Cena soje rod 2016

Sve treba da ti bude jasno, cim cena ide gore iz dana u dan znaci da je potraznja veca od ponude!
To je jasno i maloj deci, na sajtu GEA infocentra moze i da se vidi odnos ponude i traznje ono sto mene zanima da li su kupci mahom izvoznicke firme ili domaci preradjivaci i koje kolicine kupuju.
 
Za koju Dragane? Iz kucnog skladista ili za onu soju sto je kod otkupljivaca? Verovatno za ovu prvu varijantu?! Jer za ovu drugu jos uvek se prave mutavi! Da je pala cena korigovali bi cenu svaki dan, ovako kad raste, nesto ih zaboli ona stvar!
 
U Sabackom kraju jos nisu obavesteni da je soja presla 40 rsd. Svi mahom placaju 36 uplata leze za 30 dana.
 
Vec par god. razmisljam da skladistim soju kuci i uvek neke druge investicije i to nisam uradio. Ako Bog da na leto izdvojim 3000 e za investiranje u 2 silosa od 50 t.
6.5 din po kg na vecim kolicinama mnogo znaci, a ulaganje se pokrije za godinu dana!
 
Eto ja vec dve godine skladistim kuci, valda ce se sad isplatiti. Kakvi su to silosi za 3000eur? Izvinjavam se za off moze i na pp.
Vec par god. razmisljam da skladistim soju kuci i uvek neke druge investicije i to nisam uradio. Ako Bog da na leto izdvojim 3000 e za investiranje u 2 silosa od 50 t.
6.5 din po kg na vecim kolicinama mnogo znaci, a ulaganje se pokrije za godinu dana!
 
Eto ja vec dve godine skladistim kuci, valda ce se sad isplatiti. Kakvi su to silosi za 3000eur? Izvinjavam se za off moze i na pp.
[FONT=&quot]Na lageru u Šapcu uvek raznih dimenzija i tonaze sa krovom ili bez. U ponudi imamo puzne elevatore (prenosnike), koficaste elevatore, ventilacije i svu ostalu pratecu opremu za silose. Silosi su pocinkovani u perfektnom stanju bez rdje. Uvoz iz Francuske. 30 tona 700 eura 50 tona 1100 eura 100 tona 2200 eura 150 tona 3200 eura 200 tona 4200 eura [/FONT]
 
Video sam taj oglas na kupujemprodajem, pretpostavio sam da se radi o tim silosima. Ja imam veliko podno skladiste i dva cardaka oblozena zicom, za sad mi jos ne treba nesto takvo ali planiram u buducnosti.
Na lageru u Šapcu uvek raznih dimenzija i tonaze sa krovom ili bez. U ponudi imamo puzne elevatore (prenosnike), koficaste elevatore, ventilacije i svu ostalu pratecu opremu za silose. Silosi su pocinkovani u perfektnom stanju bez rdje. Uvoz iz Francuske. 30 tona 700 eura 50 tona 1100 eura 100 tona 2200 eura 150 tona 3200 eura 200 tona 4200 eura
 
Za koju Dragane? Iz kucnog skladista ili za onu soju sto je kod otkupljivaca? Verovatno za ovu prvu varijantu?! Jer za ovu drugu jos uvek se prave mutavi! Da je pala cena korigovali bi cenu svaki dan, ovako kad raste, nesto ih zaboli ona stvar!
Kod njih je soja na lageru...2 god. sam je skladistio kuci i uvek prodam njima jer im je najaca cena kad prodajem, sad sam isao logikom, sto da je trpam kuci kad ce i ovako da yavrsi kod njih, i eto opet imaju dobru cenu :ppozdrav:
 
Farmkomerc 47 bila juce, sa kucnog lagera. Ja prodao nesto po 45,10 u lokalu (na lageru kod njih) a cujem da ide i po 48 din/kg u Bafiju (Novi Sad)
 
U drago mi je da je Bafi ziv. Kod nas su bili zasupljeni jedno vreme, sada ne vdjam njihovu hranu nigde.
 
Odvezao dva kamiona u Farmc. istovario,obračunao po 47 bez ikakvih odbitakai u povratku prema kuci dobio poruku da je novac legao na račun.Zadovoljan sam sa cenom i opet se isplatilo lagerovati kod kuce.Prinos je oko 2600kg./kj. odnosno 4500kg na hektar.
 
Prošle godine u ovo doba bila najača cena soje a moguće i ove da bude, šta uraditi pitanje je sad.
 
Nazad
Vrh