Cena soje rod 2016

Prošle godine u ovo doba bila najača cena soje a moguće i ove da bude, šta uraditi pitanje je sad.

Soja roda2015 bila je sve do juna ispod 40 din što je bio razlog da je u šupi dočekala 46 din. krajem juna(da se ne lažemo nisu trebali novci)Da sam čekao još pet dana otišla bi po 40.Vremenske prilike,očekivani prinos i zdrav razum su tada govorili da cena neće ići gore.
Isti taj razum sada smatra da sadašnja cena dobra za prodaju.Međutim trenutno kod nas svega ima osim razuma,tako da...Pogotovo što smo soju ne tako davno (isto protiv logike)prodavali po 68 din.:sta:Što bi reko Čkalja u nekoj seriji"od moje žene ništa me nemože iznenaditi":osmeh:
 
Stevo sale nije pogrešio za prošlu godinu sigurno (prošle godine tako bilo kod lokalnog otkupljivača) a što se tiče 68-70 din za kg, rado se sećamo, daj bože da grešim, ima ko računa kolika će nam bruto zarada biti po kj ili ha.
 
Moja pretpostavka je da nece preci 48-49.Sad mi je trebao novac pa sam prodao.Hoću da kupim jos dva Stralisa dampera. :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Gorane da ljudi ne shvate pogrešno ,nije soja toliko skupa nego su kamioni sada jeftini.U zlatno vreme prevoza,89-99,za osrednji kamion bez prikolice ti je trebala i soja i zemlja na kojoj je posejana.Doduše i zarada je bila u istom odnosu.
Sale najveća cena ove godine je bila u junu ,za soju iz šupe davali lokani prerađivači u Kaću i Đurđevu 47din .
 
Sta se desava sa cenom u vasih otkupljivaca? Ima li jos ko da nije prodao? Vidim na berzi je cena skocila, celih 44,6 dinara pez pdva, ali naravno, svi znamo da tako nije ako si predao :) Ja zovem sutra, pa reko da vidim kakvo je stanje, da se malo nerviram kad cujem kolko me deru :)
 
Nazad
Vrh