Cena Soje rod 2014.g.

Ja sam danas sreo jednog poznanika koji mi kaže da je naplatio nešto soje ove nove po 50 din. Nije hteo da mi kaže kome je dao soju, ali mi je rekao da Farmkomerc iz Čantavira (ako sam dobro zapamtio) plaća 51 din.
 
Sta mislite kada soju otkupljivaci samo par dana do prave zetve placaju 8-12 dinara vise,koliko ce je placati 60 dana posle zetve.Mislite o tome ! :ideja::ppozdrav:
 
da ako ispostuju plus 12 do 15 din. po kili.

- - - - - - - - - -

ove godine proizvodjaci saldo 0 . a skladistari i svi dalje u lancu extra profiteri
 
Moja ce akontno kod kuce da ostane dok se prasina neslegne,ako im predam vise nije moja roba i mogu da plate koliko hoce.
 
Kod nas može na lager 0,5% mesečno 0.9% ulaz isto tolko izlaz ,troškovo neki ako sam dobro zapamtio 3.5 eura po toni.Moće se lagerovati do kraja maja.
 
Kod nas akontacija do jutros bila 35-36 din, kako gde, a jutros neka firma pustila na 32. To neki Viktorijin ogranak i znaju nešto očigledno što ne znaju ni komercijalisti u Viktoriji. Sad će izgleda svi pustiti cenu. Užas.
 
Sta da se radi... I u susnim i u rodnim godinama kod nas su uvek najbolje nicali glupani. Niko pametan nece prodavati za te pare. Ostalima ocigledno savrseno odgovaraju cene od pre 5-6 godina.
 
Nazad
Vrh