Cena semenskog kukuruza

Sejao sam ove godine uslozno Sindzentu na 2 njive katastrofa kako je seme bilo lose i nismo mogli podesiti skidace da lepo seje jedno po jedno zrno,dok je sa LG-om bila druga pesma i preporod.
Ne znam dal' sam vam pricao ali jedan profesor nam je pricao kako je seme taj Pionir konkretno duplo skuplji u Americi nego ovde...
Kakav je bio prinos sa tim losim semenom?
 
I mene zanima... Mislim da bi se izbegla ovakva pitanja, najbolje je postaviti cene odmah,da nas 100 ne postave jedno te isto pitanje:ppozdrav:
 
Ni kod mene se nista nezna,bio sam u zadruzi prekjuce da potpisem za lager i pitam ima li sta novo oko semena kazu posle nove god.ali kad neznaju...
 
Ne treba zuriti sa kupovinom semena jer se prvo resavaju zalihe starog semena a posle dolazi novo seme a i cena zbog velike zaliha i proizvodnje ima da pada sve do maja meseca
 
U Pozarevcu 10.01 bio pionirov "zimski sastanak" , receno da nema promene cena, samo dolazi jos jedna cenovna grupa "AQVA MAX" posto ih sad ima 4.
 
Prosle godine su akvamaksi bili u najskupljoj grupi, zajedno sa v74, v52, 1114 itd. Znaci sada ih odvajaju
 
Ja nisam pisao na forumu duže vremena, ali sada moram da se uključim apropo ovih AquaMax hibrida, da ne dođe do zabune i širenja dezinformacija. Dakle na zimskom sastanku u Požarevcu je rečeno da AquaMax hibridi ostaju u prvoj cenovnoj grupi, tj. da će sada već grupa tih hibrida (ima ih 4) biti u cenovnom rangu prve, najskuplje, grupe hibrida. Cene po grupama ostaju iste kao i prošle godine, i ponovo uvode gratis vreće 10+1. Pozdrav!
 
Na prezentenaciji Pioneer hibrida receno je da ce cene varirati od 2.500 do 10.000 din setvena jedinica od 25.000 zrna. AquaMax 10% skuplji nego lane.
 
10.000din za 25k zrna:sta: Verovatno su mislili na pakovanje od 50k zrna jer za te novce treba da rodi 15t/ha. Cak i sa duplim Ponchom (ili kako ce se vec sada zvati nova aktivna materija by Bayer) ta cena nema logike za mene.
 
A mene zanima sto je tolika razlika izmedju cena???? Valja li nesto to od 2500? I da li je precenjeno 10.000 dinara jedno dzakce?? I koliko ce da kosta B23??
 
Nazad
Vrh