Cena psenice rod 2015. god.

Stanje kakvo je sada nije bilo u praksi zadnjih godina uvek je bio izvoz a cena je išla gore,razlog po mom viđenju je da su veći otkuplivači prodali pšenicu tj izvezli još pre nove godine I sada nama što imamo na lageru se plasira priča nikome netreba I niko je neće...,a nezaboravite da vojvodina ima vrh kvaliteta pšenice a kvalitet se traži I plaća... u lokalu ponuđeno 15 din sa lagera ,sramota...

Kakav crni vrh kvalitet... Mozda ja ne znam, ali bilo bi dobro da me uputite, od kad se kod nasih otkupljivaca trazi kvalitet? Ovde u Macvi se u mlinove sve tovari, i osljara i apac, njih najvise ima, dakle stocne sorte. I sve to oni znaci tako djuture uzmu, i sad kao bice neki kvalitet? To su price za malu decu.
 
Kakav crni vrh kvalitet... Mozda ja ne znam, ali bilo bi dobro da me uputite, od kad se kod nasih otkupljivaca trazi kvalitet? Ovde u Macvi se u mlinove sve tovari, i osljara i apac, njih najvise ima, dakle stocne sorte. I sve to oni znaci tako djuture uzmu, i sad kao bice neki kvalitet? To su price za malu decu.


Kod nas u Dobrincima se skladistila po kvalitetu,posle kad dodjes na obracun ko je imao kvalitetnije dobijao je malo vecu cenu. Cim te uzorkuju kazu ti na koji broj da kipujes. Kipovalo se na 6 mesta,po proteinima.
 
Dobro Iliko je pravo zito,stvarno je u fulu sto se tice svega,mada ni Ingenio nije daleko,ja sam pola pola posejao.
Kod nas je Suba bila sporet,nikakvo.
 
Šta mislite koliko dugo može da se čuva pšenica kući u suvom na betonskoj ploči nad garažom?Dali može da se čuva preko godinu dana,naravno uz upotrebu fostoxin tableta?Pitam pošto po ovoj ceni neću da je dam pa makar propala.
 
Mozes da cuvas dugo. Ako je vlaga dobra, tj da je ispod 14-15%.
Ali je pitanje koliko ces je cuvati, vidis da za sledecu zetvu najavljuju jos nize cene.
Sada je trenutno u tvom kraju mozes prodati po 17 sigurno.
 
Al` nas ...
04.03.%20CENE%20ZITARICA.JPG

najjeftinija pšenica u svetu ::sramota::
 
cena psenice katastrofa sa tendencijom stagnacije. jedino soja ima potencijal za ozbiljniji skok cene i pitanje je momenta.
 
Nazad
Vrh