Cena semenskog kukuruza

10.000din za 25k zrna:sta: Verovatno su mislili na pakovanje od 50k zrna jer za te novce treba da rodi 15t/ha. Cak i sa duplim Ponchom (ili kako ce se vec sada zvati nova aktivna materija by Bayer) ta cena nema logike za mene.
sonido je ta zamena za ponco, kako sam cuo nece biti u rangu 1,25 ponca vec negde oko 0,5
 
Na predavanju su rekli, da je Poncho "suspendovan" u EU do daljneg, ali da će ga kod nas i ove godine biti, s tim što je trebalo da se poruči do nove godine, jer ga neće biti dovoljno. Sonido neutiče na kukuruznu zlaticu.
Sem toga da će biti 6 cenovnih grupa, cenu nisu znali.
 
Cene ZP hibrida:
I grupa 4 900,00 din/sj 25 000 zrna
II grupa 4.400,00 dun/sj
III grupa 3.900,00 din/sj
 
Nadam se da će NSseme biti najjeftiniji kao i obično.
Zahvaljujući njima ostali ne mogu da divljaju sa cenama.
Zato svako od nas treba da kupi bar po jednu SJ NS semena.
 
Na prezentenaciji Pioneer hibrida receno je da ce cene varirati od 2.500 do 10.000 din setvena jedinica od 25.000 zrna. AquaMax 10% skuplji nego lane.

To su oni ukalkulisali cene po povrsini i po razmaku u setvi od 10 do 40 cm.Sala mala.:)
U Madjarskoj sam neki dan cuo da ce cene Pioneera u Srbiji biti na nivou proslogodisnjih, sa malim korekcijama(50-100din). Ne da Pioneer da se smanje cene, postepeno izravnjavaju cene sa evropskim.Uvode se tri nova AquaMax hibrida, i AM-i ce bit najskuplji.Jedina razlika da cemo od Delte dobiti gratis vrece.Izgleda da im je prosle godine ostalo dosta neprodatog semena na zalihama.


Cene ZP hibrida:
I grupa 4 900,00 din/sj 25 000 zrna
II grupa 4.400,00 dun/sj
III grupa 3.900,00 din/sj

Podigli cene do nebesa, pa ce posle opet deliti 35-40% rabata.Pa ce neki prodavci zaradjivati 2-3% a neki 30%, zavisno od terena(isto tako i proizvodjaci kupovati sa razlikama od 1000 din po vreci).:udri:
Maximalno nekorektan odnos prema krajnjem potrosacu.
 
Ove godine cu kupiti neki rani ZP/NS hibrid da ga uporedim sa Pionirom. Ima fore da rodi 100-150kg/kj manje, jer me finansijki i seme kosta toliko manje. Bitno mi je na kraju kad podvucem crtu koji ce biti profitabilniji.
 
N.S oduvek ide na naše parcele.Prošle godine posejan Z.P radi poređenja sa jednim hibridom koji ga je oduvao u svakom smislu.
 
Raša je stavio cene po grupama a evo koji hibridi spadaju u koju grupu .

cenovnik.jpg
 
Sinoc na prezentaciji KWS,receno je da samo najnovi hibridi ce biti skuplji,odnosno oko 6000din.
Ostali ce biti kao i prosle godine.
 
Danas vidim u poljoapoteci u Šapcu ZP 606, 666... 4650din zaprašen Imidorom!?!
Kaze trgovac da je na institutu uvek skuplje.:sta:
 
Institut u Novom Sadu sa cenom svih proizvoda izlaze posle savetovanja na Zlatiboru, tako su mi rekli pre neki dan kad sam ih zvao.
 
Nazad
Vrh