Cena Soje rod 2014.g.

ovo je sramota. gebi treba da kaznimo bojkotom u svim mogucim nabavkama stocne hrane. pa nek je jedu oni sami.
 
16.09.2014.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU REALIZOVANE CENE DO 14 ČASOVA CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA
(din/kg bez PDV-a).
Presentation16.jpg
 
17.09.2014.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU REALIZOVANE CENE DO 14 ČASOVA CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA
(din/kg bez PDV-a).
Presentation%2017.jpg

Produktna berza Novi Sad:
Semenska pšenica „Pobeda” - 27,50 din/kg sa PDV-om
Soja, rod 2014. pr. 2,5% - 44,00 din/kg sa PDV-om
 
Vidi, ako onaj iz Bg naredi, tako ce i biti.
Ja cuo da ce na misice biti oko 325+pdv, e sad ima jos do kraja megdana. Znam neke koji nece predati ni zrna soje, ali zato znam i neke koji su juce skinuli i vec danas prodali. Ipak ce na kraju da odluci trzisna utakmica i zivci.
 
Pa lepo ti paor napiso da ti nece prodati ni zrna,razumem ja da tebe, ljudima treba para ,pa moraju al to znaju to i otkuplivaci pa pecaju ,te ljude ,koji si prinudjeni da sad prodaju.
 
Danas kolega što radi samnom inače prevozi soju na otkupnom mestu u Srbobranu istaknuta akontaciona cena 33din tako da ovo što kolega vladow piše izgleda da će i da bude, ja se iskreno nenadam većoj ceni od 40din a kasnije će vidimo.
 
Vidi, ako onaj iz Bg naredi, tako ce i biti.
Ja cuo da ce na misice biti oko 325+pdv, e sad ima jos do kraja megdana. Znam neke koji nece predati ni zrna soje, ali zato znam i neke koji su juce skinuli i vec danas prodali. Ipak ce na kraju da odluci trzisna utakmica i zivci.
Ja iskreno verujem da tržišne utakmice nema ili možda i ima ali rezultat je unapred poznat. Seljak treba za svoj proizvod da dobije tek toliko da preživi a zna se ko treba da zaradi. :zli::zli:
 
Danas kolega što radi samnom inače prevozi soju na otkupnom mestu u Srbobranu istaknuta akontaciona cena 33din tako da ovo što kolega vladow piše izgleda da će i da bude, ja se iskreno nenadam većoj ceni od 40din a kasnije će vidimo.
Prošle godine se kod nas krenulo akontno sa 33 a završilo sa 46 tako da se ja ipak nadam da će biti malo više od 40 sad šta će biti i kako će biti tu se mi najmanje pitamo jedino se pitamo za ono što ostavimo na lager a i to samo u privatnoj režiji ako njima predaš na lager opet ima uslova koje moraš ispuniti da bi prodao :ppozdrav:
 
Vi kao da ste prespavali sezonu 2013. Pa i prosle godine je krenula sa 38 pa 40 pa 42 a zavrsila u maju sa 64.
Ko moze da ceka, profitirace. Ovde ljudi uzimaju kratkorocne kredite i cuvaju robu!
 
Nazad
Vrh