Cena psenice rod 2015. god.

E muko moja a ja prvi put u zivotu sacuvao psenicu do proleca a cena manja neg u zetvi..u pazovi gfe je skladistena kazu da je jedina na lageru..svi drugi prodali na vreme..bas sam se opekao..da bi bio na nuli zbog lagera cena treba da je barem 22 din a to nema teorije..
 
Ja danas prodao nešto sa lagera, velikodušnih 16,00 dinara. Kaže kome se ne sviđa može da uzme svoju robu....
 
Prodao sam danas preostalih 30t psenice po 17din,sa lagera. Nisam smeo da cekam vise,sumnjam da ce ici jos gore.
 
Pre par dana sam cuo od jednog otkupljivaca da, cim se zavrsi setva i prestanu malo potrazivanja zemljoradnika, cena psenice ide na gore za nekih 2 din. To je cuo, kaze, od velikih igraca.
 
Ali ne kaze koja ce biti cena u zetvi,ako bude 10 dina pa skoci za dva dinara ondak ce trebati prsti guzici svrbljivoj!!
 
Kod mene u kraju se sutra puni 30t na 17 dinara. Za dobar hektolitar, preko 80. Za losiji hektolitar, dibija se pola dinara manje. Takve su cene u mom kraju i to jedva.
 
Manjevicu, kod nas je cena uvek bila nekih 2 din. manja nego u Vojvodini, ako je kod nas 17 onda to znaci da cena psenice polako ide na gore.
 
Mislim da trenutno ni u Vojvodini ne moze da se uzme vise od 17,5 dinara.
Letos je kod njih bila cena 18dinara, a kod nas 17 dinara.
 
Desava li se sta sa cenom stare psenice mrda li imalo,ja se zenuo neki dan prodao kukuruz na 16.5 a ostavio psenicu jbg sve naopako
 
Kod nas u kraju polako mrda, pre mesec dana je bila 16 din. a danas sam pitao i sad je 17. Nema troskova za lager.
 
Nazad
Vrh