Cena psenice rod 2015. god.

A cene i dalje se ne pomeraju,sta mislite mozemo li ocekivati blagi porast u narednom mesecu?
 
Mislim da nema nista od vece cene. Priprimaju nas za zetvu, najuvlju cenu od 13 dinara. Pa ce onda kao podici na 15-16 dinara, da bi nam izasli u susret. A mi srecni i zadovoljni sto nije 13 nego 15 i sto necemo biti u minusu, nego ce povratiti to sto smo ulozili. Tesko nama.
 
Belezim svaku godinu. 2012. god. u zetvi je cena bila 18 din, retko gde se moglo dobiti 19. Rod je bio izuzetan. Sve sam izdzakirao i popakovao kuci na palete pod supe i po garazama. Prodao sam je u septembru te godine po 27 din! Znaci za dva i po meseca sa 18 na 27 din. Tako da su cuda uvek moguca. Nikad se ne zna. Zato polako sa cenama.
 
@ Darko dren Mislim da si malo pogresio, 2012 u zetvi je cena bila veca, mislim da je bila 21 ili 23 dinara.
 
Ja sam 2012 imao 5.500kg po ha, a prodao sam je po 23 dinara. Lepo je bilo, steta sto sam tada bio sitan, tek sam krenuo sa ratarstvom tada.
 
Darko Dren je 100 % u pravu i ja sam pogledao u svesku 2012 godina u zetvi 18-19 din a 29 avgusta sam prodao po ceni od 27 din,psenica mi je bila u supi samo dva meseca a skoro deset dinara po kili je bilo posle zetve veca cena nego u zetvi!!
 
Daj boze da bude jos neka godina takva, ali ne verujem. Tada su zeznuli i nece skoro. Tada suncokret bio 55 dinara, a psenica 27-28 dinara. Te godine su veci proizvodjaci kod mene u kraju uzeli dosta lepe pare.
 
I na berzi otisla.
25.03.%20CENE%20ZITARICA.JPG
 
Haha, soja je pala za jednu paru. Imam jedan predlog. Ignorisite ovu prevarantsku berzu. Ignorisite sve berze, jer su u biti prevarantske. :)
 
Nada je cool zena, nije depresvina. Manite se teskih reci. Cena ide goreeeeee jupiiiiiiiii!::novac::
 
Koja cena gore:haha:E jesmo naivni ko francuske sobarice,sad je trebala da bude bar 22 dinara,a mi kao mala deca,cena skocila 60 para svi srecni a pre toga oborena 5 dinara.
Sta vredi sto cena ide gore kad kod mene mlinovi ne otkupljuju psenicu.
 
Nazad
Vrh