kako je!
Lager je poseban trosak, ako se patis kuci da istovaras i ti mozes da zaradis, ako ga das njemu da ga tumba logicno da treba on da zaradi.
 
Ako se Macvi ne seje ona soja pa gde se onda seje?Namerno nisam napisao koja soja jer sad vec par godina postoji pojam u TRAGOVIMA.To nije GMO ali se ne prima u redovnom otkupu nego po mraku.A da i ne zavrsava u Beceju nego u Kuli.I jos nesto ne slazem se da ceo PDV treba da pripadne otkupljivacu,ugradio se on vec u repromaterijal,ulaz.
 
Bio danas, sve je u redu, soju placa 44.5. Nesporazum :) Mada po onome sto sam zakljucio do sada je isplacivao po 39 dinara. Sta ja znam... Uglavnom, prodadoh 18.5 tona po 44.5. Ostalima zelim srecu da bude i veca cena.
 
Prodo soju sa legera po 46,5 din sa pedeveom, kaže gazda da cena polako ide dole.
 
Nije on takav igrač ,čovek je i više nego fer i korektan u svim varijantama. Sutra da padne cena bilo čega što imaš kod njega ako si njegov kooperant on ti isplati po staroj ili ti najaviti da će pasti,pa ti odluči.Nemoj odma tako negativno ima ovde još korektnih i dobrih ljudi inače bi davno otišla sva mast u propast.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh