Cena Soje rod 2014.g.

Kod nas je lager od 0,8 do 1%, u zavisnosti od firme do firme. , ulaz i izlaz nema, ako prodam preko nih, ako ne izlaz je 1,5%. Cena za lagerovani koji se bude prodavao bice berzanska na dan fakturisanja.
 
Jeli neko ko ima ime i prezime na ovom forumu napisao da je zadovoljan sa 45din?Na ovom forumu zabranjeno je reklamiranje ali laganje ,lupanje i lažno predstavljanje nije ,tako da bilo ko iz svog ličnog interesa može da širi razne nebuloze:ppozdrav:
 
Ja se vise plasim 50din/kg,nego 30din/kg. Jer ako bude dobar rod i dobra cena ima narod da podivlja sa arendama,brzo ce zaboraviti mrsave zarade ili minuse na psenici i onda ce iduce godine biti tesko braniti te cene arende.
Kod nas se jos nista ne zna,prica se oko 40din/kg.
 
Nek idu arende i na 500 e/kj ako im se plati toliko. Ja se ne plasim tih 50 din/kg cak ni 60 samo da doje do toga, a potrudicu se da ne prodam vise od 20% od ukupne kolicine!
Postoji sasvim druga stvar koje se plasim a to je vreme koje strasno zeza stvar i predstavlja velik problem!
 
Sta ces, ne mogu svi biti pametni kao ti da prodaju soju kada hoce, vec kada im trebaju pare.
Nije cak ni u tome fazon vec dokle god vecina proizvodjaca ne bude imala svoj licni lager kakav takav a ne davala njima pa cekala cenu sisace nas jer si im robu dao oni istrgovali i mozes da se slikas,a kad robu ne budu imali fizicki u svom silosu onda ce da se nude prave cene a ne 30 i koji dinar. Smesno i zalosno
 
Rece jednom na ovom forumu kolega Paorpoar da " Nisu oni svesni koliko malo mogu da nam plate nase proizvode" i dalje to stoji! Tako nam i treba kad nicemu drugom ne sluzimo osim za sisanje!
 
Ma hteo sam samo reci da je nekad mozda isplativije napraviti neko skladiste pa tu soju lagerovati i prodati kasnije umesto utrkivati se za arendu i kupovinu zemlje pa onda krpiti za repromatrijal i svu robu i zaradu predati ujesen otkupljivacu, nista drugo sami smo krivi svakako
 
Ma hteo sam samo reci da je nekad mozda isplativije napraviti neko skladiste pa tu soju lagerovati i prodati kasnije umesto utrkivati se za arendu i kupovinu zemlje pa onda krpiti za repromatrijal i svu robu i zaradu predati ujesen otkupljivacu, nista drugo sami smo krivi svakako
Hvala kolega na razumevanju u potpunosti si shvatio sta sam hteo da kazem. Ubismo se da pokupujemo sto skuplju masineruiju, placamo jutro i do 10 hiljada evra, nabijamo cenu arende i onda na jesen kada dodje zetva kuku lele treba para stizu rate daj sta das za suncoktret, soju, kukuruz... Ispada da radimo za trgovce, prodavce i arendase vise nego za sebe. Zato mislim da pametni ne boluju od kompleksa velicine i rade za sebe a ostali za druge. Nama trebaju skladista, udruzivanje proizvodjaca i osnivanje nasih firmi za promet repromaterijala i polj.proizvoda.
 
Nismo ni 10% od površina skinuli a kad će to biti , kada i kako to samo Bog zna .Ne mogu da gubim svoju energiju i živce još i na ostale stvari,kad i onako kao pojedinci smo nemoćni.Samo da uspem da skinem sve na vreme,bez nekih većih gubitaka, i ja ću biti prezadovoljan...
 
mozes je skinuti kad hoces najveci gubitak i nepogoda za proizvodjaca su otkupljivaci to jest haraclije.
Slažem se sa tim haračima ali da je mogu skinuti kad hoću pa do sada bi već bila skinuta.Kako nam je vreme "naklonjeno" mislim da će ove godine biti čupavo ,i žetva će se bome odužiti.
 
Sta ces, ne mogu svi biti pametni kao ti da prodaju soju kada hoce, vec kada im trebaju pare.
Nisam tako mislio pogresno sam shvacen. Govorio sam naravno o onima koji imaju nekakav izbor a realno vecina ima mogucnost ili da lageruje soju ili da pre soje proda zalihe psenice ili novi kukuruz... Ko mora da proda soju po svaku cenu zato sto je napucao arendu po hektaru preko 500 evra i placao jutro 10 hiljada evra njih mi nije zao. Izvinjavam se ako sam nekoga uvredio nije mi to bila namera.
 
Ako je toliko po vagonu onda svaka cast super malo.Samo da ne iskoci nesto
 
Presentation15.jpg

CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA

(din/kg bez PDV-a)

- - - - - - - - - -

Gebi Čantavir 37,80 din. sa PDV-om http://gebi.rs/ postaje smešno:haha: Što se mene tiče ništa od trgovine ove jeseni. Ko može neka sačuva soju.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh